Skúsenosti so zubnými implantátmi

claudia001
25. mar 2021

Dobrý večer, prosím Vás máte niekto skúsenosť zo zubnymi implantatmi? 🙂 ako dlho sa to hojilo,alebo ako to prebiehalo 🙂 cena 🙂 ďakujem 🙂

sylvinka08
25. mar 2021

@claudia001 ja mam
Hojilo sa to rychlo
Nemala so ziadny problém.
Az som lutovala ze som tak dlho cakala kedze spodny zub sa mi zatial vysunul vyssie.
Ja som mala dvojzub takze spolu okolo 1500 eur približne. Uz sa nepamätám presne.

queenofdisaster_7
26. mar 2021

@sylvinka08 prosím ta a koľko cca trval celý proces? A pridávali ti aj kosť?

sylvinka08
26. mar 2021

@queenofdisaster_7 augmentovali to. Nieco tam davali. Cely proces trvat dlhsie asi 4 mesiace. Len mne nechcel sadnut na miesto uz zub kedze to bol dvojzub a nevedel zapasovat tak to opravovali.

claudia001
autor
26. mar 2021

@sylvinka08 ďakujem veľmi pekne 🙂 ja mám z toho trosku strach a tiež tam mám maly problém z kosťou na mieste kde chcem doplniť zub. Mám obavy.

sylvinka08
26. mar 2021

@claudia001 aj ja som mala problém s kostou. Lebo tym ze som tak dlho otalala ci ano ci nie sa mi.kost stencila. Lutovala som ze som neisla skôr.
Ked mozem povedat rano mi to robili. Este cez den som trocha krv vypluvala. Dala som si len 1 paralen. Na druhy den to bolo este take troska citlive ale 3 dni som uz jedla normalne. Uz druhy den to nebolo len som citila take porezane.
Mne najprv navrhoval 1 lekar nejaky komplikovanejsi zakrok co som odmietla. Kedze tam boli aj boli mozne komplikacie s dutinami. Tak som isla inde a ten urobil jednoduchsi zákrok..
Pred zakrokom som zacala brat antibiotika kvoli moznej infekcii.

janka1011
6. jún 2021

@sylvinka08 ako to myslíš že dvojzub? To akože dva zuby na jednom tom šroube? To sa dá?

gabrielkaa
6. jún 2021

@claudia001 ahoj, ja mám spodnú 6tku implant. Ja som mala pri korení cystu, a viacerí doktori mi vraveli, že to je “časovaná bomba”, tak som sa odhodlala. U mna to tiež trvalo dlhšie, lebo najprv extrakcia, čakalo sa kým sa to úplne zahojí a potom, až po úplnom zahojení mi navŕtali srob a čakal ako to prijmem. Bol prekvapený, ako dobre sa to uchytilo. Srob dokonca obrástol kosťou. No a až nakoniec sa tam nasroboval zub. Ja som to mala dole, sánka je hrubšia kosť ako čeľusť. Zubar bol skúsený chirurg a za sebou mal veľa takýchto zákrokov.

sylvinka08
12. jún 2021

@janka1011 ano tak to mam. Na jednej srube 2 zuby.

sivushka
19. nov 2021

@claudia001
@gabrielkaa môžem sa vás opýtať na meno implantologa? Ako dlho už máte implantát a čo starostlivosť on, prípadné problémy... Čaká na to isté, ale neviem kam. Nie je veľa ľudí, ktorí môžu o tom pokecať a poradiť. Ďakujem.

gabrielkaa
20. nov 2021

@sivushka implantát nemám dlho asi len nejaké 2-3 roky. Nemám s tým absolútne žiaden problém. Starostlivosť o neho nie je iná ako o iné zuby. Ja bývam v AT takze zubára mám tu.

janka1011
20. nov 2021

@gabrielkaa takže iba vyčistíš kefkou s ostatnými zubami? Nič iné netreba robiť?

gabrielkaa
21. nov 2021

@janka1011 ja používam aj medzizubné kefky a zubnú niť. Áno ako hovoríš, starostlivosť je rovnaká ako o ostatné zuby. Tam je citlivý skôr ten medzizubny priestor, keďže korunka je keramická …

jozef11111111
4. sep 2022

@gabrielkaa no po čase ako si spokojná s tým inmplantatom...a otázka nehrozí napr pri páde že môže sa vdaka inplantatu rozsipat okolie sanky alebo ak by sa neprial či sa zle nevyberá a potom nezrasta ta diera pi ňom ??? Ak vieš 😊

gabrielkaa
5. sep 2022

@jozef11111111 popravde ani necitim, ze ho mám. Kosť mi ho prijala dobre - lekár podľa röntgenu skonštatoval , že kosť obrástla ten titánový srob. Čo sa týka pádov, nemyslím, že je sánka oslabená. Srob je malinky a kosť keď ho prijme tak sa nenaruší, resp. Neoslabí jej štruktúra . Myslím aspoň . Dôležité je nájsť si dobrého a skúseného zubného chirurga, nakoľko milimeter pod koreňmi vedie riečištie nervov. Ale pre dobrého stomatológa by to nemal byt problém 🙂

jozef11111111
5. sep 2022

@gabrielkaa je tam kopa nervou pod tými koreňmi , tak preto nemôže byť dlhší ten šrob 😳😊

gabrielkaa
5. sep 2022

@jozef11111111 presne. Moj zubar sa rozhodoval medzi dvoma veľkosťami . Trosku som mala stres 😅

jozef11111111
5. sep 2022

@gabrielkaa To už aj ja mám stres popredu 😌😂 Mal som jednu kolegyňu ..... dávala si tie inplataty a ešte mala málo kosti tak dávali jej tam alebo transplantovali daaku kosť alebo čosi také, len škoda že som od vtedy ju nestretol . Zmenil som prácu a od vtedy niesme v kontakte 😳 a neviem ako to dopadlo ake skúsenosti ma s tým.

gabrielkaa
6. sep 2022

@jozef11111111 treba vyhľadať skúseného chirurga. Ja som sa informovala dopredu. Zubár čo mi to robil mal už veľa takýchto zákrokov za sebou. Ale zdá sa mi, že som podpisovala kadejaké papiere pred tým. Všetko na moju zodpovednosť 🙂

jozef11111111
7. sep 2022

@gabrielkaa To sa mu ani nečudujem , veď by sa mu mohlo reklamovať aj x rokoch kadečo 😊

gabrielkaa
7. sep 2022

@jozef11111111 oni sa chránia pred všelijakými komplikáciami. Ty im to zaplatíš a keď nastanú problémy a napríklad kosť ti neprijme ten titán, alebo zápaly atd… tak oni nenesú zodpovednosť. Teraz idem dať dcére strojček a podpisovala som kadečo. Aj to, že ti môžu zuby vypadnúť z toho 😅… inak ešte k tomu implantátu, ide o dlhodobejší proces. Nakoľko mne museli zub vytrhnúť , ten sa dlho hojil a kosť musela úplne zarásť (korene zubu boli veľmi hlboko) aby mi ju potom zase mohol “rozbiť”. Samozrejme brala som ATB na dva krát …raz lebo sa mi zapálila rana po trhani zubu (lebo som nemohla jesť hneď po zákroku a ja koza som jedla) a druhý krát preventívne pred nasadením šrobu a samozrejme aj po asi tak týždeň myslím.

neve555
26. okt 2022

@sylvinka08 na jednom srube dva zuby?

gabrielkaa
26. okt 2022

@neve555 Ano moze byt. Dokonca cely vrchný skus ti prichytia na 4 sroby

sylvinka08
1. nov 2022

@neve555 ano tak.