Skúsenosti so stareckou demenciou

teodor260989
4. jún 2023

Ahojte je tu niekto kto má skúsenosti so stareckou demenciou a nočným spánkom.ide oto že starká má silnú demenciu a dostali sme lieky na spanie lebo ona v noci nespí a vyvádza je úplne mimo len chodí po izbe 10hodin vkusne a lieky sme dostali geodorom a ajtak ona vôbec nezaspí nechápem tomu lebo cez deň nespí Max ak si na pol hodinu ľahne ona je stále v pohybe nedokáže posedieť .budem rada ak sa nájde niekto kto má skúsenosť a dokáže mi poradiť ďakujem veľmi pekne

deti95060810
4. jún 2023

vrátila by som sa zas k lekárovi a oznámila že lieky vôbec nezaberajú... boli ste?
kým neoznámite lekárovi on nemá odkiaľ zistiť že je potrebné predpísať niečo iné....

stellarstar
4. jún 2023

@teodor260989 treba iný liek

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
teleskop
4. jún 2023

@teodor260989 boze co najskor lekar, stare telo bude bez spanku skor kolabovat!!!!

teodor260989
autor
4. jún 2023

@deti95060810 minulý týždeň nám dal tento geodorom predtým sme skúšali sanval ale ju akoby tie lieky povzbudia miesto toho aby ju utlmili.zajtra mám v pláne volať nak skúsi niečo iné predpisat

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elmivelmi
5. jún 2023

@teodor260989 to bude boj na dlhe trate.tito dementni vatsinou maju problem so spankom.Ale mozno ina kombinacia a babka zaspi aspon na pol noci.A vy sa vyspite?

teodor260989
autor
5. jún 2023

@elmivelmi no nie keď vyvádza trieska na dvere prehadzuje nábytok strká všetko to sa nedá spať no to je najhoršie že aj my sme nevyspaty a ona akoby sa nič nedeje celá fit😀sama modrina je a monokel čo sa vytrepe v noci stále ,dneska celá krvavá podlaha čo si nohu roztala.uz som rozmýšľala aj to že jej nejak skúsim ruku priviazať o posteľ aby nebehala lebo mi sme už zúfalý.a najlepšie keď sme u dr tak sa tvári ako najzdravší človek a potom my vyzeráme ako debili😂😂

saskia_98
5. jún 2023

@teodor260989 zmente ine lieky ale lieky na spanie potrebuje. My sme mali to iste s dedom. Nas dedo sa nevybral na prechadzku po izbe ale po meste, z okien vyskakoval, nikoho nepoznal, noze trebalo skrývat v celom dome a vlastne vsetko, s cim by si mohol nejako ublizit. Vsade sme davali detske poistky, kluce od domu skrývali, kuchyna sa na noc do istoty zamykala. Bolo to horsie jak s malym dietatom a realne ? Neoddychnes si. My sme sa 4 roky trapili a potom dedo zomrel...

jeennyv
5. jún 2023

@teodor260989 moja babka berie leuxarin chore srdce plus starecka demencia, nasa skor vystraja cez den
Ale nie az takto ona je slaba kvoli srdcu ona to dava slovne skor a vkuse si vola ci chce volat sanitkup

elmivelmi
5. jún 2023

@teodor260989 pocuj s tym nic neurobis j som mal babku,co v noci nespala a tak nespla aj 3-4dni a potom dva dni zasa spala.Oni to maju narusene ,nerozmyslate nad domovom dochodcov?Ved ona uz nieje orientovana .Kolko ma rokov,?

teleskop
5. jún 2023

@teodor260989 ruku privisazat staremu cloveku? choremu???? si dementna aj ty????

lucysl
5. jún 2023

Robim v zariadení kde sa staráme o takýchto ľudí a tento nočný nekľud je veľmi častý, resp. je vzácne ak sa u človeka neprejavuje. No a faktom je, že je to problém takmer neriešiteľný, pretože nezaberá ani aktivizácia cez deň. Niekedy sa podarí lekárovi trafiť dobrú liečbu, ale to je ozaj princíp pokusu a omylu🙄
To nemáte šancu ju ustriehnuť a často je to, ako niekto spomína vyššie, "vyriešené" až keď je už obmedzená mobilita, často aj dôsledkom úrazu.

