Skúsenosti s PN po kyretáži

januarova
26. nov 2019

Ahojte,
zajtra idem na kyretaz, už 16 dní mám menzes. Dnes som bola u gynekológa., a odporučil mi diagnosticku kyretaz, keďže niečo mi vidí v maternici, ale nevie čo to je. Mala som to tam už aj pred mesiacom na preventívke. A že PN sa po kyrete nedáva, keď je všetko ok. Máte niekto také skúsenosti?

evkamotka
26. nov 2019

Bola som na kyretazi a sice to bolo naplanovane na piatok + ja, aj tak na md, PN by nebola potrebna. Rovno v ten den som sa citila ok, na druhy som ani nevedela ze nieco bolo. Len som krvacala

pimpulka
26. nov 2019

ja som mala podobny problem v juli, PN som nemala, kyretaz bola vo stvrtok, tak som mala stvrtok aj piatok paragraf....cely vikend som mala kludovy rezim, v pondelok som sla do prace.... mam sedavu kancelarsku robotu, setrila som sa, nebehala som...a vlastne po kyretazi o par hodin som sla domov, da sa to zvladnut

evkamotka
26. nov 2019

Aj ja, som sla par hodin po zakroku domov. Bolo to v pohode

ciusinka
26. nov 2019

Ak nie su nejake komplikacie, tak PN po kyrete netreba, ja ked som bola na prvom kyrete, robili mi ho poobede, z nemocky pustili okolo 20:00 a na druhy den som isla normalne rano do roboty, aspon som sa tam rozptylila..Ked som bola na kyrete druhykrat, tak som ostala na tyzden doma PN, ale to skor z psychickych dovodov ako z fyzickych (druhy potrat v priebehu 4 mesiacov, bola som psychicky dost na dne).

ivka185
26. nov 2019

Ja som bola teraz v piatok , bola som doma cez vikend v pondelok som nastupila riadne do prace a to mam fyzicky narocnu pracu. Ja som spinila len v piatok ale len malinko a potom uz vobec nic. V piatok som bola trochu omamena ,predsa po narkoze ale ,robili mi to rano o deviatej a o 14 som isla domov.

lulu2014
26. nov 2019

@januarova osobne si myslim ze zalezi aj na praci ktoru vykonavate. Ak je fyzicka dala by som si pauzu. A ak vam nedaju na to PN chodte k obvodnej a ta nech vam da. Drzim palce 🙂

jankabh
26. nov 2019

@januarova je to len v rámci jednodňovej chirurgie, nie je nárok na PN. Zákrok v markíze trvá len 15 min. Pacuentka je v nemocnici max.8 hodín. Čaká sa na výsledky biopsie tie sú štandardne od 10-14 dni.

mariah0307
26. nov 2019

Ja som po MA po kyrete bola cca2 t pn... A ked som bola na kontrole tak sa ma gyn pytal, ci chcem este ostat doma, ale teda zdravotne som bola ok, tak som sla do roboty

mirka_239
26. nov 2019

Ja som bola po kyrete dokonca 3 tyzdne PN, ako fyzicky som bola na tom celkom dobre, psychicky to bolo horsie, bolo to prve tehotenstvo, zial skoncilo to spontannym potratom😔. Ja som aj chcela ist skor do roboty, presne kvoli tomu, aby som sa trosku rozptylila, ale doktor ma nechcel pustit skor....

veronikaszabova
26. nov 2019

Po kyrete som PN nebola

andy1985
26. nov 2019

Ja som bola 3 týždne PN. Lebo mám ťažšiu prácu

jankabh
26. nov 2019

@januarova a menstruacia je max7 dni. Všetko nad je porucha cyklu čiže krvácanie mimo menštruácie.

januarova
autor
26. nov 2019

Dakujem za odpovede, baby. Ano, mam to v ramci jednodnovej chirurgie. Pracu mam sedavu v kancelarii, tak dufam ze to bude ok.

jankabh
26. nov 2019

@veronikaszabova presne tak.

alexis617
26. nov 2019

Ak sa jedná o kiretaš po spontalnom potrate alebo po odumretí plodu PN je 2-3týždne kôli zdravotnej a psichicky náročnom obdobý ak sa jedná o kyretáš pri dlhom krvácaní prechode,ciste,miome PN zvyčajne nieje