Skúsenosti s úzkosťami

17. mar 2023

Baby ktoré poznajú co to je úzkosť..ako ju cítite?

Ja mam pocit niekedy, aktuálne aj teraz. akoby som strácala vzduch,mam upchatý nos aktuálne a objavili sa u mna počiatky akoby úzkosti.. akoby som sa nevedela nadýchnuť,tlak na hrudi, začnem viackrát za sebou zívať.. proste mam pocit že nedostatočne dýcham. Potom mi začne chvenie v nohách, chyti ma nepokoj,neviem to opísať ale zrázu mám pocit ze umrem... Vždy sa stým snažím bojovať, obrátiť prud myšlienok... ked som bola tehotná taksom mala také silné úzkosti ( zo strachu z nepoznaného) ze mi ku koncu prišlo na odpadnutiie alebo som sa povracala.... poznáte tie stavy? Da sa stým jekak bojovať ? vyhrať nad tým?

derdia
17. mar 2023

Psychiater neboj sa ho. Pomoze a bude ti ovela lepsie... Uzkost je choroba. Ako vyspky tlak napr.

as1184
17. mar 2023

Tiež som mávala úzkosti, pocit hrče v krku, zlé dýchanie, chvenie, nevolnosti, pocity občas že sa idem zblázniť.. na všetko pomohla psychologička, niekoľko sedení, krásne vysvetlila stavy a prečo sa to deje. Naša spolupráca bola úplne bez nejakých liekov. Takže odporúčam skôr ako by si hneď nejaké lieky do seba hádzala. Tak držím palce✊😊

eva8
19. mar 2023

Zapisuje sa úzkosť ako diagnóza a zamestnávateľ sa môže o Tom dozvedieť, že zamestnanec trpí úzkosťou?