Skúsenosti s potravinovou intoleranciou

catherinah
17. feb 2016

Aké Vám spôsobovala ťažkosti?
Ako Vám na to prišli?
Ako sa liečite, resp. dodržujete stravovací režim?

Máte skúsenosti s Testami Food Detective?

Ďakujem za všetky názory, rady.... 😉

lubi40
17. feb 2016

Neviem, ci myslim potravinove alergie. No, tie sa zistuju normalne ako klasicke na pele a roztoce (napichaju ti ruku/ruky). Mne zistili alergiu na velmi vela veci, fyzicky sa mi, ale na vsetko neprejavila. Liecit sa neliecim, mam pri sebe stale lieky na alergiu a prednison, keby som nahodou nieco omylom zjedla, ale inak sa tym veciam, co mi vadia vyhybam.

helenanovakova
17. feb 2016

sama na sebe musíš vidieť, ktoré potraviny ti spôsobujú nejaký zdravotný problém. tie netoleruješ a treba ich zo stravy vylúčiť. to je celé. myslím, že netreba chodiť po dr. a liečiť sa. ked viem, že ma po zjedení potravín obsahujúcich lepok nafukuje a mám pocit únavy a ťažoby, znamená to, že mám intoleranciu na lepok. tak také potraviny prestanem jesť a je po probléme.

catherinah
autor
17. feb 2016

@helenanovakova práveže ja to zistiť neviem. Proste mi to nesedí. Je mi zle zo všetkého, je jedno, či to je mlieko, ovocie, pečivo, zelenina..... 😢

helenanovakova
17. feb 2016

@catherinah tak skúšaj po jednotlivých potravinových skupinách. najskôr vylúč úplne jednu na nejaký čas, uvidíš čo to urobí a potom ďaľšiu a ďaľšiu...

adnil
17. feb 2016

Nakolko sa potravinova intolerancia moze prejavit aj po niekolkych dnoch po zjedeni problemovej potraviny, je takmer nemozne indikovat ju vylucovacou metodou. Mne test Food Detectiv pomohol, ale je iba na zakladne potraviny a robila mi ho doktorka. Po vynechani problemovych potravin sa mi zdravotny stav radikalne zlepsil

mariadarina
17. feb 2016

Zajdi si na gastro alebo alergologiu na testy a budes vediet, na com si. U kazdeho sa intolerancia moze prejavovat inac, ale najcastejsie príznaky su hnacky, nafukovanie, bolest zaludka, krv v stolici, ekzemy.

ursulienka1
17. feb 2016

ja teraz beham po lekaroch. mna nafukuje moje brucho je obrovske, vyzeram ako tehotna, citim sa tazko a plno, unavene, neviem ist na velku.na gastro ambulancii mi povedali,ze je to velmi tazke odpozorovat, lebo isty druh potraviny musis vylucit na viac ako mesiac aby si videla daku zmenu, alergiu na potraviny sa da ztistit z krvy, mne dnes brali na vylucenie celiakie alergie na mlieko a laktozu

lubi40
17. feb 2016

@catherinah a nemozes mat alergiu na histamin?

catherinah
autor
17. feb 2016

@lubi40 Ako to zistím?

benuska713
17. feb 2016

Ak nevies prist na koren problemu urcite ti odporucam Food Detective, najlepsie investovane peniaze. 2 roka som sa trapila a doktori mi nevedeli pomoct, max mi vedeli na urcitu dobu potlacit priznaky, ale nie vyriesit problem. Od kedy som vyradila potraviny co mi vysli v teste nemam ziaden zdravotny problem.

tana85
17. feb 2016

food detective je dobra pomocka. priatela stale z niecoho nafukovalo, "hrkotali" mu creva, mal hnacky...nevedeli sme prist na to, z coho to ma. ten test mu ukazal mieru intolerancie asi pri 3 potravinach a odkedy som to vylucila z kuchyne, tak je po problemoch. nie vzdy sa to jednoznacne da urcit a hlavne to hladanie je unavne lebo tych potravin je vela

katka1981
17. feb 2016

@catherinah, ci ti vadi kazein, laktoza ci lepok, alebo mas HIT nato staci odber krvi. Mas to zadarmo a mas to presne. Neriesila by som ine testy.

katka1981
17. feb 2016

@catherinah, mozes mat HIT.

lubi40
18. feb 2016

@catherinah myslim, ze sa to tiez nejako testuje. Ja by som sla na imunologiu alebo gastro a poradila sa tam...

katka1981
18. feb 2016

@ursulienka1, no u teba to vyzera na celiakiu, daj potom vediet ako si dopadla

tanika
18. feb 2016

@katka1981 poprosím Vás kočky a kde sa testuje alebo kto Vás otestuje na Food Detective a kde Vám spravia vyšetrenie , prípadne ten test a vysvetleniei čo a ako je mi jasné že sa platí ale kde poradíte ? dík

katka1981
18. feb 2016

@tanika, nepoznam to testovanie, mne robila testy alergologicka, normalne mi zobrala krv a dala do labaku. Aj muzovi tak robila, a zistila silnu int. kazeinu. Muzovi teraz este robila alergologicka tie kozne testy na travy, pele, srst, prach a tam mu na zaklade alergie na nejake stromy zistila skrizenu alergiu na soju, skoro vsetku zeleninu, zemiaky........ ale nastastie nema nejake problemy so zeleninou a ovocim, keby nieco citil staci abvy si dal antihistamika, ale podla testov, by ozaj nemohol nic jest. Kr. mlieko, ovcie, kozie a vsetko z toho musel vylucit, lebo to bola hroza. Malej krv. testy robila obvodna na mlieko a lepok na moje poziadanie. Bolo to zadarmo, henten test neviem kolko stoji.

tanika
18. feb 2016

@katka1981 lebo mne robil alergoloog testy na DAO kvantita 10,79lIU/l, a funkcia 8,90kIU/l mám teda histamínovú intoleraciu? lebo on mi povedal že len mierne zvýšené a nejako sa tým nemám zaťažovať . a čo by mi mohol spraviť ešte aký test na čo ?

benuska713
18. feb 2016

mne ho robila normalne sestricka u obvodnej, ale je to domaci test, takze si ho mozes kupit v lekarni a sama doma spravit, krv staci len z prsta. @tanika

katka1981
18. feb 2016

@tanika, vies co, bratova dcerka mala 8. Ale ja sa nevyznam, mne toto este alergologicka nebrala a ako tehotnej ani nebude. Ale ja HIT podla mna nemam, ja som v pohode. Ale neterka bola u liecitela v Nitre na 2-3 sedeniach, papa uz vsetko a uz ju brusko neboli, on to vie liecit, ajked sa lekari smeju e neveria nicomu. Ja sa tam tiez chystam s malou, ma celiakiu, ked jej to aj nevylieci, posilni imunitu, budem spokojna. Cela rodina k nemu chodi, viem co dokaze, nie su to vyhodene peniaze. A nejdem robit v ziadnom pripade ani reklamu. Ale ozaj ti s tymi hodnotami pri HIT neporadim, lebo nas na to (mna, muza, malu) netestovali, nebol dovod, ale dam to malej zobrat ked pojdeme na gastro, preistotu, ale podla mna je ok.

tanika
18. feb 2016

@benuska713 popeosím názov testu opýtam sa v lekárni dík moc

katka1981
18. feb 2016

@tanika, mlieko a lepok to by si si mala dat, ale musis normalne pit mlieko a jest lepkove pred odberom, nehovorim, nesmies mat ziadnu dietu, inak to neukaze nic. A ake mas presne problemy?