Skorý prechod

alexiss27
25. sep 2012

Ahojte dievcata , neviem ci je takato tema uz vytvorena ale predsa len skusim prosim napiste mi svoje skusenosti ak mate...
Mame v rodine skory prechod mama mala 40, jej mama 35 a moja sestra 33 ja budem mat o dva mesiace 35 a teraz cca od maja mi blbne menzes mala som len raz , aj ten mi meskal skoro dva mesiace teraz som cakala na dalsi a nic uz mesiac nic, len kazdy druhy treti den take akoby docistovanie, najskor tyzden pred menzesom hnedasty vytok ale len jeden den potom nic a teraz take ruzove vytoky, tehu test som si robila niesom ...mam prist na krv k lekarovi ale jednoznacne ma vysmial ze to prechod nemoze byt v mojom veku..mate niekto podobnu skusenost? dakujem za kazdu odpoved 🙂

katecameron
25. sep 2012

v nasej rodine nie ale poculka som o predcastnom prechode ked zena mala 32rokov chcela babo a nedarilo sa nakoniec prisli nato ze je v prechode moze to byt kludne zmenila by som lekara keby ma vysmial

albireo
25. sep 2012

@alexiss27 za chybajucou menstruaciou moze byt vela veci, ale ak sa ti lekar vysmial, je otazka,ci ho pri tvojej rodinnej historii vobec napadlo, ze moze ist o predcasne zlyhanie vajecnikov. Rozhodne by som odporucala vysetrenie na endokrinologii a pokial ta tvoj sucany gynekolog odmietne dalej vysetrit, zmenit lekara. Ak sa zena dostane do naozajstneho prechodu v 33 rokoch ako tvoja sestra, je o.i. ohrozena osteoporozou, zvysuje sa jej riziko srdecneho infarktu atd.

lentuska
25. sep 2012

ja som mala skusenost, ze nie vzdy su priznaky take , ako sa javia....osobne s tymto este skusenosti nemam , ale nemyslim si ,ze je toto v poriadku, barz to mate ako sa hovori " v rodine"....nie je to normalne. Ja som troska teraz presedlala a zacala som hladat ine alternativy ako nam ponukaju nasi lekari....ak mozem poradit, ja som bola na jednom vysetreni u doktorky Tomovej, co sa zaobera cinskou medicinou a to som sa divila teda, co ta vsetko mi povedala, s akymi tvorikmi si nazivam, teraz podstupujem detoxikaciu a citim sa fakt lepsie. Tym chcem iba povedat, ze pristrojom DIACOM ti nameraju veci, ku ktorych sa nasi doktori dopatraju po velmi dlhom case a zbytocne budu do teba tlacit rozne hormonalne lieky. Tuto ti povedia za polhodinu, co toto moze sposobovat a daju ti aj presne informacie o tvojom tele....ak by si chcela viacej infosiek, tak ma mozes kontaktovat na hekate1@azet.sk, tam ti dam aj cislo na doktorku a tak, toto vysetrenie stoji 15€ a stoji to fakt zato!

liza2222
25. sep 2012

@alexiss27 ahoj mam 40 za chvilku a tiež mam priznaky prechodu tkzv,premenopauza navaly,silne krvacanie suchu pošvu vypadavanie vlasov že psychika je podlomena ani nepíšem odporučaju mi hysterektomiu nejdem,viem čo to obnaša v neskoršom veku beriem fytosoju a merilin forte pomaha mi skus,ak ti skonči menzes s tym sa neda nič robiť ale tie priznaky su katastrofa aj nad hak uvažujem

alexiss27
autor
25. sep 2012

@albireo dakujem za odpoved mojeje sestre to do 42 udrziavali tabletami teraz je uz bez asi 3 roky a tie priznaky ako osteroporoza, problemy s kostami a podobne sa jej prejavili..

alexiss27
autor
25. sep 2012

@liza2222 drzim palce aby si sa lepsie citilia, viem ze s tym nic nespravim len ma stve ze ani od skuseneho doktora sa clovek nemoze dozvediet co s nim je ...

petraxy6
25. sep 2012

@alexiss27 moja mam mala 36r. a to bol horor, mala návaly, vonku -20°C a ona balkonové dvere otvorené 😀 😀 😀 a spotená ako myš, ja som sa ani neodvážila otvoriť dvere, lebo by som zamrzla 😀 😀 😀 😀 Lenže lekár nevtipkoval, vyšetril ju a bola na tabletách. A žiadne príznaky sa jej neprejavili... A k inému dr. nemôžeš zájsť?

liza2222
9. okt 2012

@alexiss27 ja som teraz začala brať hak lidynette 20 a priznaky sa pominuli skus

lalia123
9. okt 2012

Ja by som sa na lekarovom mieste z toho fakt nevysmievala...zvlast ak to mate v rodine. U nas mame nieco podobne, aj ked len sestra (prechod cca od 36 rokov) a kedze som aj ja mala problemy s otehotnenim, robili mi krvne testy a zistili, ze uz mam takisto velmi nizku zasobu vajicok, takze doktorka konstatovala, ze ten prechod bude rychlejsi aj u mna. (hoci nasa mamina mala posledne babetko v 45 rokoch a prechod jej prisiela az pre 50 tkou)

Takze ja sa tiez toho obavam. Ale bola som za bylinkarkou, pani Kopacovou, ta mi poradila bylinku - vitex jahnaci. Vraj by mohol prechod oddialit.

