Som očkovaná a manžel má Covid. Musím ísť na test?

siimonella
7. okt 2021

Ahojte. Manžel má covid, ja som ockovana a bez príznakov. Viem, že karanténa pre mňa neplatí, ale vraj musím ísť na test? To som sa nikde nedocitala. Viete mi dať k tomu info? Ďakujem 🙂

sweet20
7. okt 2021

@siimonella ja pre osobny pokoj by som isla.. 🤷

jankapepe
7. okt 2021

@siimonella áno ak si bezpriznakova karantena sa ťa netýka. Test tiež nemusíš.
( Môj názor pri ,, smrteľnej pandémii,, uuuuplne od veci, ale áno takto to funguje, ockovany čo má doma partnera v posteli s covidom môže veselo do práce, restiky, na koncert......)

fiafia
7. okt 2021

@jankapepe uuuuplne na hlavu opatrenia podľa mňa. Hlavné,že sú očkovaní a pre nich neplatí nič. Ja pre svoj pokoj by som na test určite išla

silviazlat
7. okt 2021

@siimonella moji rodičia su obaja 2x ockovani. Otec dostal pred nedávnom druhy krat covid. Mama keďže s ním žije v domácnosti sa isla dat otestovať v piatok a potom este v pondelok a oba testy boli negatívne. V utorok mohla ist do prace

anonym0001
7. okt 2021

@siimonella vzhladom na to, ze je to infekcne, a ty mozes byt tiez uz infikovana (aj ked bezpriznakova), tak by som zostala v karantene, aby som to nesirila dalej. Aktualne opatrenia a delenie na ocovanych a neockovanych su nezmyselne a nebezpecne, lebo dovoluju ockovanym sirit virus dalej (kedze ockovani sa nemusia testovat ani karantenu)... a potom sa cuduju, ze ako je mozne, ze stupaju pripady tak rychlo...

martinka13
7. okt 2021

My sme očkovaní, syn doniesol covid. Boli sme bezpriznakovi. Na test nás objednali.

lucia147852
7. okt 2021

Pre svoj pokoj by som šla. Viem o prípade kde ockovana nakazila cely kancel, lebo veď no a čo že jej ockovany muž je pozitívny, ona isto byt nemôže… a mohla…
@jankapepe mega súhlas

zlatica99
7. okt 2021

Na tvojom mieste by som asi išla, už len pre pokoj ostatných, s kým prídeš do kontaktu.

siimonella
autor
7. okt 2021

@jankapepe
@fiafia
@silviazlat
@anonym0001
@lucia147852
@zlatica99
Baby ďakujem za rady, to nie je, že ja nechcem ísť na test alebo som proti tomu, len som jednoducho nevedela či treba či nie, podľa opatrení som sa dočítala niečo iné ako mi vravela známa.

bublinka1426
7. okt 2021

@fiafia ale ockovani za to nemozu. to ti panove hore nariadili nieco co nedava hlavu ani patu.

bublinka1426
7. okt 2021

@siimonella pozri, ak chces ist do prace a tak, ja by som na test isla.pre pokoj duse ze neohrozujes inych napr.

zlatica99
7. okt 2021

Jaj tak, no potrebné to vyslovene nie. Inak tiež som o tom najskôr nevedela, až keď som sa tu dočítala.

zuzanaete
7. okt 2021

@anonym0001 A pritom na neockovanych pozeraju ako na najvacsiu hrozbu sveta. Tiez mi to absolutne nedava zmysel. Ved co je vacsia istota - testovany neockovany alebo netestovany ockovany.

lucia147852
7. okt 2021

@siimonella ja tá úplne chápem. Naši “odborníci” dávajú vždy nariadenia vymykajúce sa zdravému rozumu. A ľudia z toho majú zbytočne chaos.

mironka
7. okt 2021

Ockovani nemusia do karanteny,pretoze:
- v pripade,ze sa nakazia, predpoklada sa,ze nebudu mat tazky priebeh ochorenia
- ak sa nakazia,ich virusova naloz nebude taka velka (vdaka vakcine),aby boli ohrozenim pre neockovanych
Neockovani musia do karanteny:
- lebo ak sa nakazia,ich virusova naloz moze byt taka velka (vysoko infekcni),ze budu ohrozenim pre dalsich neockovanych
- zaroven sa v karantene separuju a chrania nielen inych,ale aj seba...ak sa naaahodou u nich objavia priznaky....

lucia147852
7. okt 2021

@mironka tvoj druhý bod o menšej vírusovej naloží je už dávno vyvráteny

ciernysokol
7. okt 2021

@lucia147852 ja by som to zhrnula do 1 bodu: ockovani nemusia ist do karanteny, aby mali vyhody, kvoli ktorym sa daju zaockovat.

peendyi
7. okt 2021

podla ,, nariadeni,,/podla mna nezmyselnych/ ako ockovana ak nemas priznaky, nemusis ist ani do karanteny ani na test, ak si uvedomela a beries ohlad na ludi v praci a vsade kde sa budes pohybovat, tak by som na test ucite isla....s covidom sme na tom tak ako sme, ze vacsina ludi prve zneuziva a druhe im chyba...

vivincek
7. okt 2021

skus zvazit, ako zareaguju tvoji kolegovia,ked prides do prace a este aj bez neg.testu a povies,ze manzel je doma s covidom?

danielaaa212
7. okt 2021

@siimonella cerstva skusenost po uz dvoch dobrovolnych karantenach (aj ked sme ockovani) je taka: pani na RUVZ nam povedala,ze samozrejme ma ockovany vynimku,ale akonahle sa prihlasis ns PCR test v suvislosti s tym,ze si bola v kontakte s pozitivnou osobou,automaticky plati karantena aj pre teba. Z oboch nasich kontaktov mame skusenost taku...ze ani raz sme nakoniec pozitivni neboli, ale najblizsie kontakty v rodine do troch dni vsetky . Cize naozaj by som zvazila take mozno len ludske hladisko, kolegov... ktori mozu neskor nakazit svojich pribuznych. Kazdopadne sa drzte a vela zdravia

mirage
7. okt 2021

@lucia147852 kde si to citala?