Skrytá krv v stolici

lolinka2701
14. júl 2022

Ahojte . Robila som si test na krv v stolici čo mamine prišlo od dr ona si nechcela urobiť. Vyšiel pozitívne . Dlhodobo mám problémy zo stolicou ale som to neriešila. Raz zápcha potom riedke ... Brucho nafúknuté ako v 5mesiaci . Hlien v stolici . Som mladá mám 30rokov. Kázala mi sa objednať na kolonoskopiu. Som objednaná na info o Tom a na zákrok na september. Kúpila som si v lekárni ešte jeden test a dúfala že ten vyšiel pozitívne kvôli ,,chybe,, ale aj ten druhý je pozitívny. Tak že ma to neminie . Len ja mám obrovský strach tam ísť . Áno dá sa uspať ale platí sa 160-180e zabudla som koľko to bolo presne . Som na rodičovskej dovolenke nemám na to toľko zaplatiť . Potom dávajú len rajský ale to mi nepomôže tak. Najradšej by som tam naozaj nešla . Nedá sa urobiť prvej nejaké iné vyšetrenie ? Máte niekto nejake skúsenosti?
Pred 2rokmi som bola na konizacii krčka maternice. Viem aky som mala vtedy stresu a preplakala veľa dní od strachu . Výsmech si neprosím . Ďakujem

mamulik10
14. júl 2022

@lolinka2701 Ahoj. Úprimne... toto vysetrenie mam za sebou. Ale dala som sa uspat nakolko od nas z rodiny to podstupil uz teraz nebohy ex svokor a povedal mi ze dobre ze som sa dala uspat, lebo je to bolest... nechcem Ta strasit kazdy ma prach bolesti iny.. budem drzat palce 🙏 Ale nemyslim si ze je iny spôsob vyšetrenia ako kolonoskopia.

erickatt
14. júl 2022

@lolinka2701 moja mama ma 75 a neuspali ju. Pol hodinu bola bolava a potom uz nic...ona je nezmar. A drahy chodi ,,pravidelne " a ten si z toho nic nerobi. Je to červená cerstva krv? Alebo skor tmava,

joesvk
14. júl 2022

Rajský plyn ti pomôže. A zvládneš to. Skôr sa treba báť výsledkov, než vyšetrenia.
A nie je iné vyšetrenie , čo by nahradilo toto vyšetrenie.

anos18
14. júl 2022

@lolinka2701 pre mňa osobne je vŕtanie zuba oveľa horšie,ako kolonoskopia. Môžem odovzdávať iba pozitívne recenzie

lilly2303
14. júl 2022

@lolinka2701 Ahoj ja som to podstúpila pred 3 rokmi a dali mi iba náladovku a dalo sa to zvládnuť

marco2
14. júl 2022

Ja som prvý krat mala náladovku za ktoru sa neplatí, bolo to v pohode, potom bola operacia a po operacii som bola uz 2 krat na kontrolnej kolon. bez naladovky u ineho lekara, ten mi povedal ze crevo nebolí a mal pravdu, zvládla som to v pohode ako s naladovkou, vobec tam nebol rozdiel, záleží od lekára

1angelika
14. júl 2022

ja som na tom bola v 18 rokoch, nič príjemné ale dalo sa to vydržať, mne dali len do žily "oblbovák" ..ako spomenuté vyššie, radšej na kolono ako k zubárovi. Neboj prežiješ to, najmä aby si bola zdravá

lolinka2701
autor
14. júl 2022

@mamulik10 ďakujem pekne

lolinka2701
autor
14. júl 2022

@erickatt ďakujem voľným okom žiadna to mi vyšli pozitívne testy na skrytu krv v stolici

lolinka2701
autor
14. júl 2022

@joesvk ďakujem pekne uvidím ako čo mám strašný strach z lekárov je úplne jedno aký ale je mi vtedy zle až na odpadnutie bledá ako stena no hrôza

lolinka2701
autor
14. júl 2022

@lilly2303 ďakujem naladovku nedávajú len rajský 40e a uspatie cca 160-180e nepamätám si presne

laura164
14. júl 2022

Ja som mala čerstvú krv a hlieny v stolici a gastro ma objednal o 2 dni. Hneď kolono, bolelo to priznám sa, tiekli mi slzy a kričala som, ale ti preto lebo som mala už veľký zápal v čreve. Potom som chodila každý mesiac na kolono a keď črevo bolo už zahojene, tak ma to nebolo vôbec, nič som necítila.

aniele
14. júl 2022

Pozri, moja mama na tom bola teraz v júni ( o týždeň ju operujú). Má 86, je ako para nad hrncom. A zvládla to bez uspania a čohokoľvek iného. Občas stuhla, (držala som ju za ruku), ale potom fungovala úplne normálne. Pamätám si, ako pred x rokmi z toho robil vedu nebohý svokor. Ale veľa vecí je v hlave. Nechcem bagatelizovať tvoj strach, v žiadnom prípade. Ale strachom, prekážkam, je lepšie sa postaviť, nie vyhýbať. Vziať to ako výzvu. Prekonaním rastiem. A odovzdám čosi pozitívne deťom. Teraz máš voči nim zodpovednosť. Potrebuješ to vyšetrenie, diagnózu, prípadne liečbu. Skús si po vyšetrení naplánovať niečo príjemné. Ako odmenu. Aspoň mne sa to osvedčilo. Tešiť sa na niečo po prekonaní. Držím palce, viem, že to zvládneš.

lolinka2701
autor
14. júl 2022

@laura164 si úžasná zvládla si to 👌

lolinka2701
autor
14. júl 2022

@aniele držím palceky aby mamine dopadla operácia dobre a rýchle zotavenie 🍀 áno ja viem preto vždy chodím na preventívne prehliadky ako aj u ženského aby sa to dalo hneď riešiť . Tam má uspali bez problémov hneď tak že som to zvládla aj po operácii fungovala ale toto . Skúšam samu seba presvedčiť že plyn mi bude stačiť ale neviem .

ropucha6
14. júl 2022

@lolinka2701 radsej snad vysetrenie ako diagnoza, nie? Neboj sa, prezijes.

anavixy
14. júl 2022

Kvoli kolonoskopii sa ti neoplati ist do narkozy.. mas dieta takze si asi zazila aj horsie ako kolono. Urcite je to neprijemne, najhorsie je to ze ti nafuknu crevo aby dobre videli, ale urcite to nie je nic, co by sa nedalo zvladnut. Pripadne chod inde, pohladaj si pracovisko, kde davaju aj naladovku.

sabca2424
6. nov 2022

@lolinka2701 Dobrý deň píšem súkromu správu ďakujem