Škaredosť a depresia

nikitaxxx
31. aug 2024
Používateľ nikitaxxx je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od nikitaxxx.

Ahojte.. úprimne ani neviem ako toto nazvať no už som celkom zúfalá... každý deň plačem cca 2hodiny v noci keď mala zaspi kvoli tomu že mi je zo seba zle..vyžrala som sa pri kojeni na 96kg /tesne po porode som mala asi 85..cca januar/ no uz som začala chudnúť mam 93 ale mi pride že to ide strašne pomaly aj cvičím ked mam cas+kaloricky deficit+prerusovany post...problem je ze nedokazem poriadne existovat neustale na to myslim az mam myslienky ze naco vobec taka skareda osoba existuje ze si nezasluzim tu byt ..a boli ma to ale neviem to zmenit ..mam si skusat hovorit do zrkadla ze som pekna? raz som to skusala no strasne som sa musela premahat a neverila som tomu ABSOLUTNE. alebo mam ist na mihalnice?nikdy som to nemala .. rozmyslam jedine ako sa vylepsit aby som bola krajsia ..ale uz neviem co robit...keby vyhladam psychologa vedel by mi vobec s niecim takym pomoct ...ked ja mam pocit ze by ma vysmial...ci psychiater antidepresíva a koniec?

gabriela1692
31. aug 2024

Určite niesi škaredá. Každá žena je jedinečná a to ju robí krásnou. To so zrkadlom je blbosť. Niekomu sa nepáči nos tak proste to prijíme..Nebude si klamať, že je ten nos pekný. Máš velmi nízke sebavedomie a mala by si navštíviť psychológa. Nie psychiatra. Liekmi sa toto nevylieči. Musíš sa naučiť so sebou žiť. Určite sa ti páči nejaký styl oblečenia, vlasov atď. Rob na sebe zmeny také. Aby si bola ty spokojná a nie okolie.. ak ťa baví šport športuj..Mne to neskutočne pomohlo na sebavedomie. Zlepšovala som sa v tom a hormony šťastia išli jedna radosť 🤣 a neriešim už vôbec to, že mám dvojitú bradu atď.

tramtada31
1. sep 2024

Robila som vzdy s chlapmi a preto viem, že u žien je niekedy viac vyžarovanie ako samotná krása, tým nehovorím, že nemáš pokračovať v chudnutí. Rozhodne máš a s každým kilom dole ti stupne sebavedomie. Napriklad môj muž na moju kamaratku (blondinu, mladsiu o 8 rokov s postavou modelky) povedal, že je asexualna, že nechape, čo na nej jej priateľ vidi, že by mal na viac. Je pravda, že je chladná a odmeraná k ľuďom a že môj muž nepovažuje blondínky za atraktivne všeobecne, lebo má vyslovene svoj typ brunetky, ale až ma to zaskočilo, že veľa mužov vyslovene nerieši len postavu, ale vníma ženu aj ako celok, a to počúvam od chlapov bežne, že ich musí žena niečim zaujať. Potom som si všimla, že naozaj v prítomnosti chlapov, mám ako matka dvoch detí viac pozornosti ako ona, takže statusom matka žena ženskosť nestráca, len ju musí podporiť a v rámci možnosti sa udržiavať 🙂

dobryden
1. sep 2024

Neschudnes za mesiac,schudnes za pol roka,mozno rok.Ak si netrpezliva a chces zazrak po tyzdni,tak to nefunguje.Musis len byt trpezlivá,začiatky su tazke ale ak mas odhodlanie tak to pojde.Ak mas dieta v kocariku,mozes s nim chodit pomaly behávať ,najskor rýchlou chôdzou,potom beh,ak mas na to cas.

