Skákavý prst

brnka
5. júl 2012

Má niekto skúsenosti s touto diagnózou? Po prvom pôrode sa mi začal zasekávať prst na ruke, neskôr sa to upokojilo a teraz po druhom pôrode je to stále častejšie a dokonca bolestivé.

brnka
autor
7. júl 2012

takze nikto????

amdeis
7. júl 2012

@brnka ak tym myslis, ze pri ohnuti prsta sa ti v urcitej polohe zasekne v klbe a ty si ho musis uvolnit aby sa mohol opat "slobodne" hybat, tak ja som to mala tiez v tehotenstve. Ale ja som mala syndrom karpalneho tunela a toto som povazovala za tak malo obtazujuce oproti SKP, ze som to an neriesila. Ale je pravda, ze po porode mi skakave prsty prestali a SKT sa vyrazne zlepsil i ked uz nezmizol. Skus popisat aj ine problemy v tejto oblasti, teda ak mas.

brnka
autor
8. júl 2012

@amdeis , ano presne tak, prst sa zasekne a ja si ho musim "vyrovnat". Dost to zneprijemnuje bezne cinnosti..... Navyse ma pri zovreti dlane ten prst (alebo klb) boli a mam pocit, ze prst je aj trochu opuchnuty.....a je teraz je to horsie ako v tehotenstve.

zuzulienka1973
20. júl 2012

@brnka Aj ja to mam.Ale mna niekedy bolievaju vsetky klby na prstoch.Chystam sa s tym ist k lekarovi

brnka
autor
22. júl 2012

@zuzulienka1973 , tak potom daj vediet, ako si dopadla 🙂

rough
22. júl 2012

@brnka mne to zacalo po porode. Palec na pravej ruke a najotravnejsie to bolo pri prebalovani. Trochu sa to odvtedy zlepsilo, uz sa "nezasekava" iba preskakuje, ale u lekara som to zatial neriesila.

brnka
autor
10. dec 2012

@amdeis
@zuzulienka1973
@rough , dievcata, tak sa hlasim - odhodlala som sa dala som si to rezat - zakrok trval cca pol hodinu - rozrezali mi putko v dlani, cez ktore sa klze slacha (tak mi to vysvetloval doktor). Ked mi to otvoril, hovoril, ze mam o cca 4 mm zhrubnutu slachu, kvoli tomu sa to zasekavalo. Som uz vyse mesiaca po este to mam take stuhnute, ale prst sa nezasekaaaava 🙂

zuziq
10. dec 2012

tak neviem ci je to tiez ono, ale ja to mam na prostredniku pravej ruky od prveho tehotenstva
. Vyrazne mi na to pomaha pravidelne branie magnezia. momentalne po porode mam problem prst zohnut, pred tym sa mi stavalo ze sa mi vacsinou v noci prst zasekol a nevedela.som ho vyrovnat, o bolesti pri tom nehovorim... ani som nevedela ze sa to da operovat 😕

amdeis
11. dec 2012

@brnka tesim sa, ze sa prstek nezasekava a zelam len a len zlepsenie. drzim palce. 🙂 daj o sebe vediet ako sa ti dari.

erulka77
3. okt 2016

citam ze tu dlho uz nikto neprispel ale skusim sa opytat skusal niekto dlahovanie , ak ano pomohlo, lebo som tiez zvolila tuto moznost a som zvedava na vysledky aby som sa operacii vyhla pravu ruku po operacii uz mam

weexen
23. apr 2018

mne sa zasekávajú prsty......malíček a prsteník na oboch rukách, mám to asi 7 rokov, dá sa povedať, že je to stále rovnaké, nezlepšuje sa to, ani nezhoršuje, máte niekto nejaké metódy, ktoré by pomohli ?

stelka14
1. okt 2019

Som po operácii skákavého palca...je to super pocit, bez bolesti...škoda, že som neišla skor, rok som bola v bolestiach , brala injekcie kortokoidne a tak či tak som musela ísť to na operáciu.

stelka14
1. okt 2019

@weexen...treba ísť ortopedovi...a ten zrengenuje a zistí o čo ide, či to je skákavý palec...ja som po operácii a teraz chodím na rehabilitácie...je to super pocit.bez bolesti...🙂

danasat
22. mar 2021

Každé ráno v priebehu mesiaca, aj dlhšie, piť lyžičku medu, zmiešanú s lyžicou jablčného octu s vodou. Mne to pomohlo. Mala som už tak bolestivý a obmedzený pohyb v kĺbe palca, že ráno som ho vystierala pomocou druhej ruky.

nasasa_1
22. mar 2021

@danasat faaaakt. Kde si sa k takemu to receptu prosim ta dostala

danasat
23. mar 2021

@nasasa_1 strýčko Google 😀😀😀. Prečítala som si príčiny,medzi nimi bola aj artritída. A na to je dobrý med a jablčný ocot. Tak som to skúsila. Dávala som si tam aj trošku ceylonskej škorice,ale to len preventívne. Znižuje cukor. Teraz už asi tretí týždeň mám pauzu,ale ak by sa mi vracali príznaky začnem zas. Jablčný ocot mám doma vyrobený,nesterilizovaný.

danasat
23. mar 2021

@danasat no vlastne som hľadala príčny skákajúceho prsta a tam bolo napísané, že najčastejšie to mávajú ľudia trpiaci zvýšenou hladinou cukru a artritídou. Neviem o tom, že by som mala jedno,alebo druhé,ale vyskúšala som a pomohlo. Ak by Ti j.ocot robil zle na lačno, kľudne pred tým niečo zjedz.

