Skúsenosti s liekom Lavekan

bullovabronislava
22. jan 2024

Dobry deň.
Prosím Vás mate niekto skúsenosti s liekom lavekan??mávam mierne pocity úzkosti avšak v poslednom čase mávam dosť často panicke ataky ze mi začne búšiť srdce,mam triaška zimnicu..lekárka mi robila testy a brala krv takže fyzicky problém zatiaľ vylúčila

caroline_
22. jan 2024

@bullovabronislava ano mam, brala som aj depress aj lavekan, za mna je lavekan veľké nič, maximálne sa mi z toho grgala levandula,to uz skôr ten depress, pripadne odporucam zmenu stravy, a pridať ashwagandu ta je super na podporu psychiky len treba dlhšie užívať

bullovabronislava
autor
22. jan 2024

@caroline_ dobrý deň a skúšali ste aj depress s aswagandhou dokopy...viem ze aswagandha ma veľa pozitívnych účinkov tiež som ju istý čas brala ale nemala som ešte vtedy takéto ataky

cookie29
22. jan 2024

lavekan nie je "liek". Je to volnopredajny doplnok obsahujuci silicu levandule. Ak mozes, skus esencialny levandulovy olej. A depress, je zmes medovky, valeriany, lubovnika a vitaminov. Ani jedno urcite neuskodi, ale teda nemusi zabrat. Drzim palce

lavender94
22. jan 2024

Ako píše @cookie29, depress určite lepšia voľba ako lavekan. Ale čo mne sa super osvedčilo je magnezium. To by som si kúpila kvalitne a zobala spolu s tým

simonkazga
22. jan 2024

Presne ako @caroline_ píše, furt pachuť levandule v ústach a účinok žiadny.

ingridag
19. mar 2024

@lavender94 môžem sa opýtať aké magnezium si brala? Ďakujem.

lavender94
19. mar 2024

@ingridag ahoj, záleží, aký problém som riešila. Pokiaľ som chcela skľudniť, zmierniť stres, zlepšiť spánok tak Magnezium Bisglycinat. Keď potrebujem nakopnúť, zlepšiť sústredenie tak používam Magnezium treonat takú polhodinu pred tým, keď idem podať nejaký “mentálny výkon”😅 po športe to zase inak kombinujem. Nemusí to byt take zložité, podľa mňa keď si kúpiš bisglycinat, máš to take najuniverzálnejšie. Vždy máš v zložení magnezia napísané aká forma magnezia je použitá. Tie formy sa líšia vstrebatelnostou, najlepší je spomínaný bisglycinát, potom su o niečo horsie, ale stále nie zlé -citrát a laktát a úplne najhorší je oxid - to keď uvidíš, tak ani nekupuj. Takže vôbec sa neriadiť tým, čo obsahuje najviac magnézia. Často na krabičku napíšu veľkým 500mg čistého horčíku, stojí to par korún a vyzerá to ako super kauf, ale je použitá forma oxidu, vstrebe sa minimum a všetko to ide do záchodu, akurát ťa z toho preženie. A práve tie lepšie magnezia maju napríklad 100mg horčíku v jednej tablete za vyššiu cenu, ale v konečnom dôsledku to telo dostane viac. Väčšinou užívam tych 200-300mg, keď vypätejšie obdobie. Keď budeš sledovať tie formy magnezia v zložení, je úplne jedno akého výrobcu si zvoliš. Potom sa už môžeš orientovať kľudne podľa ceny. Ja mám teraz od gymbeam, pred tým som mala od Natios. Rozne to striedam, podľa toho, na čo je práve nejaká akcia.

ingridag
19. mar 2024

@lavender94 čiže magnezium od Natios a Gymbeam je bysglicinat? A čo si myslíš o prípravku Magnerot? Tu píšu že je to dihydrat orotatu horecnateho.

michaela404
22. mar 2024

@lavender94 môžem sa spitat a to magnesium bysglicinat od gymbeam ste spokojná

lavender94
22. mar 2024

@michaela404 ako píšem, je úplne jedno, ktoré si kúpite. Tie lacnejšie maju v jednej tablete menej magnezia, takže je treba dat napriklad 2 normálne a pri nejakom probléme 4 (rozdelené do dvoch dávok). Kupujem podľa toho, z akého eshopu momentálne objednávam. A to od gymbeam je v pohode, ale dávam si dve ráno a dve večer, keď mám akútne problémy.