Škúlenie u dospelej

9. aug 2023

Dobrý deň, keď som mala asi 2 roky, tak som škúlila, nosila som okuliare asi 5-6 rokov. Zdalo sa že sa to upravilo tak som ich na zš už nenosila. Teraz ale škúlim len občas hlavne to je vidno na fotkách a keď sa zameriavam na vzdialené predmety. Zle odhadujem občas vzdialenosť. Viem že u mňa je už asi jediným riešením operacia. Vidím ale dobre možno do diaľky nie všetko ale viem tak v pohode fungovať. Dalo by sa to vyriešiť okuliarmi že by som neškúlila? Som už dosť po 20tke…

melanta
9. aug 2023

Odporúčam absolvovať komplexné očné vyšetrenie a poradiť sa s lekárom. My ti tu neporadíme, pretože nevieme aký presný, konkrétny problém a diagnózy máš. Okuliare však všeobecne fungujú na iný problém, nie škúlenie.

anett0123
9. aug 2023

je možné, že škúliš kvôli nekorigovanej očnej vade - zlé videnie do diaľky, tak vtedy by ti mohlo nosenie okuliarov pomôcť alebo to môžeš riešiť operačne, operujú to aj súkromné kliniky aj štátne, tie súkromné mi prídu ako lepšia možnosť - stačí si vygoogliť "operácia strabizmu"

taktotedanie
9. aug 2023

@anett0123 v dospelosti uz tazko.. akje prilis skratenysval operacia nebude mozna plus mohli by ste zacat vidiet dvojmo a to sa “opravit” uz neda
A zavisi od toho ci mate aj oko tupozrake