Skúsenosti s operáciou nosnej prepážky

babikamm
27. mar 2017

Ahoj-te! Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti s operáciou nosnej prepážky? Ja ju mám krivú, lekár ORL mi navrhol operáciu. Ale, okrem toho, že mám z toho obrovský strach, vôbec neviem, či to moje zdr.problémy vyrieši. Môže tento problém-zakrivená nosná prepážka vplývať aj na dutiny? Neznášam žiadny prievan, (ani ten naj...minimálnejší!!!!), žiadny vietor, o klíme ani nehovoriac. Spôsobuje mi to obrovské problémy, bolesť hlavy (kostí), čeľustí,... no nepríjemne! Ak máte s tým niekto skúsenosti, poraďte, prosíííím!!! Už som z týchto večne sa opakujúcich zdr.problémov naozaj nešťastná...vdaka

evelina6
27. mar 2017

ahoj, ja som operovaná, mala som takisto vela problemov, prievany, obrovske bolesti hlavy, nadcha sa mi nedala dostat kvoli prepazke von, takze stale zapaly v dutinach, niekolko rokov som sa s tym trapila, az jedna super ORL dr. mi povedala, ze na co cakam... taktiez som mala strach, pretoze mi par lekarov povedalo, ze mi to neodporucuju, ze budem cela modra po operacii a opuchnuta a predstav si, ze ani jednu modrinku som nemala a vsetky problemy mi to vyriesilo, hlavne sa toho neboj, urcite ti to pomoze, uspia ta a nebudes o nicom vediet, fakt to bola velka ulava a aj je

babikamm
autor
27. mar 2017

Evelina ahoj., Veľmi si ma potešila, že si tak rýchlo zareagovala, a hlavne, že si spokojná s operácioiu. Ja sa ani tých modrín tak nebojím, ako toho, že ako to dopadne /či mi to vôbec pomôže, lebo "vraj záruku mi na to nikto nedá..."/, . Aj ja sa s tým už trápim 2-3rok,. Ale keď vravíš, že Ti to pomohlo, tak som bližšie za. Som na dilemách kvôli tomu, lebo ORL lekár operáciu odporúúča, iný odborník - lekár - mi to vyvracia, že tie problémy s dutinami mi vyrovnanie nosnej prepážky nevyrieši. No tak som z toho jeleň... A už dávno máš operáciu za sebou? Aj viac rokov? Ak Ťa môžem poprosiť, napíš. dakujem

evelina6
27. mar 2017

no moze to byt uz takych 8 rokov a stale sa citim super, pri operacii i dokonca vybrali aj nosnu mandlu, co este asi aj viac pomohlo a vycistili mi dutiny, ale dycha sa mi stale nadherne, predtym som normalne dychat nemohla na tu stranu, stale som ju mala ako keby upchatu a teraz super, iba jednu nosnu dierku mam o trosku väcsiu po tej operacii, ale nie je to vidno. Aj mne sa moj obvodak smial, ze ako po operacii budem vyzerat a ze mi to neodporuca, ale dala som sa na to a ked som prisla sa k nemu hlasit po operacii, tak bol prekvapeny ako dobre vyzeram :D, urcite ti to odporucam

babikamm
autor
28. mar 2017

vdaka., tak rozmýšlam ďalej...

abeata
28. mar 2017

...ináč, manželove aj synove nádchy, ako aj komplikácie s tým spojené (bolesti hlavy, angíny, zápaly dutín...), ktoré boli do operácie na dennom poriadku úplne ustúpili.

patka24
28. mar 2017

@babikamm mne robili prepazku ked som mala 15, okrem toho mi vyberali z dutin dve velke cysty, neviem co z toho mi robilo vacsi problem, ale ulava neskutocna, ked to cele odpuchlo, cysty sa mi sice obnovuju a este raz som ich bola dat vybrat, ale nie je to take strasne, ako to bolo pred prvou operaciou, takze ja nelutujem

babikamm
autor
30. mar 2017

ďakujem za všetky názory, cením si to.

ninusa0077
20. dec 2017

@babikamm
mozem otazocku? mala si aj problem s dychanim s lavou alebo pravou nosnou dierkou? ja mam uz dlhodobo problem s jednou nosnou dierkou,bola som uz aj na vyberanie polypov,nepomohlo.....a neviem si vydupat u dr.operaciu nosovej prepazky.....vraj mam ist na plastiku lebo mam spicku nosa posunutu do lava a to sposobuje pocit upchatej nosnej dierky....pozerala som na internete,vela fotiek je ze kriva nosna prepazka aj zakrivi spicku nosa....nechcem platit za plastiku,ked je to vlastne zdravotny problem a nie esteticky

dorottka
20. dec 2017

Ja sa tiez spytam, ze ako dlho po operacii nie je mozne vobec dychat nosom... toto ma najviac desi, ja mam totiz panicke ataky, ked sa nedokazem nadychnut nosom, tak si neviem predstavit byt bez dychania tyzdne :o Dakujem 🙂

