Skúsenosti s depresiou/psychickou poruchou

bellator
7. júl 2023

Zdravím. Máte niekto skúsenosť s psychickými ochoreniami, prípadne beriete lieky, pracujete popritom, a celkovo ako to zvládate? Ak môžete, napíšte aký liek užívate, prípadne kombináciu liekov. Ďakujem.

jan510
7. júl 2023

Mam len pracovne skusenosti, cez klientov

lucia851
7. júl 2023

@bellator liečim sa na stredné ťažké depresie a uzkosti beriem Dulseviu, tiapridal, chlorprothixen a zopiclon na spanie.som na polovičnom invalidnom ale idem skúsiť si nájsť prácu aspoň na skrátený úväzok

pkgirl30
7. júl 2023

@bellator Mala som približne rok a pól psychické problémy. najprv to začalo panickými záchvatmi a potom to prešlo do depresie. brala som najprv neurol a potom lexaurin, ale nakoniec som sa rozhodla že to nie je riešenie a prestala som s tým. Ja nepracujem, starám sa o postihnutého syna ale to obdobie bola katastrofa. Nepomohol mi ani psychológ, nevedel ma nijak nasmerovať. Tak som si začala pomáhať sama najprv dýchacie cvičenia na panické ataky a potom meditácie počas ktorých som mala ťažké stavy, plač, pocit na zvracanie, a najťažšie bolo na tom liečení z depresií to že som musela vstúpiť hlboko do seba a pracovať na tom čo nie je v poriadku. dobré bolo aj cvičenie napríklad som si kúpila boxovacie vrece a vybila zlosť. už dva roky som nemala panický záchvat, netvrdím že neprídu úzkostné stavy ale je ich už čoraz menej a s meditáciami a cvičeniam pokračujem do dnes. najpodstatnejšie pre mňa bolo uveriť že bez liekov mi bude lepšie, vlastne tie lieky ma otupovali tak že som nechcela rozmýšľať ale len spať a nemala som energiu na to riešiť ten daný problém. teraz už ten svoj problém poznám a viem s ním pracovať 🙂

dotka04
7. júl 2023

Od puberty, depresia a panicka porucha s agorafobiou, ak treba tak idem na psychoterapiu, už roky beriem Alventu. Normálne pracujem (momentálne som na rodičovskej dovolenke) a milujem svoju prácu, mám bábo a muža, starám sa o seba, dieťa, domácnosť, mám kopu záľub a kopu fajn priateľov 🙂 Úplne normálny život🤷🏻‍♀️😋

dagmarovita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marsmykkok
7. júl 2023

@lucia851 a ako si získala invalidný? Museli byť iné diagnozy aj (napríklad fyzické) alebo pobyt na psychiatrii?

lucia851
8. júl 2023

@marsmykkok bola som niekoľko krát na psychiatrii