Slepák - bolesť vpravo v podbrušku

tutamchamos
3. apr 2016

Ahoj, chcela by som sa Vás spýtať na otázky ohľadom slepého čreva- Včera večer okolo 19 mi začalo by zle a neskutočne ma začalo bolieť právo v podbrušku. Keď som prišla domov dala sondu teplý obklad lebo som myslela že to má menštruáčný pôvod, a išla som spať. Teraz je ráno a stále ma to bolí- myslíte že je to Slepák? Bolí ale až úplne dole asi 12 cm na začiatkom stehná, tak si nie som istá? 😒

tutamchamos
autor
3. apr 2016

*v pravo
* som si teplý

janinah
3. apr 2016

Na toto je chirurg na pohotovosti,nie baby na modrom koníku 😉

sardinka335
3. apr 2016

@tutamchamos to ťažko povedať čo to je - cez slepak po nejaky zapal....uz je na tebe či počkáš do zajtra a pojdeš k lekarovi, neviem ako sa citiš či aka velka je ta bolest, alebo pojdeš skusit na pohotovost.

tutamchamos
autor
3. apr 2016

@janinah vzhľadom na to že som v malého mesta a je nedeľa som sa rozhodla spýtať sa na Vaše skúsenosti…

klya
3. apr 2016

@tutamchamos Ak je to slepák, tak sranda je to len do určitého bodu. Keď praskne, môže ísť aj o život. Sama musíš vedieť, ako sa cítiš. Len by som ešte podotkla, že na podráždený slepák určite nič teplé, práve naopak ľad (zápal pýta studené).

tutamchamos
autor
3. apr 2016

@klya vďaka za radu, teple som dala lebo mi pri menštruácii vzdy pomôže a myslela som že ke to toho pôvodu, no kedže nezaberalo tak som napísala sem…

janinah
3. apr 2016

@tutamchamos vzhľadom na to,že som sestra z operačnej sály,som ti poradila najlepšie ako som vedela....nemá význam písať kto kedy ako o slepák prišiel, u teba to ani slepák byť nemusí a ak áno a nedajbože sa to zhorší,tak pobežíš do nemocnice aj v noci,či si z dedinky či z lazov....nič v zlom,tu sa ľudia veľakrát pýtajú na zdravie,ale ty môžeš byť náhla príhoda brušná a to nie je sranda....a teplý obklad ti to len zhorší,ak nejaký,tak ľad,ale zas ak to nie je slepák,tak ak ľad môže skôr ublížiť ako pomôcť,preto ak ťa to stále bolí,tak smer pohotovosť

misel0806
3. apr 2016

Ak by to bol slepak bolesti by boli velke... Pri slepaku sa stupnuju ze najskor ta len pobolieva a behom par hodin sa skriabes po stene. Bolest zacina okolo pupka a postupne prechadza do pravej strany. No ak sa ti bolesti stupnuju utekaj k doktorovi necakaj😊

tutamchamos
autor
3. apr 2016

@janinah vďaka za rady, už je to Okej… ale sj tak počkám a uvidím