babikamm
autor
21. dec 2017

ja problém s dýchaním nemám., práveže ani pocit upchatého nosa. A už vôbec nie stále iba na jednej strane upchatého., Mne sa stále opakujú zápaly dutín, potom doslova bolí okrem hlavy aj celý nos, Ale už som sa rozhodla. Nedám sa na operáciu. Aspoň zatiaľ. vdaka

ninusa0077
21. dec 2017

@babikamm no to mam aj ja caste zapaly dutin,ale okr.toho roky neviem riadne dychat nosom...a uz mi to fakt lezie na nervi...musim zmenit ORL ambulanciu

jadranka40
3. júl 2018

@babikamm och akoby som citala o sebe, mna pred dvoma mesiacmi tak riadne prefukol vietor a od vtedy sa idem zblaznit, tlak v uchu, za okom, do toho zuby, jeden pobolievA stale, vsetko na pravej stRane, citim obcas licnu kost, to oko akoby mi obcas az stahovalo na vonok nevidno nic, takze som zdrava podla dr

slavka173
29. jan 2019

@evelina6 je to sice stara tema, ale chcem sa opytat, ako dlho Ti trval opuch po operacii ?

evelina6
29. jan 2019

@slavka173 opuch po operacii? Už keď som išla z nemocnice po 3 dňoch, tak som žiadny opuch nemala. Môj dr má strašil, že budem mať modriny a ja som nič nemala. Mala som samozrejme natlačenu po operácii gázu v nose a vtedy to vyzeralo že som opuchnutá, ale keď ju vytiahli tak to bolo ok, len dlho to bolo citlive

slavka173
29. jan 2019

@evelina6 myslim opuch nosovej sliznice. Ja som 8 dni po operacii a stale mam taky tlak v hlave a nose, toci sa mi hlava a som slaba, mam pocit, ze to nikdy nebude lepsie.Zajtra idem na vyberanie splintov.

evelina6
30. jan 2019

Neboj, bude to lepšie časom a uľaví sa ti

slavka173
30. jan 2019

@evelina6 to dnes povedal aj doktor 😁

nelkatobiasko
4. feb 2019

@slavka173 mozem sa spytat,ako vyberaju tie splinty? Moja 8 rocna dcerka je po zakroku prepazky a vyberali jej cystu.Vdaka

zuzanakacova
1. máj 2019

@evelina6 presne tak aj ja som si tim presla a zatial ok.

slavka173
3. máj 2019

@zuzanakacova ja som mala take stavy 6 tyzdnov, teraz som 3 mesiace po operacii a stale sa to este hoji.

slavka173
6. máj 2019

@zuzanakacova Tebe sa to kolko hojilo ?

zuzanakacova
6. máj 2019

vieš čo ja som sa strasne bala , ale ked uz som mala po opreacii tak na druhy den to bolo take ze so krvacala z nosa som mala vsetko suche aj hrdlo celu noc som pila len vodu ale inc ok. po tom je dolezite nefukat nos , ale ze vraj je lepsie srkat do do seba a von hrdlom ustami takto som preplachovala nos asi ccc 2-3 tyzdne a teraz uz presli dva roky a zatial je vsetko ok. akurat chcem ist na kontrolu , odvtedy som nadchu nemala len mam trosku suchy nos ale da sa to ja som isla kvoli strasnemu kašlu stasne som kaslala vkuse a teraz uz dobre neni to nic hrozne

zuzanakacova
6. máj 2019

@slavka173 vobec to neboli akurat ze je to trochu neprijemne na dychanie a suchost v ustach

zuzanakacova
6. máj 2019

@zuzanakacova mne to robili v Poprade

slavka173
6. máj 2019

@zuzanakacova ja som bola na operacii v januari, ale stale mam problemy, trpnu mi zuby z toho, ako mi doktor sekal prepazku, v jednej dierke mam nezahojenu chrastu a stale mam nádchu, som z toho nešťastná.

zuzanakacova
6. máj 2019

fu ha tak to neviem s tou nadchou ale chrast sa mi robi tiez na jednej strane ale da sa to mastim si to mastickou ale to en tak malinko niekedy ani nie

zuzanakacova
6. máj 2019

ta nadcha mozno to bude mat ini suvis nemas nahodou zlateho stafilokoka ja som po operacie myslela tiz ze nie to v poriadku lebo kasel sa mi vratil a nemohla som dychat ale nakoniec sa zistilo ze s operaciou to nemalo suvis ja dostala som neskor chlamidie na pluciach , treba mozno hladat inu pricinu neviem , praj Vam aby sa vam to dalo skoro do poriadku

slavka173
6. máj 2019

@zuzanakacova tiez si myslim, ze nieco take budem mat, po operacii mi robili vyšetrenia, vsetko som mala negatívne, ale pred dvomi týždňami aj dusivy kašeľ.Budem musiet ist lekárovi.

majka64
18. jan 2020

Dievčatá aj mňa to čaká, strašne sa bojím 😭