Skúsenosti s neviditeľným strojčekom na zuby

marylin21
4. aug 2022

Ahojte. Prosím vás chcem sa spýtať má niekto skúsenosti s neviditeľným strojčekom na zuby? Musí sa dať na všetky zuby? Alebo môže byť len napr na niektorých hore a niektorých dole (ktoré sú hneď pri sebe samozrejme)

martinka13
4. aug 2022

Syn akurát nosí od včera. Určite na všetky zuby

frzeiovn
4. aug 2022

Ahoj, my budeme dávať 12r. dcére ale ten klasický vyberateľný, je to strašne drahé...

marylin21
autor
4. aug 2022

@frzeiovn áno, viem koľko to stojí, len som chcela vedieť či musí byť na všetky zuby keď nie všetky sú krivé

marylin21
autor
4. aug 2022

@martinka13 takže teda nedá sa len na pár zubov? Povedal vám to odborník?

patka06
4. aug 2022

dcéra má už dlho, sú to dlahy na všetky zuby, pričom upravujú tie, ktoré nie sú n mieste.

terry2003
4. aug 2022

@marylin21 na všetky. Ja ho už vyse roka nosím.

taktotedanie
4. aug 2022

@marylin21 inak to ani drzat poriadne nebude.. neviem ako si to predstavujete cast strojceka na 3 zuby? Blbost..

patka06
4. aug 2022

@marylin21 dá sa jedine len dolné alebo len horné - ale všetky, pretože aj tie, ktoré sú v poriadku sa posunú, aby vytvorili miesto. tým ktoré sú krivo

marylin21
autor
4. aug 2022

Ďakujem baby za všetky odpovede 😊

sakura94
17. sep 2022

@terry2003 ahoj, prosím ťa, a nenaťahovalo ťa resp. Nenaťahuje ťa z neho? Ja som kedysi mala po fixnom takú plastovú srandu na noc a strašne mi to robilo zle 🙄

kinderzwillinge
17. sep 2022

Boli posuvanie zubov s dlahami??

patka06
17. sep 2022

@kinderzwillinge Bolí to podstatné menej ako drôtikmi. Pretože dlahy sa vymieňajú častejšie /zvyčajne týždenne/ - drôtik je min. na mesiac, to spôsobuje na začiatku väčší tlak a teda aj bolesť.
Dcéra cítila mierny tlak na zuby prvý deň po nasadení novej dlahy.Potom už vôbec - napriek tomu to fungovalo a zuby sa dali do poriadku.

kinderzwillinge
17. sep 2022

@patka06 Dakujem 🙂

pupava36
4. jan 2023

Ja som mala klasicky strojcek aj na spodnych zuboch aj na hornych zuboch a velmi sa mi to pacilo, mala som strojcek cca 3 roky, potom mi to dala zubarka dole a dala mi len taky plast ze to mam nosit len cez noc, lenze samozrejme mi museli vysekat dve spodne osmicky, ten plast mi tam zacal nejako vadit aj ked zubarka mi povedala ze mam potom prist a zbrusi mi to, samozrejme v tedy som mala 17 rokov a naco by som to nosila a dospela som ktomu ze mam 32 rokov a horne dva zuby sa mi znova pokrivili, spodne mam rovne ale horne dva sa mi pokrivili. Ale je vraj uz aj nejaky strojcek ktory sa dava na zuby z vnutornej strany zubov a neni ho vidno teda. My tiez budeme riesit strojcek dcere lebo ma take krive zuby jak nase obecne cesty😁