Som nízkeho vzrastu a hambím sa chodiť medzi ľudi

atka1989
3. nov 2018

Chcem sa vám s niečím vyrozprávať. Som nízkeho vzrastú a mám taký problém chodiť von medzí ľuďmi spoločnosťou ako sú nákupy a tak podobne keď sa na mňa obzerajú ľudia a k tomu aj deti ako hovoria že je tam mala teta. Je mi to dosť trápne keďže mám priateľa ktorý je vysoký ma 185cm. A sa moc hanbím. Som stoho nervózna. Tak sa snažím nikam nechodít a sedieť doma. Ako su niektorý nevyhovani či sa to týka dospelých a deti .😓😢

anka712
3. nov 2018

@atka1989 nič si z toho nerob, na Slovensku je veľa zlých a zakernych ľudí proste drblá Slovač. Nevšímaj si ich a maj každého na háku veď predsa každý je nejaký🤷‍♀️

evittam
3. nov 2018

@atka1989 Preco hned nevychovani ak povedia "mala teta"? Ty by si si to skor mala hlavne "upratať" u seba..a vykaslat sa na druhých....Btw.existuju podpatky. Ja som zase vysoka-177cm, svojho času som nosila len vysoke podpätky a muz ma tak ako ja...bol odo mna nižší ked som mala vysoké topanky...A? Nasli sa obmedzenci čo sa smiali- nech sa všetci staraju o seba a budeme mat všetci krajsi zivot. 😉

fokuska
3. nov 2018

@atka1989 Deti to nemyslia zle - vidia "tetu" nizsiu ako je vacsina, tak ich to zaujme a povedia "mala teta".
A co? Ublizuje ti to nejak?
Niektori ludia a deti sa obzru za nizkymi, vysokymi, tucnymi, chudymi, vystredne oblecenymi, so zelenymi vlasmi...
Popracuj na svojom sebavedomi, lebo inych ludi nezmenis, zmenit mozes len seba.

jana_eyre
3. nov 2018

aj ja som nizka, sice asi nie moc - mam 163cm.. kamaratky mam skoro vsetky 180cm a muz ma takmer 190.. 6r syn mi je uz pod krk a cochvila ma prerastie.. napriek tomu ma to nikdy netrapilo, nevsimla som si nikdy divne pohlady, resp.nepripisovala.som ich mojej vyske, ale skor tomu, ze zazerajucim asi nie som sympaticka a to hold nemozem byt kazdemu.. preco ta to tak trapi? ved vies o sebe, ze si dobry clovek, tvoj priatel ta lubi, tak nech ludia co ta nepoznaju zazeraju a co.. ja vacsinou ked mam na to naladu a niekto na mna zazrie ho s usmevom pozdravim, zvacsa je dost zaskoceny.. 😂

atka1989
autor
3. nov 2018

@fokuska ano keď dôjdu až ku mne a sa pozerajú na mňa. Ani okom nezazru inde . Je to dosť nepríjemné. A neslušné.

atka1989
autor
3. nov 2018
luzzia
3. nov 2018

@atka1989 a to si dala ilustracnu fotku, ci svoju?

deti95060810
3. nov 2018

viem že ťa to trápi, ale ľudia sú už takí...viem o čom píšem na nás tiež ľudia pozerajú troška inak a mňa to vééééľmi trápi tak isto...
až keby mali dotyční nevychovanci takí istý problém, až vtedy by vedeli aké to je...😉

fokuska
3. nov 2018

@atka1989 Tak bud asertivna - ozvi sa, spytaj sa na co sa pozeraju, co sa deje. V prvom rade musis byt ty vyrovnana, potom ta nerozhadzu cudzi ludia ;) Popracuj na svojom sebavedomi ;) bude ti lepsie, uvidis.

jana_eyre
3. nov 2018

@atka1989 skus to s tym pozdravom, popripade sa zacudovane opytaj ci im mozes nejako pomoct a ked odpovedia, ze nie, tak rovno povedz ze jaaj, lebo ste tak doslova cumeli, akoby ste sa stratili 😅 alebo nieco v podobnom duchu.. je mozne, ze niektorym ludom ani nedocvakne ake je ich pozeranie neprijemne..

atka1989
autor
3. nov 2018

@jana_eyre to je veru nepríjemné. To máte to isté keď je niekto hendikepovaný postihnutý a pozerajú sa .

atka1989
autor
3. nov 2018

@deti95060810 aj ty si maličká?

