Slabé príznaky Covidu

17. feb 2021

Ahojte, mali ste niektoré covid s príznakmi, že vás boleli svaly, jeden dva dni horúčka a potom už len zvýšená teplota? Čuch aj chuť ste normálne mali a žiadna nádcha a kašel minimálny? Bojím sa, že či to tymto už skončilo a bude už len lepšie, alebo to ešte len príde. Ďakujem

mogaa
17. feb 2021

Covid je vždy lotéria.....u niekoho to postupne graduje, iný má každý deň iný príznak, ďaľší má slabší priebeh a zrazu pred koncom keď už čaká že konečne koniec karantény sa to celé rapídne zhorší a potrebuje nemocnicu...je to naozaj individuálne

autor
17. feb 2021

@mogaa áno to je pravda, ale z okolia čo poznám, tak väčšina to mala ako nádchu so stratou cuchu a chuti a mňa len boleli svaly a mala dva dni horúčku. Teraz mi už skoro nič neni len som unavená..

sim_mi
17. feb 2021

Presne tak, je to loteria. u nas sme boli pozitivni styria a kazdy mal iny priebeh. Ja som bola celu karantenu bez priznakov a na konci, ked som si myslela, ze sa uz nic neobjavi, mi zacala silna nadcha a mala som 2 dni zvysenu teplotu. Cuch a chut sa mi zatial vratili len na polovicu 🤷‍♀️

mogaa
17. feb 2021

no môže to tak ostať ale rovnako sa ti pred koncom môže stav z hodiny na hodinu zhoršiť.....

luccija
17. feb 2021

Je to individuálne som mesiac aj pol po slaby priebeh bez teploty, bolesti, ale únava stale pretrváva.muz 2 týždne stále niečo iné je to hnus

vandica
17. feb 2021

Mňa dva dni bolel chrbát, hlava, teplota 37,3. Potom na tretí deň už oveľa lepšie, tak som.bola rada, že aky fajn priebeh. No a na štvrtý deň, úplne upchatý nos, hrdlo bolelo, bulvy oči ma boleli. Trvalo to dva dni zas, a teraz už je to trošku lepšie, ale úplne rozpravam nosom a pritom ho už ani nejak upchatý nemám, skôr mám hlieny v hrdle.
Mojej mame tiež to už prechádzalo, bola asi 5dni tak horšie, a potom zrazu lepšie, a na ďalší deň zas sa jej to vrátilo.
Takže presne ako píšu baby, dobrý výraz je že je to ako lotéria...

nikpa
17. feb 2021

My máme skúsenosti, ze prvý týžden lahky ako ty pises a potom to prišlo...dalo sa to zvládnuť doma ale niekedy som si myslela ze uz je to aj na nemocnicu. Je to nepredvídateľna choroba.

autor
17. feb 2021

@nikpa A čo ti bolo keď na nemocnicu?

majamat
17. feb 2021

mne sa striedala horucka so zvysenou teplotou, bolest svalov a klbov a strata cuchu a chuti ( chut len kratko ). na 3 den som nemala dokonca teplotu vobec, pricom na 8-9den som mala cez 38°C a takou teplotou sa to aj zacinalo prvy den.

raz niekto napisal, ze Covid je horska draha a fakt je.

autor
17. feb 2021

@majamat ja mám chorého aj muža, tomu je dosť na nič a aj malú 3r., rátam, že ako pri každej chorobe, ja to zliznem posledná, že padnem hotová do postele.

nice202
17. feb 2021

Ja sa starám v zariadení o Covid ľudí bez domova. Teraz máme pacienta, ktorí nemá vôbec ale vôbec žiadne príznaky. Ani len teplotu. Ak by nebol otestovaný pcr testom, v živote by sme na to neprišli. Je čulý, zdravý.

majamat
17. feb 2021

mozno nie. mm a dcera vobec chori neboli. mm teda aj trochu chory bol, ale bol pretestovany a negativny. dcere nic nebolo.

autor
18. feb 2021

@vandica no ja mám dnes tiež 4ty deň a ráno som sa zobudila s takou bolesťou oči, nemôžem sa dívať do strán, kým nehybem očami ok, ale keď pohnem do boku 🙉

majamat
18. feb 2021

teraz som si spomenula, ze ma 1 den aj oci boleli,a le preslo to. inak bolest oci mavam aj mimo covid. u mna bezna vec. od detstva mam citlive oci.

autor
18. feb 2021

@majamat vieš čo aj mňa bolievaju, lebo robím na pc, ale toto je teda dosť 🤣 snáď to rýchlo prejde.. ty si mala kedy covid ?

autor
18. feb 2021

@nice202 keby to tak každý prežíval a prešiel si bez príznakov.

soldi
18. feb 2021

Mne uplne necakane vysiel pozitivny antigen minulu sobotu. Mala som z toho uplny stres, kedze som sama doma na 4 male deti bez akejkolvek pomoci. Fakt neviem co by som robila keby som zalahla s horuckami.

