Som 23 mesiacov po pôrode a padajú mi vlasy

cziriova
5. nov 2013

Babuľky potrebujem poradiť čo na padanie vlasov.Prešla som si tým po každom pôrode,vlasy padali ako divé,síce rástli nové ale padali stále a prestali vždy až keď som otehotnela a vtedy krásne zhustli a po každom pôrode sa znovu začal kolotoč.Tým že už ďalšieho drobca neplánujem neviem ako to zastaviť.Bola som už aj u praktického lekára a aj u kožnej,všetky výsledky boli v norme,kožná mi stále trvrdí že to že mi denne vypadne okolo 130 vlasov je v poriadku a mňa už z toho triafa.Ostrihať nepomôže,urobila som tak po prvom a aj po druhom pôrode a bolo to ešte horšie.Vlasy mi dorastajú,len je problém,že stále padajú,tie nové už mám asi 15cm a som ako dikobraz,lebo keď sú rozpustené pretŕčajú mi z tých dlhých,preto ich nosím v cope a čakám kým dorastú do tých ostatných,no keby aspoň prestali padať,poradte,ďakujem

salome_82
5. nov 2013

Skús ísť ešte k endokrinológovi.

cziriova
autor
5. nov 2013

@salome_82 môžem vyskúšať,len výsledky na krv boli všetky v poriadku,kožná mi predpísala kopec všelijakých vodičiek čo malo kopec nežiadúcich účinkov,papám vitamíny,ovocie...a stále padajú

jul11
5. nov 2013

@cziriova padali lmi pred tehu,pocas tehu,aj po porode.manzel je z toho na nervy,ze moje vlasy su vsade.mam ich poriadne huste,tak to nejak neriesim.volakedy som uzivala vodicku bioaquanol a pomahala,ale teraz sa mi nechce to davat,kedze mam huste vlasy

salome_82
5. nov 2013

@cziriova Chápem. Ja len, že moja kamoška je endokrinologička a po pôrode som sa jej sťažovala, že mi vypadávajú vlasy. Povedala mi, že to kľudne môže trvať aj rok, ale keby to trvalo pridlho, tak mám ísť na endokrinologické vyšetrenie.

cziriova
autor
5. nov 2013

@salome_82 jasné,pôjdem aj tam a ďakujem

dovolenka2
6. nov 2013

ja som na tom rovnako, teraz som 10m po pôrode a už to bolo fine, ale vždy na jeseň mi tiež padajú, takže znova a hlavne tie pretŕčajúce sú hrúza keď sú ešte aj šedivé bo máme doma malého šintra 😀

dejka77
6. nov 2013

A skusala si nejake pripravky ako napr. revalid, forcapil? To som sa docitala v skupine Starostivost o vlasy.
Mne tiez padaju, vyskusala som nejake veci, ale nic nezabera. Ja uz na to kaslem ☹ .

darina1952
6. nov 2013

@cziriova ahoj, skús do svojho jedálnička zaradiť viac rýb - aspoň jeden deň v týždni jedz počas dňa viac jedál z rýb - raňajky tuniak v konzerve, obed pstruh, večera údenáč....alebo čo máš rada. Ryby podporujú kvalitu vlasov, výsledok sa dostaví po dlhodobejšom prijímaní rýb - takže nečakaj zázrak po dvoch týždňoch 😉 .

cziriova
autor
6. nov 2013

@darina1952
@dejka77
ok určite všetko vyskúšam ,mala som už kopec vodičiek,ale už im neverím,lebo po nich mi vlásky síce rástli ale jemnulinké,tenulinké,preto už používam iba obyčajnú žihlavovú vodičku s lopúchovou a vitamíny beriem s prestávkami,lebo to neni dobré užívať v kuse.Ono je super že mi krásne rastú ,len keby už prestali padať...Našťastie nemám lisiny ako niektoré maminky,ale je to hrúza,vlasy sú všade a tym že ich mám po lopatky sú z nich všade chumáče...☹

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz