Skreslenie výsledkov krvneho obrazu

22. feb 2022

myslite si ze ked som hodinu pred odberom krvi vypila liter plnotucneho mlieka ze mi to mohlo ovplivnit vysledok? Cholesterol mi vyskocil preto sa pytam ci mam ist este raz na odber
/
Nevedela som ze mi budu brat krv /

stanulienkat
22. feb 2022

Trochu moze skreslit,ale mininum. Skoro nic. Ty si myslis, ze ti niekto bude pre istotu robit este raz odber? Kto by to tak platil? Cholesterol ti poistovna preplati raz za 3 mesiace.

simca06022011
22. feb 2022

mozes sa opytat na kontrolny za nejaky cas, ale myslim, ze to ani nebudu riesit, u nas ak to nie je extrem s cholesterolom, tak tbl nerieisia, nakazu dietu, urobi sa kontrola...
Inak ja poviem dr. ze nie som nalacno a vybavene... pridem na odber iny den.

autor
22. feb 2022

@stanulienkat chodim na krv kazdy tyzden uz asi pol roka roznym doktorom ale teraz som si vsimla az vysledok

inga93
22. feb 2022

@stanulienkat presne sme to teraz riesili, dcera bola na odber, nebola uplne nalacno /zjedla proteinovy jogurt/, vysledky mala zle, volali jej z ambulancie.. spravili jej kontrolny odber nalacno, vysledky v poriadku.. netvrdila by som, ze trochu skresli, ani ze ti kontrolny odber nespravia 🙂 jeden proteinovy jogurt pokazil cholesterol na viac ako dvojnasobok normalnej hodnoty a kontrolny odber spravili po tyzdni, nikto ani nespomenul, ze by s tym poistovna mohla mat problem.. vlastna cerstva skusenost 🙂

autor
22. feb 2022

@simca06022011 den pred odberom mi brala krv a na druhy den rano zas, s tym som neratala a po ceste som vypila liter mlieka

marci77
22. feb 2022

ja som raz zula zuvacku a vyskocila mi vysoka hodnota cukru .....a presne toto sa ma hned lekarka spytala, ked som prisla na konzultaciu vysledkov ...ci som mala zuvacku😂

autor
22. feb 2022

@inga93 ano aj moc som mala zly a dem pred tym vyborny preto som povedala ze neni mozne ze donesem moc aj ma druhy den

koniarova
22. feb 2022

Prepáč,ja mimo tému. Ale ako dokáže človek vypiť naraz liter mlieka? 😁😁 Šak by som praskla.

simca06022011
22. feb 2022

no ja len rozmyslam, ktora zena vypije na posedenie, po ceste niekam liter mlieka

simca06022011
22. feb 2022

@koniarova no tiez ma to akurat napadlo :D mi to cely cas vrta v hlave :D

stanulienkat
22. feb 2022

@inga93 mozno preto nebol problem, ze je dieta. Dospelym uhradza poistovna raz za 3 mesiace. Inak sa mi nezda, ze by 1 jogurt zdvihol cholesterol na dvojnasobok. Chlesterol odrzrkadli aj vcerajsiu veceru napriklad.

simca06022011
22. feb 2022

no, dohodni sa s lekarkou co a ako, ona ti najlepsie povie... my tu zbytocne budeme riesit, vsetko zalezi od nej ako to zhodnoti, ci treba znovu nieco robit a ci nie...

inga93
22. feb 2022

@stanulienkat kde som napisala, ze ide o dieta??? ma 29 rokov 🙂 je jedno, co sa ti zda, alebo nezda, pisem, co sa realne stalo minuly tyzden, vcera bola na kontrolny odber

stanulienkat
22. feb 2022

@inga93 aha. No ja mam take info

autor
22. feb 2022

@koniarova tyzden pred porodom, vacsinou pijem 4l vody denne a doteraz som mlieko nelubila ale tehotenstvo robi divy, neboj aj mne bolo potom na grc 😂

autor
22. feb 2022

@simca06022011 tehotna zena zvladne omnoho viac😂 pomale kroky zaistili nevyvracanie mlieka

simca06022011
22. feb 2022

tak to je ina vec. Cholesterom a spol budes riesit po porode.. teraz to uz nechat tak...
mozes byt rada, ze nemas zlcnikove a pod. problemy, lebo mne sa zdvihol na 9 cholesterol, kvoli tomu.. tiez som len vecer vypila tak cca 4-5dcl mlieka, cize predpokladam, ze mliecne veci za to mozu, inak diéta ziadna kaloricka, ani sladkosti a pod som nejedla, lebo stale mi bolo zle... skoncilo to kolikami.

simca06022011
22. feb 2022

moc som napr. mala jedinykrat zly... poobede predtym som mala palacinky :DDD

panelacikova
22. feb 2022

@koniarova
@simca06022011 to len tak na okraj. napríklad ja nemám problém vypiť 6dcl kakauka na jeden šup. vypila by som aj viac, ale potom mám zažívacie problémy 😀 akože liter mlieka si viem predstaviť úplne v pohode, hoci to znie neuveriteľne 😀

a pre autorku: pravdepodobne to môže ovplyvniť výsledky. nie nadarmo vždy povedia, že nalačno a že napiť sa maximálne čistej vody.