Šírenie Omikronu

mirkava
11. dec 2023

Omikron sa tu tak bleskovo šíri? Čo myslíte? Ja aktuálne po dolieceni už negatívna. Mate niekto v okolí niekoho chorého na covid?

loliki
11. dec 2023

@mirkava Odkiaľ vieš, že si mala omikron? Covid sa šíri, ale je viac druhov.

kvietok2891
11. dec 2023

@mirkava ja som sa práve vyliečila

mirkava
autor
11. dec 2023

@loliki neviem, myslím si... inkubačná doba bola krátka a príznaky celkom sedia na túto verziu covidu

dzulli1980
11. dec 2023

Omikron? Veď už sú mrte ďalších mutácií a mrte iných viróz, bakteriálnych infekcií ... v mojom okolí každý druhý chrchle, soplí ... v tomto ročnom období je to bežné.
@mirkava

jazula
11. dec 2023

Či Omikron, to netuším (pravdu povediac som sa nad tým ani nezamyslala), ale po vianočnom večierku bola snad polovica zúčastnených do týždňa doma s Covidom…

eliska13
11. dec 2023

@jazula všetci už zabudli.Kolegyna 3 dni na stole všetky lieky ani rusko ani doma zostať test nerobila nehovorím, že mala covid všetkých nás nakazila plus ja doma vsetkych.

pe_mi
11. dec 2023

Ja to ani nerozlisujem.nikdy som to nerozlišovala ani neštudovala extra.pre mňa jednym slovom covid
Akurát ma prekvapuje ,že sa stále zatvárajú školy,škôlky.ja už som to teda nečakala.ze to zase zajde až takto.myslela som,že to tu jednoducho už medzi nami bude ako choroba a nie zas plošne zatvárať ..

mirkava
autor
11. dec 2023

@pe_mi no chrípkové prázdniny tu boli vždy, teraz budú covidove 😊

jazula
11. dec 2023

@pe_mi Školy a škôlky sa zatvárajú podľa mňa kvôli chorobnosti ako takej (aj deti aj učiteľov), je jedno, či je to covid, či chrípka, či virózy…či vám povedali vyslovene kvôli covidu?

jazula
11. dec 2023

@eliska13 Ja som podobne dopadla v septembri…

pe_mi
11. dec 2023

@jazula ani nemám info, či kvôli covidu.fakt tu bývali prázdniny takto aj pred covidom?čo som kde žila 😁

mirkava
autor
11. dec 2023

@pe_mi boli boli, aj my sme mávali chrípkové ak bola vysoká chorobnosť. Tie sú tu už dobrých 30cať rokov.

jaga18
11. dec 2023

V mojom okolí je veľmi veľa covid pozitívnych posledné týždne. Ale čo je to za variantu asi nik netuší. My sme tiež chorí s najmenším momentálne, ale nerobili sme si testy, teraz to už vôbec nemá zmysel.

jazula
11. dec 2023

@pe_mi chrípkové “prázdniny” a riaditeľské voľná, keď tie zvyšné 2-3 deti v škôlke už nemal ani kto strážiť 😉. Ja si to pamätám z detstva, že ešte traja v triede ochorejú a ostávame doma 😅

mirkava
autor
11. dec 2023

@jazula 😁 to bolo radosti

heln
11. dec 2023

@mirkava tak ja som mala asi pred 3 tyzdnami a omikron to teda nebol. ktory to bol je uplne fuk, take stavy ako som mala pri horuckach, by som nikomu nepriala.

vanilkovazmrzka
11. dec 2023

Este stale je toto tema? Je zima, takze ficia vsetky mozne virozy.

beata_k
11. dec 2023

Css chripkove. Ale uholne boli super. Plne zdravie a kopa snehu 😃 Jj, som stara 😵‍💫

megleka
11. dec 2023

Ja som mala pred cca mesiacom covid a teraz som zase fufnava ..

marianarem
11. dec 2023

@pe_mi Uz za mojho.detstva, teda v 80. rokoch, byvali chripkove prazdniny. Niekedy bola chora aj polovica triedy a ucitelia boli na tom podobne, nemal v podstate kto ucit.

nevenka
11. dec 2023

Tak my sme doma siesti, covid maju 3 - manzel a 2 dcery (8r. a 11 mesiacov), ja s najstarsim mame daku virozu za sebou, ale covid to podla testov nebol (ja otestujem, lebo chcem vediet), no a 3 rocny je tiez negagivny, ale ten schytal kiahne. Takze 11mesacna bude mat kiahne na Vianoce...🙄

ptvw
11. dec 2023

@eliska13 len by som jej povedala nech sa nesťažuje ak budeš týždeň PN plus mesiac OCR so všetkými deťmi, pekná kolegyňa 🤦‍♀️

felycity
12. dec 2023

@pe_mi jasne na to su smernice tusim ak je 35% chorobnost tak sa zatvara

Ci covid akebo chripka, momentalne evidujem okolo seba naozaj velmi vela chorych.

mirkava
autor
12. dec 2023

@nevenka tak to je u vas veselo 🤔. Nech ste zdraví a Vianoce nech mate v kľude 😊

mooonika1975
12. dec 2023

@eliska13 presne takéto mám v práci a pri mne tiež jedna taká, čo nebude doma, lebo peniaze, ale roznášať to bude veselo, kašľať s otvorenými ústami. No hnus.

mooonika1975
12. dec 2023

@felycity myslim, že až 50 percentná chorobnosť, ale to záleži od zriaďovateľa, riaditeľa, u nás sa nezavrela ani cez covid, my sme frčali stále.

mooonika1975
12. dec 2023

@mirkava no chripkové som nezažila nikdy, takže toto určite tu nebolo, ani moje deti, ani ja a ani v školstve v práci

mirkava
autor
12. dec 2023

@mooonika1975 asi som už stará 😁. My sme mávali chrípkové pravidelne každý rok.

ibatanecnica
12. dec 2023

netuším u nás v okolí sú všetci zdraví, našťastie.

ibatanecnica
12. dec 2023

@mirkava aj my sme mávali, ešte pred 100 rokmi, hneď ráno po príde do školy sme sa rýchlo porátali, či bude voľno alebo nie. 😂 Ale my sme iba raz myslím mali 1-2 dni. My sme boli veľmi zdravá škola , 😂. Ale ostatné školy mávali, suseda, ktorá chodila na inú základku bola doma, tak sme jej závideli.