Skúsenosti s liekmi Trittico a Kventiax na spanie a úzkosti

igi21
9. dec 2023

Zdravim, po akom dlhom case Vam zacali ucinkovat tieti lieky na spanie a uzkosti? Trittico uzivam uz vyse 3 tyzdnov 50 mg a kventiax dva tyzdne 100 mg no zatial bez vysledku.

sovicka94
9. dec 2023

@igi21 Ahoj mne Trittico zacalo zaberat tak po mesiaci ze som citila vacsi rozdiel ale najprv prve dva tyzdne som brala 25 a potom az 50 ale casom ako ubehol dalsi mesiac som zas o nieco lepsie spala ako ja nedam dopustit na trittico mne to velmi pomohlo. Skus este chvilku brat 50 a ked po mesiaci nebudes citit ziaden rozdiel skus si zvysit na 75 kazdemu zabera ina davka

zero1
10. dec 2023

kventiax??? to je liek ktorý sa berie na ťažké psychózy. slovenskí psychiatri fakt predpíšu hocičo len aby zarobili. vaše stavy by mal riešiť terapeut a nie lieky.

lenzas
10. dec 2023

@zero1 Kventiax ma vplyv aj na spanie, bezne to prepisuju , aj ked primarne je urceny na bipolarnu poruchu, schyzofreniu a tak dalej. Napriklad poznam osobne cloveka ktoremu pomohol prave on, po pol roka triticco a inych liekov. Je to undividualne. Lekari len skusaju co komu sadne.

igi21
autor
10. dec 2023

@sovicka94 pomohlo aj na uzkosti?

sovicka94
10. dec 2023

@igi21 ja asi som ani nemala uzkost len nespavost ale tak urcite som mala taku “cistejsiu “ hlavu

igi21
autor
10. dec 2023

@sovicka94 dufam ze to zaberie na spanok cim skor, lebo uz som v koncoch. Cez den uzkosti na ktore mam xanax ale velmi nezabera. Nervova sustava v ťahu.😏😔

lenzas
10. dec 2023

@igi21 A tie uzkosti mas kvoli problemam zo spanim?

igi21
autor
10. dec 2023

@lenzas no mal som ich trochu aj predtym ale odkedy nespim je to ovela horsie. Niekedy uz mam aj pocity ako keby som bol mimo reality. Ale cital som niekde ze to je z toho trittica. Ze ked zaberie tak to vsetko povoli.

lenzas
10. dec 2023

@igi21 Drzim palce, aby pomohlo cim skor. Moja blizka osoba sa branila liecbe dlho, takze k nespavosti pridali aj silne uzkosti. A tiez to popisoval tak, ze akoby vsetko vidi na nahravke, a nie v realite ( aj ked nie kvoli tritticco, to nemohol mat vyssie davky, kedze mal vedlajsie ucinky, ale triticco vraj vo vseobecnosti dobre zabere, tak po mesiaci). Keď zacal zaberat kventiax tak to zmizlo. Keby si chcela viac info kludne mi mozes napisat sukromnu spravu.

sovicka94
11. dec 2023

@igi21 ano trittico na zaciatku trosku tu uzkost depresiu moze zhorsit ale ked to nezacne zaberat urcite by som zvysila na 75, ja som sa bavila s psychiatrickou ze kazdy si musi tu svoju hladinu najst sam co mu najviac zabera ja som niekedy brala len 25 ked sa zhorsilo zas som zvysila atd

shtifka
30. máj 2024

@sovicka94 ja som zacala vcera s 50mg a spanok sa ziadny nekonal

sovicka94
30. máj 2024

@shtifka ono to zacne zaberat az po 2-3 tyzdnoch treba pockat