Drzim Ti palce, kiez by to bol len plany poplach a tieto problemy Ta obisli! A od lekara pytaj riadne vysetrenie, ak by Ta opat vysmial, radsej lekara zmen.

stastenka42
9. okt 2012

Ahoj,ja mam 43 a som v prechode,lekarka mi to diagnostikovala podla hormonalneho profilu uz pred dvomi rokmi,ale kedze som mala este menzes tak som to neriesila. Teraz som od marca bez menzesu a mam obrovske navaly,busenie srdca,cca kazdu hodinu,uplne hrozne. Brala som sarapis ale to mi nepomahalo,predpisala mi femoston. Ten ale neberiem lebo stimulujen na IVF,ale urcite to nieje nic vynimocne,vela zien ma tuto poruchu. Tvoj lekar by ti mal zobrat v prvom rade hormony a nie sa vycierat.

evelin325
9. okt 2012

@stastenka42 aj ja som už rok a pol bez menzesu, mám nízsku hladinu LH a FSH, nedozrievajú mi vajíčka, tiež sa cítim niekedy hrozne. Ja som začala brať na to minerálne soli /homeopatiká/, už ich beriem 3 týždne a mám pocit, že sa to zlepšuje.

evelin325
29. nov 2012

@alexiss27 bola si na tú krv?

alexiss27
autor
30. nov 2012

nie nebola som mam prist po novom roku
zatial sa mame este snazit o babo
pokial nic tak od noveho roka mi nasadi liecbu co sa tyka toho prechodu tak ma vysmial...ze preco si to myslim a ze v mojom veku nemozem byt v prechode...

mamimilla
14. mar 2015

tak ja sa tiež nad tým začínam zamýšľať či nemôžem ísť do prechodu a to mam o dva mesiace 30. Keď to zhrniem moje problémy s menzesom sú od 14rokov. Kedy som ho dostala po prvý raz a mávala som ho silný a nepravidelný, potom z vynechávaním aj 3-4mesiacov do 19rokov. Keď som mala 18 som išla sama gynekologičke aj keď mama to plánovala ale nemala akosi možnosť si zobrať dovolenku v práci aby išla som nou tak som išla s kamarátkou jej lekárke. Tam my zistili problémy s hormónmi a nasadila liečbu duphastonom. Po asi 19roku som začala intímny život s priateľom (teraz manželom) a začala HAK. Nejakých pár rokov ok ale neustále gynekologické zápaly a iné zdravotné ťažkosti (prekonaná dlhoročná borelióza od 14 - do 20rokov a chlamýdiová pľúcna asi 3/4roka) v 22rokoch sa mi narodil syn ktorého sme počali na prvý krát. Potom problémy s menzesom na nejaký čas ok a po dlhšej dobe HAK začali zase neustále vynechávanie menzesu a aj krvácanie v polovycy cyklu. Potom po dvoch rokoch sme sa snažili o dieťa a potratila som alebo lepšie povedané samovoľný zamlčaný potrat. Potom problémy s otehotnením ktoré trvali vyše roka a nakoniec boli pozitívne výsledky na imunitu u oboch partneroch ktoré sa nakoniec prirodzene dali do poriadku a v mojich 25rokoch narodila dcérka. A zase my začína menzes po dlhšej dobe štrajkovať medzi menzes v polke cyklu a potom mam v pauze velmi slaby. Mavam navaly tepla a chladu, neprekrvuje mi dobre ruky a nohy, casto mi v nich trpne. Mam za sebou aj hematologicke vysetrenie aj polrocnu pauzu od HAK a vymenenych HAK za celych 12rokov neskutočné množstvo lebo ten menzes mimo alebo vobec ma už do kolečka nebavy neustále riešiť a znepríjemňuje mi to život lebo môže prísť hocikedy ale nie vtedy kedy ma načas. Rozmyšľam či u mňa to tiež nemôže znamenať ako postupný predčasný prechod. Určite v najbližšej dobe budem riešiť zase zmenu hak ale aj tie cytologicke testy neboli jedného času vôbec dobre a na gynekologiu chodim ako na klavir akurat imunita je tento krat na tom omnoho lepsie co ma tesi. Este podotknem ked nemam HAK nemam ani menzes a ani ovulaciu co svedcil problem s otehotnenim tiez ako jedna z pricin