weexen
24. mar 2021

@stelka14 Ahoj, ďakujem za radu, osobne si myslím, že jesť môžeš čokoľvek a nezlepší sa to, dá sa to vyliečiť jedine operáciou, ale až tak ma to zatiaľ netrápi, dá sa s tým žiť, podľa mňa nám chýba mazivo v kĺboch, nič iné v tom nebude

stelka14
24. mar 2021

ja som s tým žila dosť dlho, kedže už potom boli tie bolesti tak neznesiteľné, hlavne ráno, a keď mi palec nechcel sa vrátiť na povodné miesto, som ho musela nasilu vratiť spať. už som išla na operáciu. už mám pokoj, Ale vraj sa to može vrátiť...moja mama zasa čaká na poradie na operáciu karpálného tunela a teraz všetko zastavili počas korony...a tá má veľmi veľké bolesti...myslím si, že tento problém skákavého palca sa dá ešte ako - tak znieť...

danasat
25. mar 2021

@stelka14 áno aj mne doktorka povedala, že operácii sa nevyhnem. To som mala ešte len ráno problém, že som citila ako mi v tom kĺbe puká. Potom sa to zhoršovalo a bolelo. Už som ho bez pomoci druhej ruky ráno nevystrela. Ale teraz skutočne ma nič nebolí ani nepuká. Uvidím ako to bude pokračovať,teraz ale mám mesiac a pol pokoj a na operácii som nebola.

weexen
26. mar 2021

@danasat nejako extra sa ti to nezhorší, to sa nemusíš báť, u mňa je to takto, čím menej sa prsty hýbu, tým sú stuhnutejšie, pri práci sa to zlepší, ale prsty pukajú stále, to sa nikdy nezlepší, len to nie je vždy bolestivé, natieranie masťami ani neskúšajte, tá sa dnu nedostane a nemá to žiaden význam

pastelka292929
5. máj 2021

@stelka14 ahoj mozem sa spytat ako si zvládla tu operaciu? Či ta uspali? Já to mám už nieky rok ale já ho vobec nevystrem a bolieva má zapestie asi s toho tak zistujem ako to priebeha😁

stelka14
7. máj 2021

@pastelka292929 Ahoj. Operácia bola za 15 minút hotová. Neuspávali ma, len lokálne mi to umrtvili. Hneď som išla domovo po operácií. Treba ísť čím skor. Síce po operácií to dva dni bolí, prvá noc je najhoršia, už potom to je dobré. Teraz mám pokoj. Moja sestra bola operovaná tiež jej robili jednu ruku a vzápätí druhú. A keď hovoríš, že ho nevystrieš, tak to si už dlho nechala tak , ja som ho vystrela ale som mala bolesti hlavne ráno, vtedy mi ten prvý článok nešiel dať späť, ako keby sa mi vyklboval. Tak držím palce. Nech sa to podarí. Teraz začali už operovať , tak rýchlo sa objednaj. Ja som išla na ortopediu a ten mi dal odporúčenie. Inak ja som už predtým aj brala obstreky, ale to chvílku len pomohlo a opať to bolelo. Takže tej operácií sa človek nevyhne.Ahoj

stelka14
7. máj 2021

@pastelka292929 a ešte jedna vec, ja som bola aj na na vyšetrení, či nemám karpálny tunel, ten tiež može byť príčina toho skákavého palca, takže ak si nebola na vyšetrení, tak ťa ešte pošlú aj tam, lebo mňa zápästie nebolelo. Viem, že tie karpálne tunely sú vtedy keď bolí aj zápastie a stráca človek cit v prstoch. Mne aj trpli prsti ale to zistili, že je z chrbtice. Karpálne tunely mám v poriadku.

pastelka292929
11. máj 2021

@stelka14 no já mám vlasne reumu a doktorka to akosy neriesila iba že to mám násilu vystierat 🤦 a minule som to našla na internete ale neviem no já si nepametam že by mi niak preskakoval.. ale dakujem za odpoved zajdem k ortopedovi nech sa na to pozre

stelka14
12. máj 2021

@pastelka292929 ano, ortoped to zrentgenuje a hneď bude vedieť, či to je ono.

michaela025
12. dec 2021

je tu niekto kto by mi poradil,,4mesiace mi trpli ruky,potom ma zacal boliet palec ked som nieco chytila do ruky stalo sa ,ze mi to dapadlo s ruk..Uz prisli vedcsie bolesti tak som zasla k chirurgovy dal mi inekciu ,a taku umelinu na palec,aby bol palec v jednej polohe, vcera som to dala na chvilu dole a prst sa mi ohol a ostal v jednej polohe zacalo to boliet ostala som hotova ked som zbadala prst predkloneni musela som si ho chytit a druhov rokov pomoc a vystriet ho pocula som ako mi to vnutry puklo tak sa bojim ,ze pojdem na operaciu neviete ,ci je moznost aj ineho riesenia,citala som na nete ,ze nie ale s coho to mam,menila som robotu kde ten palec som tam velni potrebovala,

erulka77
15. dec 2021

@michaela025 Možem ty potvrdit že ina možnost nie je je to z ust ortopeda, ja mam obidve ruky zoperovane a nie je to nic ulna pohoda a ulavi sa ty ver mi bude to boliet eset viac a to ta nestrasim ja som sa nemohla ani ucesat

stelka14
15. dec 2021

@michaela025 je to uplne v pohode, teraz, tiež banujem, že som aj skor nešla operovať, chodila som na injekcie a to bola len strata času. Moja 75 ročná mama bola už s obidvoma palcami a v pohode...

michaela025
15. dec 2021

@stelka14 ja mam hrozdny strach aj s injekcie,nie s bolesti ale stoho,keby ma aspon uspali ale robia to pri vedomi