teleskop
5. jún 2023

@lucysl metoda pokus omyl je pri desiatkach druhov liekov, kedz kvalita cloveka ma tu hodnotu aby sa to skusalo tak sa to skusa...potom su kreteni, ktori chcu stareho cloveka privazovat k posteli...

teodor260989
autor
6. jún 2023

@teleskop radšej priviazať ako ho náhat sa zabiť keďže babka je sami monokel sama modrina a krvavé rany sanitka k nám chodí pravidelne čo máva tak hlavu opuchnutú a modrú.

teodor260989
autor
6. jún 2023

@lucysl a môžem sa opýtať aké lieky používate na spanie lebo nám ani stilnox ani geodorom nezaberá ona v noci naberá silu a chodí a chodí lenže ona už bežne s palickou chodí lebo neudrží rovnováhu a v noci samozrejme bez nej a to je stále na zemi popadana ako hruška keď idem ráno k nej do izby tak trpnem či nelezi na zemi vkaluzi krvi .lebo to v noci chodíme zanou zbierame ju zo zeme dáme do postelí o 5 minút už je von s postele.museli sme aj nábytok zredukovať v izbe lebo všetko zhadzuje rozbíja.mame aj kameru v izbe už takže ja vidím čo v noci dokazuje v tej izbe.

teodor260989
autor
6. jún 2023

@saskia_98 môžem sa opýtať aké lieky vám zabrali mi sme mali stilnox teraz geodorom a už som volala aj dr ale objednali nás na koniec mesiaca

lucysl
6. jún 2023

@teleskop je to určite hrozné a neľudské, ale ono ti v zúfalstve asi napadne čokoľvek, nepočujem to od príbuzných 1x, zrealizuje to už našťastie málokto
Ale v nemocnici je to bežná prax, nielen pri podávaní infúzie (kde je to vnímané ako nevyhnutnosť), ale aj mimo toho...

lucysl
6. jún 2023

@teodor260989 t musíte ozaj s lekárom, zbytočne ti dávať názvy liekov, jednému zaberie to, inému iné a niekomu ani ani

vevapeto
6. jún 2023

@teodor260989 s gerodormom mám veľmi negatívne skúsenosti. Treba to vymenit. Zopiclon dobre zaberá ale je to na zvážení lekára, či to babke predpise.

saskia_98
6. jún 2023

@teodor260989 dedo mal kombinaciu brintelix s gerodormom. Ujo je psychiater, ten mu uz to "namixoval" tak, aby dobre bolo.

teleskop
6. jún 2023

@lucysl 😢

deti95060810
6. jún 2023

@teleskop neviem prečo sa hneváš ... moju mamu priviazali v nemocnici o posteľ...a nebola dementná... len stále tvrdila že chce ísť domov - niekoľko hodín otca môjho otravovala že jej je zle a chce ísť za každú cenu domov. V nemocnici bola druhý deň.
Do rána zomrela..... čo sa presne stalo sme sa NIKDY nedozvedeli.
mama bola v pohode, tri dni pred nemocnicou sme ešte spolu chodili po obchodoch, týždeň pred smrťou ešte na poli zbierala zemiaky.

teleskop
6. jún 2023

@deti95060810 a??? JA BY SOM NECHELA ABY SA TAKTO CHOVALI K MOJIM BLIZKYM, A ANI O NEDOVOLIM, MAM ZA sebou vela hadok v nemocnici, vela staznosti, minule leto aj na lekara, vela vybavovaciek....moji rodicia nikdy nemuseli zazit od nemocnicneho personalu nieco co znizilo ich ludsku hodnotu. Tak ako mi vadi zeeira na retazi, tym padom mi vadi priviazany clovek...vzdy je cesta, ide o to kto si aku vyberie...ale dedicstvo, fuuu to uz je kazdemu po chuti...

deti95060810
6. jún 2023

@teleskop vôbec si nič nepochopila...😉