Som 3 týždne po sekcii a necítim sa dobre

w3ronika77
27. okt 2020

Som už takmer tri týždne po sekcii a stále sa necítim dobre. Vonkajší rez je síce zahojeny. Maternica a iné vnútornosti ma ešte pobolievaju, to chápem. Ale keď chvíľu chodím po byte alebo vonku, umyjem pár riadov,či posedim, tak sa cítim akoby na mňa čosi liezlo, strašne som slabá, príšerne ma bolia kríže a celá chrbtica. A v noci sa strašne potím... Mate niektora podobnú skúsenosť? kedy to prešlo?😐

hailey1
27. okt 2020

@w3ronika77 nemala si pichnuty spinal?

w3ronika77
autor
27. okt 2020

@hailey1 mala, myslíš, že aj to môže byť dôvod?

hailey1
27. okt 2020

@w3ronika77 jasne, mne to vysvetlovali pred sekciou, ze sa mozu vyskytnut bolesti... nejak sa postpunkcne volaju. Aky si mala rezim po sekcii? Lebo 24 hodin by si mala po spinale lezat iba vo vodorovnej polohe, ani hlavu by si nemala dvihat spravne

gabu_lienka
27. okt 2020

@w3ronika77 ahoj, ja som sa takto zdevastovana a strasne slaba citila 6 tyzdnov. Potom to preslo. Ale ten rez ma pobolieva stale, taka zvlastna bolest uz takmer 9 mesiacov (na kontrole vsetko ok, to su asi take “fantomove” bolesti, aj po slepaku som to mala asi rok)

11iva11
27. okt 2020

@w3ronika77 Možno na teba lezie chrípka a vôbec to nemusí súvisieť so sekciou. Ináč 3 týždne sú velmi krátky čas, vrstvy po sekcii sú poriadne zahojené až po roku, síce je to individuálne.
Alebo ťa ešte môže bolieť brucho po tehotenstve a svaly sú oslabené, preto to môžeš cítiť cez chrbát.
Skrátka sa ešte regeneruješ a ešte sa nejakú chvíľu budeš.
Proste šetri sa zatiaľ a malo by sa to zlepšovať.

veronice
27. okt 2020

Chrbat moze boliet aj preto, ze si porodila a chrbat doslova z minuty na minutu nosi o niekolko kil menej a musi si na to zvyknut. Mna uplne neskutocne bolel chrbat medzi lopatkami. Muz mi musel malu na kojenie podavat lebo som ju nevladala dvihnut. Preslo to postupne tak cca po mesiaci resp po 6to nedeli. Ale tie prve 3 tyzdne boli veru hardcore.... Vela oddychuj pripadne ak sa ti da, vyhladaj fyzioterapeuta

cookie29
27. okt 2020

moze trvat dlho. Ja viem ze som este dva mesiace po sekcii mala bolesti a to mam relativne vysoky prah. Co sa tyka chrbata a podobne, nuz v tehotenstve su slachy "povolene" a za tak kratko sa to neda do poriadku. A mozu byt oslabene aj svaly.

gabsisi
27. okt 2020

@w3ronika77 na to potenie začni užívať DVit. Fakt to zaberá. Ja som sa hrozne potila 1,5 roka po pôrode a toto mi povedala jedna lekárka a asi po mesiaci užívania v pohode. Vždy ôs septembra do apríla ho užívam a neoptimálne sa

zuzik307
27. okt 2020

@hailey1 postpunkcne bolesti je nieco uplne ine, vznikaju 2-3 dni po aplikacii spinalu, su to krute bolesti hlavy vyrazajuce zo zahlavia do cela, zhorsuju sa pri postaveni, ulavova poloha je v lahu /dr. anest/

lienocka2808
27. okt 2020

@w3ronika77 to potenie je z hormonov po porode, ja som sa takzo strasne potila este pol roka po sekcii. Hrozne.

w3ronika77
autor
27. okt 2020

@zuzik307 ďakujem, tak toto nemám

w3ronika77
autor
27. okt 2020

@lienocka2808 hm... Ja dúfam ze to skoro prejde. Ved dnes som bola skoro ako keby som zo sprchy vyšla, a hlavne stehna🤦‍♀️ stehná sa mi asi ešte nepotili

w3ronika77
autor
27. okt 2020

@gabsisi ďakujem pekne, Dvit užívam od príchodu z pôrodnice, spolu, s C a zinkom... Možno by to bolo ešte horšie bez neho

w3ronika77
autor
27. okt 2020

Ďakujem všetkým za odpovede, dúfam, že sa dám dokopy, čo najskôr....