Priznaky:
Den 1 - pozitivny test - teplota okolo 37
Den 2 - bolesti lytok ako svalovica pri chodeni po schodoch, bez teploty
Den 3-4 - mierna unava, inak nic
Den 5 - strata cuchu tak na 70%, silnejsie vone stale citim
Den 6 - mierna unava
Den 7 - pridalo sa zachripnutie, bolesti chrbta a hrudnika
Den 8-9 - k vyssie uvedenemu sa pridala silna unava
Den 10 - bolest chrbta ustupila aj unava. Ostala uz len bolest na hrudniku pri hlbokom nadychu, zachripnutie a strata cuchu
Den 11 - pocit zatekajucich hlienov v hrdle
Den 12 - este trosku zachripnutie, stale bez cuchu
Den 13 - to je dnes. Zatial sa citim dobre, uz bez zachripnutia, cuch stale len tak na 30%

Netusim od koho som sa nakazila, vsetky moje kontakty su zdrave a detom tiez nic nie je nastastie.

autor
18. feb 2021

@soldi Ahoj, čítala som si u teba veru včera. Držím palce, aby ti v tejto smutnej situácii bolo už len lepšie. Potrebuješ to asi vaic ako ktokoľvek iný. Ďakujem za skúsenosť a posielam objatie. 😊

vandica
18. feb 2021

Presne toto aj ja. Hore a do strán vôbec hýbať. Švagriná to tiež mala. Ale ja to dnes už mám lepšie, no pre zmenu už nemám chuť ani čuch. Ja mám každé dva dni iné príznaky.

autor
18. feb 2021

@vandica A koľko ti to prosím ťa trvalo s tými očami?

majamat
18. feb 2021

hned den pred prvym plosnym testovanim som ochorela, cize 30.10.
mna nebolievaju z PC, resp, je to ina bolest, skor taka unava,a le nieky ma bolievaju az tak akoby kosti okolo, ci mozno tie vazy, co otacaju oci. je ot taka ina bolest od detsva mam citlive oci, staci malo a bolia, ci slzia, alebo byvaju cervene, mavam ich opuchnute. to je teda u mna taka dlhorocna zalezitost a pri infekciach a unave sa takato bolest vynimocne objavuje.
ked mam chripku, ci inu virozu, zacina to obvykle tym, ez mam dvny pocit v ociach,a le ot mi aj slzia. mam taky divny pocit, akoby mi ich vykrucalo. samozrejme to je len pocit, a teda niekedy aj tu bolest.

majamat
18. feb 2021

@soldi no u teba tiez taka horska draha. kazdy den uplne iny.
mna jeden den bolelo lave koleno a predkolenie, par dni bedrove klby,a le neskutocne, potom par dni krize,a el tiez neskutocne, ani ta bolest nei ej uplne silna,a le skor neprijemna. nevedela soms ediet,a ni lezat.
unava tiez, aj taka malatnost, ale spat som moc nevedela cez den a aj v noci sa mi blobo spalo koli bolesti, nastastie mi pomahal paralen. kolegyna aj dot vracala a paralen enmohla, tak trpela bolestami. minule mi o tom hovorila, ze to bolo asi to najhorsie priznakov.

autor
18. feb 2021

@majamat ja zas strašne bolesti svalov, stehná, ako brutálna svalovica, tiež bedrovy klb, unavená som brutálne ale spať v noci tiež nemôžeme bohvie ako, cez deň vôbec.. A myslím, že prichádzam o čuch aj chuť už..

majamat
18. feb 2021

je to veru neprijemne,a le prejde to.

majamat
18. feb 2021

a mne sa zacali asui po tyzdni take priznaky, co ma mnoho ludi - taky akoby tlak na hrudniku,a koby mi na nom neikto sedel a pridal sa aj kasel, resp., nebol to taky ten covidovy kasel,a le taky moj, co mam roky, akurat bol o kusok horsi. no prislo to teda az po tyzdni priznakov, aj som mala ten dlhsi priebeh - teploty som mala 10dni.

vandica
18. feb 2021

Asi 4-5dni.

adula12
18. feb 2021

Ja stale rovnako som 4dni. Len ma boli chrbat, inak nic. Tiez cakam ci pride cosi viac alebo som skoncila 🤣

autor
18. feb 2021

@adula12 ja už mám popravde každý hodinu niečo iné, momentálne ma prešla bolesť oči,tak som šla pracovať na pc, tak ma bolia ruky, ramená, že až 🤣🤣🤣

autor
18. feb 2021

Baby tie bolesti chrbta a hrude ste mali ake? Ja mám úplne nárazový veľmi silné až krcovite, pritom ja ani len nekaslem.. fakt veľmi silná bolesť

majamat
18. feb 2021

mna krize boleli. bolest sa menila podla polohy, najhorsie bolo v neiktorych polohach a v inych mi bolo nanic ked som v nich bola dlhsie, neikedy som si fakt neveela polohu najst a stale som sa krutila. este chodza bola pre mna taka najmenej bolestiva,a le teda ked som bola unavena, tazkos a chodilo.

na hrudniku, pripadne aj v ramene a kade tade som obcas zacitila chvilkovu neprijemnu bolest. to ale nebol ten tlak na hrudniku, co som o nom pisala, ten nie je bolestivy, to je skor pocit, ze ti neico zavazda, ci vadi pri dychani, ez ta nieco tlaci, to neboli.