samka78
23. sep 2015

Ahojky potrebovala by som poradiť.. včera som bola na preventívnej prehliadke a doktorka mi robila ultrazvuk.. povedala mi, že maternica je v poriadku, pravý vaječník nevidela a na ľavý vravela, že sú v ňom vajíčka, ale nedozreté.. mám 9 deň cyklu.. tak som jej povedala, len tak, že ved som pred ovuláciou.. a ona mi na to, že tento mesiac ovulácia neprebehne.. a ktovie ako to bolo pred mesiacom.. ja som ostala zaskočená, že ako to vie takto dopredu, veď mám ešte jeden, ktorý nevidno a že možno tam.. a ona mi na to, že ked v jednom neprebiehne nie je hned zastupujúci druhý.. a ked som sa jej pýtala, čo to môže byť, tak mi povedala, že začínajúca predčasná menopauza.. na základe čoho to zistila? dá sa zistiť v tomto dni, že už mi žiadne vajíčko nedozreje? cyklus mám pravidelný, raz za čas výtok.. každý druhý mám slabučký.. moja obvodná mi na to povedala, že je to nejaká hormonálna nerovnováha.. začalo mi to v apríli.. odvtedy sa cez mesiac cítim ako keby som bola tehu.. stále mi býva zle od žalúdka, príležitostné extrasistoly.. priberám bez zjavných dôvodov.. v páse.. mám 35.. dakujem za všetky rady 😢 chcela by som ešte jedno dieťatko..

moon1979
7. mar 2016

@samka78 ahoj, zmenilo sa niečo u teba za tú dobu?

moncano
4. feb 2017

Ahojte🙂, mám 36 a potvrdenú skorú menopauzu.Mame(, chvalabohu) dvojročného synčeka.Aj tak mám pocit,že mi bolo vzaté to rozhodnutie mať ďalšie babo(aj keď sme už neplánovali,). Podľa doktora je to už nezvratne a je mi z toho strašne

moon1979
5. feb 2017

@moncano ahoj kup si kvapky gynex ja som mala veľké problémy minulý rok a pomohli mi

moncano
5. feb 2017

@moon1979 ďakujem,vyskúšam🙂

hyacintka
7. aug 2018

@stastenka42
Ahoj,a ako si vtedy dopadla?Otehotnela si este?Ja mam prechod od 39,ale nastastie jedno dieta som stihla v 25.Teraz mam 41,ale uz vraj nemam vajicka,na darovane ist nechcem.

hyacintka
7. aug 2018

@samka78
Ako si nakoniec dopadla? Bol to prechod? Otehotnela si este? Ja mam prechod vraj od 38,jedno dieta v 25, ale o druhe sa marne snazime,mam 41.hormony vysoke

moon1979
7. aug 2018

@hyacintka vyskusaj gynex kvapky mne velmi pomohli

gabuska7
7. aug 2018

@moncano ahoj.prosim Ta,akým spôsobom vysetrenim ti to bolo potvrdene?dakujem

hyacintka
7. aug 2018

@moncano
Ahoj,
presne prezivam to iste.Dceru som mala nastastie v 25 a od 39 sa snazim a nic,podla hormonov prechod. Teraz mam 41,idealny zivot,mladsieho partnera,ale neskoro.🤨Tiez som z toho hotova,ked moje rovesnicky sa rozrodili v 39 a 40ke.Najviac ma strasia tie suchoty,z mesiaca na mesiac mi zacali v 39 suchoty a prva cysta-samozrejme vykyv hormonov.Odvtedy len suchoty a nechut na sex.Mas podobnu skusenost?

hyacintka
7. aug 2018

@moon1979
Dakujem,
Gynex som brala asi rok,vyskusala alternativnu liecbu,cvicim hormon jogu aj aviva metodu,cyklus sa mi vratil, amh sa mi zvysilo z 0,02 na 0,07.Vyskusala som vselico.Mam strasne suchoty,nizku sliznicu a malo estrogenu,cyklus sice mam posledne 3 mesiace po pauze 9 mesiacov po jedinej stimulacii,ale folikuly su bez vajicok.

moon1979
7. aug 2018

@hyacintka ja som riesila len cyklus, nenormalne som ho mala rozhadzany, ten mi krasne upravilo.

gabuska7
7. aug 2018

@hyacintka prosim Ta, gynekolog Ti robil hormonalny profil? vdaka

annamari4
7. aug 2018

@alexiss27 moja babka mala 30rokov ked bola v prechode;a kamarátka 32.Stava sa žiaľ aj to.

hyacintka
7. aug 2018

@gabuska7
Ano,
Ale hormony som si dala robit v AT u vseobecnej lekarky,tam je to bezne,ze s krvou ide aj stitna zlaza aj hormony,mineraly,vitaminy,pecen aj oblicky.

alexiss27
autor
7. aug 2018

@annamari4 ano uz je to sice starsia tema ale je to tak, mam to teraz v 40 potvrdene takze sme este po Jurkovi stihli sice az za 10 rokov ale predsa Betku ❤ aj ked s pomocou ISCARu. Hormonalnu liecbu uz odmietam ked skonci skonci aj tak to raz musi prist, a cievny mi neodporuca predlzovat to, nakolko mam problemy s krcovymi zilami a hormony by to zhorsili, Navyse som zmenila gynekologa co bolo velke plus.