Skúsenosti s Uroplus

columbovazena
14. sep 2024

Ahojte baby, má nejaká z vás skúsenost so zákrokom ( rozbijanie obličkových kameňov, prípadne zavedenie stentu) v Uroplus Zvolen, alebo Banská Bystrica? ( Majú tieto 2 pôsobiska). Pýtam sa preto, lebo sa chvália tou 1 dnovou chirurgiou, a neviem či je to dobrý nápad. Mne nedávno zavádzali stent a 2 dni potom som bola ešte v nemocnici, aby vedeli odsledovať reakciu, prípadný zápal, krvácanie. Termín na odstránenie kameňa mám až koncom decembra, čo mi veľmi nevyhovuje, nakoľko mám bolestí a stent ma obmedzuje. Na nete som našla Uroplus ako súkromnú urologiu, kde tento zákrok robia, ale tiež len ako 1 dňový zákrok, čo nepovažuje za najšťastnejšie riešenie, nakoľko viem, že v klasickej nemocnici je pacient po rozbijani kameňov ešte 2 dni na pozorovaní, kôli krvácaniu, bolesti, zápalu, čiže kôli tomu, aby ho vedeli odsledovať, či je v poriadku. Ten Uroplus ma na 1 strane láka, nakoľko predpokladám, že by som tam mohla dostať termín skôr, avšak na strane druhej mám obavy z nedostatočného odsledovania pacienta po zákroku, čo mi nepríde ako veľmi zodpovedne. Tak teraz neviem :/

michaelam2
14. sep 2024

@columbovazena konkretne ku zakroku neviem…ale chodila som tam do zvolena a za mna su tam fakt dobri doktori. Ked som potrebovala nieco poradit alebo sa opytat tak som napisala mail a celkom rychlo mi vzdy nejaky lekar z nich odpovedal (telefon netreba ani skusat, nezdvihnu 😀 ). Cize keby nastal aj nejaky problem, da sa s nimi komunikovat.