Skúsenosti s diagnózou - rakovina pankreasu

sasenkafb
22. feb 2020

Dobrý večer . Prosím vás, mal alebo má niekto skúsenosti s diagnostikou rakovina pankreasu? Dnes túto sviňu diagnostikovali môjmu priateľovi. Stále nemôžem uveriť, neviem to prijať 😭😭😭

pseudomonas87
22. feb 2020

@sasenkafb to je mi ľúto, veľmi záleží, kde je nádor, či sú postihnuté lymfatické uzliny a ci už metastazoval, väčšinou prebehne OP, zase záleží od rozsahu, niekedy robia veľkú Whipple brusnu OP, Kedy sa vezme ci sa vziať da a potom nasleduje chemo, naozaj veľmi záleží od rozsahu, histologickeho nálezu, v akom štádiu sa na to príde, želám veľa síl do buducna

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasenkafb
autor
22. feb 2020

@pseudomonas87 viem len že má nador na pankreasi a metastázy v pečeni. V pondelok mu idú odobrať vzorku

sasenkafb
autor
22. feb 2020

@veronika4495 má už aj metastázy na pečeni 😭

tomika
22. feb 2020

Veľa veľa síl vám prajem.

zirafienka
22. feb 2020

Veľmi nepríjemná správa, veľa síl.

mousegirl
22. feb 2020

@sasenkafb neviem či ti to písať, určite si už googlila, nečíta/nepíše sa to ľahko. Rakovina pankreasu ma veľmi, veľmi zlu prognózu, po stanovení diagnózy ostávajú len rádovo mesiace :((( je to veľký sok pre všetkých, prajem Ti aj priateľovi veľa síl.

pink_lady
22. feb 2020

@sasenkafb koľko má priateľ rokov? Žiaľ je to najhoršia rakovina, ale sem tam sa zázraky dejú,vygoogli si Katarína Lamperova (dúfam že som neskomolila meno). Prišlo to z plného zdravia,alebo mal nejaké príznaky pred tým? Držím palce
P.s.: meno už je v poriadku

sasenkafb
autor
22. feb 2020

@pink_lady 50 bude mať v Marci. Necítil sa dobre už dva mesiace. Žiadna energia, potil sa neuveriteľne aj bez namahania, bolelo ho brucho , schudol 10 kg za 5 týždňov. A bol veľmi bledý, dokonca by som povedala že ožltol

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
papaya308
22. feb 2020

Pankreas je svina...bodaj by sa stal zazrak,drzim palce ❤

pink_lady
22. feb 2020

@sasenkafb to mi je ľúto,to sú také fakt typické príznaky...už len držať palce a veľa síl obom

kristinaangel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lerea
12. mar 2020

Ako sa vám darí? Mojej mamine diagnostikovali v začiatkom januára...

sasenkafb
autor
12. mar 2020

@lerea dobrý večer. Zdravotný stav zatiaľ nezmenený. Stále je slabý, ale chutí mu jesť. Váha sa zastavila. O dva týždne nás čaká prvá chemo. Mal mať už teraz v utorok, ale mal zle pečeňové výsledky. Napíšte mi súkromnú správu, napíšem vám produkty ktoré som našla v jednej onko skupine a ľudia si ich chvália

katarina40
8. apr 2020

@sasenkafb nechcem strašiť ale mne pred pár mesiacmi zomrel na toto ocino😢príznaky presne take isté ako váš priateľ chudnutie napriek chuti do jedla bolesť brucha pretože mal opuchnutu pečeň v ktorej už boli metastazy žil s tou pliagou možno 2mesiace a od zistenia diagnózy 3 týždne a bolo po všetkom ostali len oči pre plač;(a v živote chorý nebol tak vám prajem hlavne veľa veľa síl na zvládnutie tejto ťažkej choroby...

smejulinko
10. apr 2020

@sasenkafb ahoj môjmu otcovi takto rovnako diagnostikovali rakovinu pankreasu minuly rok vo ferbruari, 5 cm nádor na pankreasi s metastázam na pečeni, a ešte niekde,..z pecene mu robili vzorku ale podľa CT už boli metastázy a určili mu 4 štádium. Nechcem ťa strašiť ale je to najhnusnejšia a najzakernesia rakovina 😢😢. Môj otec mal 135 kilov a do dnešného dňa schudol na 60 kilov, je to strašný pohľad. Metastázy sa všetky zväčšili a už len čakáme kedy to príde, veľmi sa trápime lebo keď ho vidím kazdnym dnom slabne a ledva už rozpráva a nedokáže už nič prijať ani jedlo. A dnešným dnom začal zhltnúť. Veľmi to ťažko znasame😢 je mi ho veľmi ľúto. Ale modrým sa za to aby nemal bolesti.

sasenkafb
autor
10. apr 2020

@smejulinko ja mám taký strach 😭

maja129
5. máj 2020

@sasenkafb ako sa držíte?môjmu ockovi tiež zistili pred mesiacom rakovinu pankreasu s metastazami na pečeni, podstúpil 1chemoterapiu po nej veľmi ozltol-dnes mu prebijali zlcove cesty,mal ich upchaté....čaká sa kedy mu začne klesať bilirubin aby mohol pokračovať v chemoterapii.....tá nemoc je strašná

sasenkafb
autor
5. máj 2020

@maja129 ahoj Majka. Môj Ferko v stredu zomrel 😭😭😭

sasenkafb
autor
5. máj 2020

@smejulinko môj Ferko v stredu zomrel 😭 presne 9 týždňov po zistení diagnózy 😭😭

sasenkafb
autor
5. máj 2020

@katarina40 už je moja láska v nebi. 9 týždňov po zistení diagnózy mi zomrel. Presne ten istý priebeh ako u vás...a u každého s touto skurvenou diagnózou 😭😭😭 a tak som dúfala a verila že práve my to zvládneme 😭

sasenkafb
autor
5. máj 2020

@mousegirl už je v nebi 😭😭

maja129
5. máj 2020

@sasenkafb úprimnú sústrasť,je mi to strasne ľúto 😭

sasenkafb
autor
5. máj 2020

@lerea moja láska je už len mojim anjelom. Zomrel mi v stredu 😭

sasenkafb
autor
5. máj 2020

@maja129 dakujem 🖤

mousegirl
5. máj 2020

@sasenkafb úprimnú sústrasť;( jedine pozitívum že sa nemusel dlho trápiť

102030
5. máj 2020

Úprimnú sústrasť

smejulinko
6. máj 2020

@sasenkafb dobrý deň je mi to veľmi ľúto, môj otecko tiež zomrel 25.4 takze my to už mame za sebou. Môj otec bojoval s chorobou rok aj 3 mesiace a zistili mu to v 4 štádiu.

smejulinko
6. máj 2020

@smejulinko ešte raz prajem úprimnú sústrasť. Je veľké trápenie a ten kto nezažil rakovina nestretol sa s nou tak je to najzakernejsia najnusnejsia choroba ako som ja v mojom živote vidieť. Toto je trápenie 😭