Skúsenosť so zrazeninou po trhaní zuba

kikus4444
30. nov 2019

Ahojte. Na pohotovosť viem ísť až večer, tak zatiaľ sa opýtam na vaše skúsenosti.
Vcera na obed mi trhali zub, dolnú 5ku.. Išlo to veľmi ťažko, slabé krvácanie som mala do večera. Čo má trápi je, že sa mi spravila zrazenina, no na vedľajšej 4ke, tá je celá pokrytá zrazeninou, a doteraz odtiaľ trošku ide krv. Nebolí ma zub, ale neviem prečo sa mi to spravilo vedľa.
Mali ste už niekto podobnú skúsenosť ?
Ďakujem

sunny8
30. nov 2019

Je to normálne ja som mala zrazeninu cez polku ďasna v tom mieste kde mi trhali zub 🙂 neolupovat to hlave. Ono to zmizne a možno je to tam len prilepené a v skutočnosti ťa zrazenina je z toho miesta kde zub trhali .. vtedy má človek všeobecné bordel v ústach 🙂

kikus4444
autor
30. nov 2019

@sunny8 a je normálne že mi z pod tej zrazeniny občas ide trošku krvi ? Mne to je zvlastne, keby je to vlastne v mieste trhanie, tak by som to viac pochopila. Ale aby vedľajšie dva zuby boli takto.. neviem.. každopádne ďakujem, ukludnila si ma trošku 🙂

macka9
30. nov 2019

@kikus4444 Zrazenina musi byt ,je to proces hojenia, hrani ranu , netreba vyplachovat aby sa nevyplavila ,inak bude rana boliet a mozes dostat zapal okostnice. Po par dnoch sa vstrebe .Urcite je z rany a kedze bola hlboka je jej viac tak pokrika vedlajsi zub.