Som po operácii halluxu a bojím sa vyberania drôtov

dea663
15. aug 2024

Zdravim babule , mam 25 rokov a za 4dni bude mesiac ako som po operácii halluxu. Operovali ma v KE skvelý pan doktor Mudr. Totkovič. Mam tam platničku zrejme aj skrutku a v 4roch prstoch drôty ( velka deformita) prilozim foto pred a po.
Chcem sa spýtat 26.8 mi budu vyberať drôty. Štichy som prežila ale drôtou sa velmi bojim že to bude boliet ked ich budu vyberať. Znecitlivia to nejako ? Načo sa pripraviť ? Foto po a pred.

pribinak
15. aug 2024

Neviem odpovedať na tvoju otázku, ale máš to pekne urobene

dea663
autor
15. aug 2024

@pribinak dakujem ❤️

lindus_esterka
15. aug 2024

mne vyberali pred x rokmi droty (mala som len zboku) bez umrtvenia, trvalo to len chvilocku a bol to taky zvlastny pocit ale ani troska nebolelo. A to som bola vystrasena deviatacka na ZS, žiadna žena zocelená životom 🙂 drzim palce, neboj nic 🙂

dea663
autor
15. aug 2024

@lindus_esterka Kiežby to tak bolo ako hovoriš. Neviem myslieť na nič ine ako sa toho bojim 🥺

ivusik8888
15. aug 2024

V prvom rade, skóre zotavenie. Len sa chcem spýtať z akého dôvodu sa Vám takto zdeformovali prsty? Hallux je často ,,zdedeny,, ale tie prsty pravdepodobne z nevhodnej obuvi? Dr. Vám to ako vysvetlil. Vďaka,zaujímame to.

dea663
autor
15. aug 2024

@ivusik8888 pozdravujem , a dakujem . Žial narodila som sa už tak 🥺. Vtedy to nechceli riešiť lebo , som rastla kosti mäkke , nevadilo mi to vtedy, az ako som rastla topanky som vzdy nosila o 1-2 cisla väčšie aby bola vôľa , Opätky vobec (sak ani neobujem 🤣) Na strednej na prax som mala mäkke topanky od ortopeda akosik sa dalo. Poslednych 5rokov pracovne topanky na nohu tažke a tvrde ale normy nepustili ) stojata robota 8-12h. Vynimky neexist. Nakolko som trpela silnymi bolestami a poriadne nič obut nemozem ,rozhodla som sa riešit to. Lebo ked pridu deti nebude kedy .

janinah
15. aug 2024

Vyberanie drôtu som ja ani necítila.Skoda.ze si čakala tak dlho a trpela bolesťami.A súhlasím.velmi podareny op.zakrok.a to nie som laik.

ivusik8888
15. aug 2024

@dea663 to ste urobili najlepšie rozhodnutie👍
Ja som len zostala šokovaná, že 25 ročná a akým spôsobom dokáže človek prísť k takto zdeformovaný nohám,ale teraz chápem, že tá genetika sa nedá oklamať. Viem, že veľa ,,škody,,urobí nevhodná obuv, z dlhodobého hľadiska. Ale teda,to ste mali čo robiť takto fungovať. Tak teraz už bude len a len lepšie🌷to najhoršie máte za sebou. Hlavné si teraz dávajte pozor na vhodnú obuv ...po rokoch sa hallux vie vracať. Ale verím,že správnou obuvou to bude super aj do budúcna. Potom ešte existuje aj také medziprstove silikónové korektory. Pekný deň a vďaka za odpoveď 🌞

dea663
autor
15. aug 2024

@janinah ďakujem veľmi ma to upokoji ked si prečitam že to neboli ❤️ No čo ti poviem blba som lebo ved ostaň bez roboty s tou almužnou zo socialky doma vieš. A potom prišiel priateľ a ten mi pomohol sa k tomu dokopať ked videl ako som po nociach plakávala od bolesti a je mi neskutočnou oporou a pomocou ❤️ Aj ked ma odlozil k rodičom 🤣🤣 lebo niekto musi chodit do prace a kedze zaciatky chodenia o barlach poznáme 🤣 nechcel ryskovať že ho budem čakať do večera niekde pohodena v strede bytu 🤣❤️

dea663
autor
15. aug 2024

@ivusik8888 No veru genetiku neodrbeš 🤣 sa smejem že pri výrobe nebolo materialu 🤭 mam 3segry a len ja som sa takto podarila 🤣🤣. A drôty takmer necitim ze mam tak preto sa bojim že výber bude bolieť ❤️. Hm veru 15rokou bolesti stačilo mam 3krsniatka musim vladat behat , naplakala som sa ze sa s nimi nemozem hrat a ked ma volaju drobcovy 2,5 roka este nedochadza ze krstna nema barle na okrasu 🤣 6ročna jak torpedo nestiham nohu dvihat ked sa mi chce votret dopostele ❤️🤣 a 3mesacna mi pomaha sa sustredit na nu a nie nanohu ❤️. Oni su hlavna motivacia , tiez raz chcem mat deti a plnohodnotne sa venovať ❤️ ( prižmurme očko nad gramatikov poprosim ) 🤣🤭

dea663
autor
26. aug 2024

Ahojte akurat idem s kontroly drôty von , a nato koľko som sa bála , pan doktor profík , par doslova par sekundova zaležitost trošku škublo ale nič nezvládnutelne ❤️. Tak ja len že ďakujem ze ste ma upokojili ❤️

lindus_esterka
26. aug 2024

tak vidis, zvladla si to gratulujem! 🌷 😉

dea663
autor
27. aug 2024

@lindus_esterka to ano len ešte medzi prstami sa mi rozkrvavuje stale , akoby tam bola ranka čo sa nevie zahojit , ako neboli to moc len ako tam dam gazu tak na nej je trošku krvy neviem čim by som to dako poliečila ? Bojim sa ze ked nedam gazu zrastu sa mi prsty lebo nevidim tam aka ta ranka je 🤦 a vcera to ani nejak neriešil pan doktor vraj sa to pekne hoji tak jaa už neviem 🥹 ci len moc stresujem a tou gazou to len draždim neviem ja už veru 🤦

lindus_esterka
27. aug 2024

@dea663 ak to krvaca tak by som tam tu gazu suchla, ak sa raz za cas objavia 2 kvapocky tak by som to asi dajak neriesila ani ja 🤔

dea663
autor
28. aug 2024

@lindus_esterka dala som tam gazu aj s troškou betadinu mastičky nech to vysuši ak tam je ranka , lebo chvala bohu neboli len ako chodim v tej topanke poti sa noha tak aby sa tam daco nedostalo ak je tam ranka. Pod spodok nohy do vnutra tej papuce si prestieram gazu aby to salo ten prebitičny pot. Mozno to vyteka ta hojiva tekutina plazma z ranky a robi to taky potivy dojem tažko povedať 😀. A cez den to mocim repikom a prestriekam detolom na dezinfekciu troska . Viac kym neodpuchne nespravim :D