Som obézna a mávam záchvaty hnevu

7. dec 2020

Idem tu písať niečo čo ma už dlhšie trápy. Prosím ak ste mali skúsenosti napíšte. Ide o to, že som obézna a neviem si pomôcť. Navštevujem psychológa ale nepomáha. Som stále unavená, nič ma nebaví a nevládzem ako by aom chcela. Z tej unávy nevládzem bežné činnosti okolo deti a domácnosti. Muž mi tiež nie je oporou, mali sme isté problémy. Ja zajedám smútok a neviem s tým prestať ( pokusy boli chcela som resekciu,extrémne premeny)ale nikde som neuspela. Sama to mezvládam. Všetkým závidím a ja len cakam kedy bude večer ako bez života. Muža nenávidím. 2,5 ročna dcéra nepočúva, stálesavyzlia a nechce oblect. Potom mávam.záchvaty hnevu. Plačem,kričím už som aj deťom povedala čo som nechcela ale tá unáva je hrozná. Na vyšetreniach som bola a nic mi nezistili. Všade len, že psychika. Ja sa vtedy cela trasiem zvraciam ,boli ma hlava. Pomohli by antidepresiva? Strašné mám výčitky z týchto stavov a neznášam každý nový den.

amelia000
7. dec 2020

A co ti nato povedal psycholog? No s tym jedlom jedine zatnut sa.. ked chces schudnut zo zaciatku ani cvicit nemusis, uplne v pohode staci upravit stravu...mozno aj kvoli tomu ze si obezna tak si stale unavena...ja som schudla 20kg a je to strasny rozdiel. Si uvedom ze stale je to len 2.5 rocne dieta...chuda ze po nej vrieskas..fakt chces byt taka matka?

taga
7. dec 2020

Pomoze ti knizka ' respektovat a byt respektovany' nauci ta, ako hovorit s detmi, aby pocuvali... pomoze ti obcas zvolnit, aj moj 2 rocny sa nechce obliekat, resp chce sam, potom reve ze mu to nejde, potom chce pomoct, nechce pomoct a tak dookola.. nauc sa odosobnit. Deti nerevu, aby nas nasrali, ale aby vyventilovali svoje emocie. Tak ako ty vrieskas na ne, nechces ich tym nastvat, chces sebe ulavit. Musis sa to naucit inak.. chod na balkon a zhlboka sa nadychni.

Alebo odid do vedlajsej miestnosti, poved si 'je to len dieta' a sprav si 10 drepov.. usmej sa na seba obcas do zrkadla.. pridaj sa do skupiny 'cesta k mojej premene' a pokukaj, nie si jedina obezna, ale je len na tebe, ci s tym nieco spravis. To ze neznasas muza, s tym neporadim... odosobni sa aj od toho. Akakolvek myslienka ti zacne vyskakovat, povedz si, ako najlepsie vies zareagovat.. ci nie je obcas lepsie nereagovat vobec. Daj do poriadku najprv samu seba, az potom ries muza a deti.
Hlavne nezavid! Najdi si kazdy vecer aspon jednu vec, ktora sa ti podarila, ktoru si spravila super a dalsiu, na ktoru sa tesis

miadi
7. dec 2020

Ahoj to si zase ty? Co mas 4dcery a zajedas smutok ze chces syna? A tvoj muz mà aj dieta s inou? ( ak si Niekto iny tsk nemas dovod byt nestastna ze sa 2.5r nechce obliect to robi kazde druhe dieta v tom veku) skus schudnut budes sa citit hnet lepsie. Antidepressants ti nepomoze ty by si mala zacat svoje problemy riesit a nie zajedat jedlom ci praskami, v zdravom tele zdravy duch.

miskafilipkovab
7. dec 2020

Ja len ku tomu dieťatku. Uz ma dost na to aby pochopila ze proste si aj ty unavena a vswtko je to o komunikacii. Vdzy sa jej ospravedln vysvetli jej ako sa citis. To ti poradi aj psychologička. (kamaratka je psychologicka a vela sa bavíme o tychto situaciach.) neboj sa.. Nic nie je natrvalo. Vydrz to bud silna. A chod malej prikladom!!!!!! ❤️

sono2
7. dec 2020

@miskafilipkovab Tak to ťažko.
Veľmi inteligentné dieťa možno pochopí a bude akceptovať ale pochybujem. 2,5rokov je ešte dosť málo. Ostatne k problému sa nevyjadrujem

miskafilipkovab
7. dec 2020

@sono2 kazde dieta nie je rovnake. Ale treba skusit za to nic neda. A v druhom rade som chcela podporit autorku.

bluebriggs
7. dec 2020

A preco muza nenavidis? No ak so sebou nic nebudes robit tak je mozne ze ta aj opusti a budes sama...

kamca93
7. dec 2020

Skúsila by som psychiatricke vyšetrenie... myslím to v dobrom.

pokojvdusi9
7. dec 2020

Musis si uvedomit 2 veci Po 1/dvojrocne dieta prechadza vo svojom veku najvecsim vyvinom mozgu od narodenia do 3 rokov vyse 7000 nervovych impulzov v mozgu tento vek sa vola aj obdobie odmietania.Deti same nevedia preco v tomto veku placu,zuria.Len trpezlivost.Skon sa a objatie a povedz,,ked sa nechces obliect skusime to o chvilu,ked nie si hladne pockame atd.
Co sa tyka teba vsetko zacina v hlave.Musis sa zacat vazit ako clovek.Ked mas vztah s muzom na figu sustred sa na seba a deti.Od 17hod.nejedz,uprav jedalnicek,viac pit vodu,ist s detmi do prirody ale hlavne sa nelutuj a neprejedaj.Si krasny clovek a mas co detom a ludom dat.Urob si plan cinnosti,.chval sa,rob autogenny trening....
2/ Az si nestastna vo vztahu tak to skonci.Napis si co ti vztah dava a berie.Ak chces byt vyrovnany clovek a mat stastne deti tak nedrz nieco umelo co je davno mrtve.Drzim moc palce 👍

kitycat
7. dec 2020

Kolko vazis? Na zravost pomoze len nezrat... A uplne najlepsie funguje ked tie nezdrave veci nekupis.

Plakat ze si tucna a zajedat to sladkym ta zial stihlou neurobi... Nehovorim ze mas schudnut polovicu vahy co mas ale musis si proste vstupit do svedomia... Ak nie teraz tak od noveho roka moznost zacat od znova a lepsie... Nalep si na chladnicku alebo spajzu motivacne foto alebo odkaz... Ako tu pisala baba... Ak vazis naozaj vela tak zo zaciatku uplne staci uprava stravy

miadi
8. dec 2020

@kitycat najlepsie na chladnicku nalepiit zrkadlo.

daniela2202
9. dec 2020

Zapamätaj si, je to len o tebe a žiadne lieky nepomôžu, budeš papkať ešte viac.. zdvihni zadok a hýb sa.... preč všetko sladké a múkové... daj si syr a paradajky.... a dýchať! .... veľa šťastia