Skolióza a lordóza - PN

jankamagocka
22. aug 2023

Ahojte, chcem sa opýtať, dať radu. Mám dlhodobé bolesti chrbtice, od dr. mám PN kt. mi ide zrušiť. Chodila som na injekcie almiral + lieky diclofenak. Bolesti neustúpili. Podľa rtg. mi ukázalo miernu lordózu a skoliózu o kt. dr vedela nakoľko to je celkom viditeľne. Lieky ani injekcie nezabrali. Už som Tu raz písala, dr. má nechce podlat na MRI nakoľko je to zbytočne lebo už som bola na rtg. U nás v meste nie je aktuálne žiadny voľný neurológ termíny až na rok 2024 od marca. Povedala, že si mám nájsť fyzioterapeuta, samozrejme ze na vlastne náklady 🙂. Rehabilitácie mi nedala žiadne. Skúšala som aj sama robiť cviky podľa Mckenzie ale bolesť mám ešte väčšiu. Od pondelka idem do práce čo neviem ani si aktuálne nebiem predstaviť ako budem v práci 12 hodín s bolesťou. Je podľa Vás rtg dostatočne na určenie diagnózy alebo je potrebné ísť na MRI poprípade ísť k ortopedovi. Ďakujem za radu

bejbypd
22. aug 2023

Bolo to treba riešiť už počas PN...ja som poberala všetko s bolesťou chrbta ...A vôbec som sa obvodnej nepýtala, či má chce poslať...
Mala som manuálnu prácu, nebolo možné pracovať..ú mňa bol ale záver kardiologicky problém,nie chrbát primárne..
Platíš si zdravotné? Platíš...doktor ti nemá co odmietať vyšetrenia.. takže šup k nemu a žiadať výmenné lístky na dodatočné vyšetrenia ak je to naozaj akútne..mri aj ct odhalí oveľa viac ako rontgen

mishelqa125
22. aug 2023

@jankamagocka ahoj ja som takisto mala bolesti chrbta ,tiež ma lekár najprv neposielal nikde tiež ,RTG ukázal skoliozu a blokacie napokon som naliehala na MRI tak som šla a zistilo sa ze mám extruziu platničky
Ja by som na tvojom mieste trvala na MRI ...

mogaa
22. aug 2023

@jankamagocka či už sa to niekomu páči alebo nie, lekár je ten kto určuje dĺžku PN a aj aké vyšetrenia treba urobiť....predpokladám že na PN nie si týždeň, ale niekoľko týždňov....lekár má pravdu v tom, že správnym cvičením sa dá zbaviť bolestí chrbta, hlavne ak máš skoliozu....ak neveríš svojmu lekárovi, tak ho zmeń....