Skleróza multiplex

16. aug 2024

Ahojte, obvodná mi povedala, že mám priznaky na sklerozu multiplex. Čaká ma v septembri MRI. Mate nejaké osobne skúsenosti s SM? Aké priznaky ste mali vy alebo známi?

veklipo
16. aug 2024

Trpnutie rúk.
Ujo trpí od 50tky, dnes ma 70r, je plne mobilný, no už demetny, tete ju diagnostikovali okolo 45r, už je doma 10r na ID a ja osobne nevidím žiadne príznaky. Funguje normálne, brigáduje “načierno”. Akurát viem, ze je často unavená.

tenerifka
16. aug 2024

@veklipo teta a ujo su manzelia?

pe_mi
16. aug 2024

Manžel má roky SM ,bude mať 40rokov.len únava ,inak plnohodnotný život,akoby bol zdravý

stanulienkat
16. aug 2024

Príznaky, priebeh, liečbu, prognózu.... si vieš ľahko vygoogliť.

veklipo
16. aug 2024

@tenerifka nie. Jeden je z otcovej strany, druhý z maninej. Nie sú ani príbuzní, ideš človek nikdy nevie.

danielahamar
16. aug 2024

Môj vtedy 15r mal bolesti hlavy, únava a po mri aj lezie v hlave, našťastie sa SM nepotvrdila, brali mu aj likvor.

janickacrazy
16. aug 2024

No kamoška nemala skoro žiadne príznaky, zistili jej to nejak náhodne, teraz je už na tom horšie, má ťažkosti s chôdzou, bolesti. Na dlhšie trasy používa vozík.

taktotedanie
16. aug 2024

Ja som sa stretava s tym, ze z plneho zdravia z dna na den opticka neuritida

autor
16. aug 2024

@stanulienkat práveže je to choroba ktorá ma všelijaké prejavy, zaujímajú skutočne prípady nie čo je na nete🙂

voska
26. aug 2024

U mňa sa prejavila tŕpnutím ľavej strany úst a jazyka tak, že som v tom okamihu nevedela rozprávať. Trvalo to len tak minútku raz jeden deň, raz druhý, dvakrát tretí deň... A keď už na štvrtý sa ma niečo dcéra dvakrát po sebe opyralata ja som dvakrát nevedela odpovedať, skončila som na neurologickom oddelení. Po týždni urobili MRI a bolo to potvrdené.

ivanajovanovic
28. aug 2024

U mna sa prajavila tak ze som zo dna na den na prave okolo prestala vidiet. U ocneho som zistila ze na prave oko vidim iba 35% a ten ma rovno poslal na MR, ze je to prvy priznak SM. Clovek nemoze z nicoho nic iba tak cez noc stratit zrak. A tu to vsetko zacalao. Stalo sa to polovivov jula. Uz mam vo velkom potvrdenu SM.

autor
28. aug 2024

@ivanajovanovic presne to trápi aj mna, že hocikedy prestanem poriadne vidieť na oko, bolesti hlavy a trpnutie hlavy a občas aj tváre 🤦🏽‍♀️

ivanajovanovic
28. aug 2024

Len sa netrapte velmi dopredu a hlavne nemyslite na to zlé. Byt trpezliva a po MRku vsetko bude jasnejsie.