slovakboy
1. sep 2024

@nikitaxxx joj viem ako ti je. Zažil som niečo podobné. Nebolo to spojené s hmotnosťou, ale mal som ťaźke obdobie, depresívne a do toho prišli zmeny vo forme vypadávania vlasov. Dovtedy čierna hriva a odrazu za pár týždňov kolečko vzadu a prvé sivé vlasy. Až oveľa neskôr som sa dozvedel, že základná formulka ktorú som si mal vtedy hovorit je takáto: Aj keď sa sebe nepáčim v zrkadle, aj tak sa prijímam a mám sa rád. Aj keď mi je nepríjemne sa vidieť, aj tak sa prijímam a mám sa rád.
Teraz sa nesústreď na chudnutie. To nie je o pevnej vôli. Práve nedávno som videl na YouTube nejaké video s českou psychologičkou alebo to bolo v rádiu a rozhovor už neviem. Ale zaujalo ma, že na tému večerného prejedania sa, jedenia sladkého (to sa ma dosť týka) že to vraj nie je o pevnej vôli. Že zaprieť sa a dodržiavať disciplínu nepomôže. Teda len krátko to pomôže. Že sa zistilo, že príčinou je neláska k sebe. Človek prestal byt k sebe láskavý a mať sa rád. Zaujímavé a sedí mi to s tým ako to bolo keď som sa liečil z úzkostí. Vtedy spočívalo moje základné liečenie v prijatí sa a v sebaláske. V pozorovaní sveta a v prijatí sa. Predstav si, že máš priateľku veľmi podobnú na teba s rovnakym problémom ako máš ty. Aj fyzickým aj psychickým. Ako by si ju vnímala? Dokázala by si ju mať rada? Ak áno, tak skús vnímať rovnako aj seba. Uvedom si, že tvoje ja, o ktorom si myslíš, že si to ty nemusí byť to pravé ja. Môže to byť ja, ktoré je zlé a chce ublížiť tvojmu pravému ja. A to si teraz nemusíš uvedomovať. Poznajú to až ľudia na hranici zúfalstva. Keď si ale dáš chvíľku času a dobre nad tým pouvažuješ, porozumieš, že je to tak. Aj ľudia, ktorí nemajú radi iných ľudí vlastne majú nelasku k sebe samým. Preto pozoruj okolie a hľadaj v ňom ten pravý svet. Obyčajný svet. Stromy lesy oblohu slnko mesiac vtáčikov psikov mačíčky ale aj starých ľudí prechádzajúcich cez prechod alebo po ulici a hneď za nimi ide pekna mamička s kočíkom a ďalším takým pozorovateľom ako si ty sediacim v tom kočíku a pozerajúcim na ten istý svet úplne inými očami. Skús mať podobný pohľad ako to dieťa. Všimni si, že sa otočí za každou blbosťou. U mňa to pôsobí niekedy infantilne a nerobím to stále ale doprajem si ten detsky pohľad aspoň raz denne. Ten ti pomôže zmeniť pohľad aj na seba. Včera ma poslala manželka zabiť dve osy na balkóne čo lietali. Mame takú mucholpaku na baterky čo ma sieťku kovovú a v nej transformovaných niekoľko sto voltov z troch tužkových bateriek. Kope to Jak sviňa ale 4,5 V baterka ma nemôže zabiť no takú malú mušku to spáli, priemernú muchu to zabije a osu len omráči alebo jej to spáli nôžky a krídelká. Preto to nerád používam na osy ak nemusím. Prišiel som na balkón a tam dve osy (alebo osi?) sa bijú o nejakú guličku niečoho asi to bola omrvinka. Pozoroval som ich asi tri minúty a keď skončili rozišli sa a odleteli. Nedokázal som ich zabiť. Infantilné? Asi áno. Ale liečivé na psychiku. Vidieť ich ako dve bytosti. Ak by k nám priletel roj ôs, to by som sa premenil na zabijaka hmyzu a bez zľutovania. A hneď potom som si dal bravčové. Ja viem. Lenže roj ôs nepriletel. Treba sa naučiť vnímať svet tak ako ty chceš a keď to nie je peklo, tak je to raj. Vnímaj ho kedykoľvek to ide ako raj a pozeraj sa na neho ako na raj. Prídu chvíle keď to tak nebude ale nemysli teraz na ne. Nemá to význam myslieť na neznámu budúcnosť. A skús sa pozrieť na seba ako na krásnu bytosť božskú bytosť. Ako kúsok Boha. Nemusíš pri tom pozerať do zrkadla. Telo sa zmení, chudne sa ľahko, ľudia v koncentrakoch by ti vedeli hovoriť. Ale zmeniť pohľad na svet a na seba na to treba kúsok chcenia a vyjsť zo zabehaných myšlienkových schém. Trošku sa do toho donútiť. Tu má význam vôľa. Nie pred chladničkou. To sa spraví potom. Nevravím, že jedz sladké aj ďalej ale keď to teraz inak nejde nebojuj s tým za každú cenu. Po krôčikoch. Dnes urobím niečo inak ako som chcela. Len máličko inak. A len pre seba. Aby mi to urobilo dobre. Aby som sa z toho mohla tešiť. Tešiť z malickosti. A zajtra znovu urobím niečo inak len kvôli sebe. A len máličko inak. Alebo viac? To je jedno. A keď mi príde ťažko tak si poviem: aj keď mi je teraz ťažko aj tak sa prijímam a mám sa rada. Pekne nahlas a desať krát po sebe.

nikitaxxx
autor
2. sep 2024
Používateľ nikitaxxx je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od nikitaxxx.

@slovakboy ďakujem zo srdiečka, VELMI mi pomohli tvoje slova tak ani psychologička pred 2rokmi mi nevedela pomôcť/resp. len gulala ocami a bola ticho ... fakt ďakujem so sladkým uz problém nemam len niekedy ked sa clovek pozrie do zrkadla a progres je pomaly tak by som sa najradsej zjedla aj celu tortu RUKAMI...avsak by som sa zase len vzdialila od pomyselneho ciela.