Skúsenosti s rádioterapiou pri rakovine maternice

21. júl 2021

Ahojte, idem na onkológiu na konzultáciu, či mi odporúčajú hysterektómiu alebo bude postačovať rádioterapia, nakoľko bola rakovina odhalená v počiatočnom štádiu. Vzhľadom k tomu, že nemám deti si myslím, že navrhnú radioterapiu. Prosím o názory tie, ktorú podstúpili rádioterapiu pri tejto diagnóze... čo mám čakať, koľko terapií, v akom časovom rozsahu, na terapiu naozaj len prídem a za pár minúť idem domov a žiadne vedľajšie účinky (nevoľnosť, zmeny na tele a pod)? Ďakujem vám za každý postreh.

nattinatta
21. júl 2021

Smiem sa spýtať aké ste mali príznaky?

autor
21. júl 2021

@nattinatta žiadne, žiadne bolesti, žiadne zmeny v menštruácii, nič. Mala som myómy, tie mi laparoskopicky vybrali a z hystológie mi prišli zlé výsledky, tak následne opakované stery z krčka.

nattinatta
21. júl 2021

Ďakujem za informaciu

adriana2301
22. júl 2021

Ahoj...mne sa tiež zvažovala operácia alebo liečba ale nakoniec vraveli že bude RT 25 x + 1x tyz Chemo..kedy zacinam neviem čakám na telefonát.Ak chces napíš správu.Moje sa operovať už nedá.A tiež som nemala žiadne príznaky.

luccija
22. júl 2021

Bolo by dobré odobrať vajíčka, keď chces mať raz deti spýtaj sa na to.Inac neviem poradiť každý to zvláda inac

alica25
1. okt 2021

@adriana2301 ahoj môžem sa opýtať ako postupujes? Mne diagnostikovali rak. Krčka maternice už neoperovatelnu.Cakam na výsledky hystologie a potom ma čaká ožarovanie poprípadne chemo keďže operovať sa to nedá.Velmi sa bojím myslím len na to najhoršie stále.Dakujem

sanylind
12. apr 2022

@adriana2301 Ahoj v najbližších dňoch ma čaká rádio a chemo pre ca krčka maternice uz teda po operácií.Ak sa smiem s spýtať, ako to prebiehalo,komplikácie,stvy poliečbe a hlavne výsledok a ci pomohlo?Ďakujem

evcsu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evcsu
10. okt 2022

@sanylind ahoj. Ako sa máš? Mozem sa ťa opýtať ako si zvládala.liečbu? Aké si mala štádium pred operaciou?

millerka62
23. dec 2022

@sanylind ahoj ak by ti nevadilo mám podobnú diagnózu som po operacii pre Ca krcka - robili mi radikálnu hysterektomiu plus uzliny a transpozícia ovarii vieš mi napísať kľudne aj do správy tvoje skúsenosti odporúčania? -) ďakujem

sofinka1980
19. feb 2024

Dobrý deň chcem sa spýtať ortopéd ma poslal na oziare na prst mám rizartoza má niekto stým skúsenosti pomohlo mu oziare a sú aj nejaké vedľajšie účinky a ako často sa vykonávaju oziare idem do Nitry v marci