deti95060810
3. nov 2018

@atka1989 nie, ale máme problém úplne iný....

dotti
3. nov 2018

@atka1989 Úprimne, pre deti budeš malá teta, ale to nie je zlé. Veď sú to deti. Povedz si, že si čosi ako celebrita. Na nich sa tiež ľudia pozerajú, ukazujú, komentujú. A musia sa s tým nejak naučiť žiť. Páčila sa mi rada, že tých starších sa opýtať, či sa stratili, alebo niečo potrebujú :D No a hor sa von s pocitom slávy ;) Držím palce.

luzzia
3. nov 2018

pre toto som sa pytala, ci to je autorska fotka, alebo ilustracna..

miadi
4. nov 2018

@dotti na mna zas cely zivot ludia cumia ze som taka krasna :D (je to fakt tazke) :D ale co narobim? sa nezavrem v dome ako slimacik v ulitke. Treba ist von a uzivat si zivot ludia maju oci tak nech sa pozeraju tym neublizia. Este fajn kym ta volaju deti mala teta a nie maly ujo :D sorry mne tato tema pride ze sa niekto nudi 🙂

matazirafa
4. nov 2018

@atka1989 pozri najprv si musíš toto vyriešiť a zmieriť sa sa s tým ty sama, keď budeš chodiť do spoločnosti ako kôpka nešťastia tvoje vyžarovanie potom tak na ľudí aj vplýva.
Ja som psoriatik, momentálne kvôli deťom mám prerušeniu liečbu a som komplet celá vysypana, v lete som normálne chodila v krátkych rukávoch aj nohaviciach, šatách, síce čumeli ale čo, mam sa radšej variť len preto aby ma niekto neohovaral? Aj keby si bola dokonalého vzhľadu našli by si na tebe niečo.
Takže pekne sa usmievaj vypni hruď a ideš a ostatných maj v pi.

victory7897
4. nov 2018

Niekto sa očividne nudí.. Zrejme dlhý týždeň...

atka1989
autor
4. nov 2018

@victory7897 ale nenudi. Zase si nevymišlaj keď nepoznáš môj zdravotný problém.

rebekamarcusko
12. nov 2018

Vobec neries ostatnych l, ja mam 153cm do toho 39kg a sa mi smeju, ze vyzeram akon13 rocna ked so sebou taham este dve deti, tak ludia aj zazeraju. A nech sa pozeraju, ked je na co. 😊 A ked sa hanbis daj si podpatky, ja som rada ze som krpata, dobreho vela nenarastie 😊

angelous1991
12. nov 2018

ja ti to poviem takto , ja tiež celý život žijem z hendikepom. síce len estetickym ale aj tak .... keď som mala 10 rokov začali sa mi po tvári robiť biele fľaky, šírili sa mi to na celom tele , vyzerala som úplne ako dalmatin ... krutosť deti v tom čase nepoznala hranice , neskutočne som trpela . v zime je to ok lebo to nie je take vyrazne ale ako vyjde slnko nprmalna koza mi zhnedne a strasne to krici mám to úplne po celom tele . ako mapy ... som kaderníčka pracujem s ľuďmi... vieš ako mi bolo keď som robila prax v 17 a prišla jedna naduta ženská s dcérou. kukla mi na ruky a povedala ze co to mam a že dúfa že to nie je chytlave inak ide preč 😯 bol plný salón ľudí.... ... postupom času ako som rástla to bolo horšie chcela som chlapca , nemala som žiadneho každý na mňa pozeral že čo mi je... kupalisko neprichadzalo do úvahy kým som raz nevidela na dovolenke jedného chlapca ktorého priviezli na vozíčku bez nôh, ja som bola zdravá len toto ma trápilo??? vtedy som si povedala ze som neskutočne hlúpa , potom som našla úžasnú vec 🤩,makeup prišla som do puberty zistila som že aj tak sa páčim chlapcom keď sa pekne upravim a som sebavedoma a malo kto už potom riešil čo to mám prečo,atď... a po tom som spoznala svojho muža on ma naučil že nie je dôležité ako kto vyzerá ale dôležité je ako sa zmieris sám zo sebou a ver mi keď máš muža ktorý ťa miluje taku aka si aj keď si ,,mala teta,, máš všetko... a hlavne zdravie pozri sa okolo seba ,podakuj za to čo máš a netráp sa .... ja ta chapem ale keď sa zmieris sama so sebou budeš sa cítiť lepšie 💋