Som 11 dní po pôrode a na ruke mám ekzém

18. jún 2022

Ahojte, som 11 dni po porode a na ruke (hlavne na prstoch) sa mi pred par dnami zacali objavovat take male pluzgiere. Troska stipu a je okolo nich koza cervenkasta vid. fotky. Mne sa zda, ze by to mohol byt nejaky atopicky ekzem, ale tak tazko povedat...Samozrejme, ak by sa to zhorsovalo, tak zbehnem ku koznej, chcela som sa ale spytat, ci sa tu nenajde zena, ktora mala podobny problen tesne po porode, ci to nemoze byt hormonmi a pod.? Dakujem

donutka99
18. jún 2022

Presne to som mala aj ja ale ja som. To mala skôr pred pôrodom a po pôrode mi to same zmizlo

zara0201
18. jún 2022

Dyshidróza? Mávam to občas,samé príde,samé zmizne.

nana8989
18. jún 2022

Mne sa to urobilo presne po pôrode prvej dcéry, má 3,5 roka a robí sa mi to dodnes... Bola som s tým aj u kožnej, lebo boli obdobia kedy som to mala až do krvi popraskané. Jedine co mi zabralo bola kortikoidna masť, ale chvíľu po tom ako som to prestala natierať sa to aj tak vrátilo. Mam to stále, niekedy lepšie a niekedy horšie.. A hlavne vnímam, že sa mi to zhoršuje keď veľa umývam, že sú ruky často vo vode.. A hlavne sa mi to skôr zhoršuje keď je teplo, takže v obdobi od apríla do septembra cca..

hanka2510
18. jún 2022

Aj ja som to mala, 6 tyzdnov po porode som musela ist ku koznej, lebo to mokvalo a stipalo... zabrala az kortikoidova mast a pri umyvani riadu stale bavlnene rukavice a na to gumene rukavice... trvalo cca 3/4 roka, kym to celkom zmizlo a nemusela som natierat kortikoidy, dalsie 2 roky som este pouzivala rukavice pri kontakte s cistiacimi prostriedkami a teraz - 4 roky po - mam uplny klud

autor
18. jún 2022

Dakujem za vase prispevky. Je pravda, ze teraz mam ruky teoreticky nonstop vlhke, kedze sa casto sprchujem kvoli nastrihu a rovnako si mlieko odsavam kazde 3 hod. a nasledne preplachovanie odsavacky + sterilizacia...skusim krem na ekzemy z lekarne ak nezaberie resp. sa to zhorsi, tak skusim koznu 😕.