Skúsenosti s odstránením tetovania

brita1992
17. aug 2024

Ahojte dievčatá. Chcela by som vás poprosiť o vaše skúsenosti s odstránením tetovania. Na internete je veľmi málo skustočných recenzií. Prosím vás, tie čo ste to podstúpili, zmizlo vám tetovanie úplne? Kam ste chodili? Vopred veľmi pekne ďakujem za odpovede 🙂

egonsk
17. aug 2024

@brita1992 najlepsie ako nemat tetovanie sa nedat tetovat. Uz za cisara pana vedeli, ze tetovanie je dozivotne 😉 Kekolvek odstranenie (ked sa neodreze cela vrchna koza) je vzdy iba ciastocne a docasne. 😉😅 - preto niektori ludia radsej si nechaju pretetovat ten vytvor, ktory sa im nepacil. Ale tam tiez vysledok nie je zaruceny...

hsara99
17. aug 2024

Odporúčam tuto v Trnave Painapple štúdio, Špendlo je sikovnik 🙂

brita1992
autor
17. aug 2024

@egonsk Ďakujem za každú odpoveď, hoci aj bezpredmetnú ;)

brita1992
autor
17. aug 2024

@hsara99 Ahoj ďakujem za odpoveď. Ty si si dala u nich odstraňovať tetovanie? Zišlo ti úplne?

betulinka1
17. aug 2024

@brita1992 kamoska bola a povedala, ze plakala lebo to bola taka bolest. Musela ist viac krat ale ostala jej tam nejaka ina koza. Povedala, ze uz by sa na to nikdy nedala, ze radsej by si to dala pretetovat inym tetovaním.

hsara99
17. aug 2024

@brita1992 mám kamarátov čo boli u neho. Aj Lucid k nemu chodí ak poznáš 🙂 ono to zíde úplne, len koža pod tým ostatne poznačená, preto aj viacero ľudí čo poznám, absolvovali pár sedení a keď už to tetovanie nebolo výrazne, dali si to miesto pretetovať 🙂

brita1992
autor
17. aug 2024

@hsara99 Ďakujem veľmi pekne 🙂

brita1992
autor
17. aug 2024

@betulinka1 Kde prosím bola kamoška?

hsara99
17. aug 2024

@brita1992 a toto ešte neboli posledné sedenia 🙂

brita1992
autor
17. aug 2024

@hsara99 To je slušné 🙂 ďakujem. On má asi ten pico laser, však?

filipjohns
17. aug 2024

Tetovanie už nezmizne nikdy. Laserom iba na povrchu kože ale pod ju budete stále mať

betulinka1
17. aug 2024

@brita1992 v Prahe

keksik83
17. aug 2024

@brita1992 osobnú skúsenosť nemám, nakoľko som proti tetovaniu, ALE muž je plastický chirurg a momentálnym trendom je pretetovanie starého tetovania vo farbe kože. akékoľvek iné odstránenie bude vždy vidieť, tá iná koža, ktorú tu po tetovaní spomínali, to je proste jazva. tetovanie sa totiž zbrusuje - áno, boli to a koža po zbrúsení je jazvovitá koža. smolu má ten, komu sa tvoria keloidné jazvy, také tie hrubé, vypuklé.

brita1992
autor
17. aug 2024

@keksik83 Ďakujem za názor.

cosmic_origin
17. aug 2024

@brita1992 Pri odstraňovaní závisí aj na tom ako kvalitne bolo spravené tetovanie. Ak nebolo dostatočne hlboko, tak pôjde jednoduchšie dole, a na druhej strane ak tatér doslova rýpal do kože, že to až zanechalo jazvy, tak ťažšie a jazvy bude vždy vidno. Okrem laseru sa dá spraviť aj cover-up, čiže prekrytie iným tetovaním (len na to treba človeka čo má s tým skúsenosti), prípadne laser a potom prekryť.
Ak žiadne tetovanie z osobných, pracovných či akýchkoľvek iných dôvodov nechceš mať, vyššie v komentári spomenutá možnosť laseru a následného pretetovania telovou farbou je tiež dobrá možnosť, len po niekoľkých rokoch farba môže vyblednúť prípadne sa zmeniť, lebo koža pracuje a snaží sa tetovaciu farbu z tela odstrániť.

brita1992
autor
17. aug 2024

@cosmic_origin Môj prípad je skôr ten, že nechcem mať už žiadne z osobných aj pracovných dôvodov. Malú jazvu, spôsobenú prvotným tetovaním by som ešte možno prekryla niečím malým, ale celé pretetovať to nechcem. Mám skôr obavu z toho, či mi laser nespôsobí jazvy.

brita1992
autor
20. aug 2024

Máte prosím niekto skúsenosť aj s tetovacím štúdiom Iroltha Tattoo v Žiline?