Silné zahlienenie každý deň po hocijakom jedle

13. aug 2024

Baby, podelte sa s vlastnymi skúsenosťami, pripadne či vám niečo pomohlo.
Dlhodobo som zahlienena, cítim to pri prehĺtaní, že furt prehltam hlieny(až to nejde prehltnúť odtiaľ) Keď niečo zjem , tak musím hneď vychrchlit kopu hlienu , miestami sa až “topim” na suchu stym hlienom.
Už roky mám ten hlien, no nie v takomto množstve, na orl mi nikdy nič nepovedala , len že jedna mandla je v horšom stave. Na gastre som bola tiež minuly rok. Keď som teraz tam písala s problémom, kázal najskôr orl vysetrenie a potom tam. Som už zúfalá z toho.
Zajtra idem na orl. No len či nahodou nemáte niektora stym skúsenosť….

patus_2
13. aug 2024

Nemôže to byť HIT? Alebo intolerancia na lepok, mlieko alebo čokoľvek iné?

autor
13. aug 2024

@patus_2 mlieko a lepok nejedavam. Mám Celiakiu.
A hit ja neviem , naposledy mi robili DAO z čreva a fungovalo na 60% , ale nejedavam niečo histamínove , ráno som si dala len čučoriedky a hneď ten hlien

victoriab
13. aug 2024

A reflux.

aurelia2000
13. aug 2024

Reflux ťa dráždi na kašeľ a hlien ide z dýchacích ciest.

autor
13. aug 2024

@aurelia2000 praveze to neni take že na kašeľ. Len ich musím ťahať z krku niekde medzi nosom a hrdlom 😏

@victoriab A čo stym ? Ako sa odhlienit ak by to bol reflux ?

aurelia2000
13. aug 2024

Medzi nosom a hrdlom sú horné dýchacie cesty. Na niečo v tom jedle môžeš mať aj alergiu. na alergologii si bola?

aurelia2000
13. aug 2024

Na reflux sú tabletky, to nie je problém, ale to by ťa skrabalo v krku aj bez jedla a najmä ráno by si cítila kyselinu v krku.

autor
13. aug 2024

@aurelia2000 ja to mám ale z každého jedla , to je to 😏
Bola som ale už dávnejšie a nič mi nevyšlo z toho čo mi robil.
Áno? Mna neškriabe v krku len tie hlieny sú najhoršie a niekdy mám ešte že sa mi akob zasekava jedlo v krku. 🤔

falbala132
13. aug 2024

skus si dat nejake antihistaminikum, mala som to dlllho po kovide tiez, pomahalo iba to, aj napriek tomu, ze alergiu mi ziadnu nezistili. a este dodam, ze som mala crevnu dysbiozu, tak asi to bol pôvod.

jablko1990
13. aug 2024

Ja to mam ráno a tiež po jedlách, je to nechutne ale niekedy je to ako lepidlo a presne niekedy som ako starý chlap v tom utopená. Tiež gastro, orl.
Tiež medzi nosom a krkom.
Možno nejaká baktéria. Pri najbližšej návšteve plánujem doktorke povedať mech mi správy vyteri

jablko1990
13. aug 2024

@falbala132 ja som po covide 2roky čo mi zo začalo 😔 to iste ako pani vyššie

falbala132
13. aug 2024

@jablko1990 skus to antihistaminikum. fakt po tyzdni sa mi to s nimi uplne vycistilo.

autor
13. aug 2024

@falbala132 a potom si vysadila? A čo konkrétne?

falbala132
13. aug 2024

brala som najprv Zodac, potom Aerius, brala som to 10 mesiacov 🙈 podarilo sa mi to konecne vydasit az minuly mesiac, ked som si ako tak dala dokopy crevo.

jablko1990
13. aug 2024

@falbala132 dakujem vyskúšam lebo niekedy aj plakať sa mi chce z toho už

autor
14. aug 2024

Tak som bola na orl dneska , pozerala mi kamerou cez nos až do krku a vraj sliznice čisté , nikde žiadny hlien 😳 tak ja to nechápem 🤔

aurelia2000
14. aug 2024

Veď to je dobre. Este alergologia tu bola navrhnutá.

autor
14. aug 2024

@aurelia2000 na jednej strane áno , no potom prečo cítim stále a vypluvam tie hlieny keď mám sliznice čisté 🤔

aurelia2000
14. aug 2024

Nemáš to stále, písala si, že po jedle. Choď na tú alergologiu. Niečo z jedla ti to spôsobuje. Skús jeden deň hladovku, že len vodu. Či sa ti to spraví.

falbala132
14. aug 2024

Najjednoduchsi sposob ako zistit, ci je to imunologicka reakcia, je nasadit na minimalne ten tyzden tie antihistaminika. Problem s alergiou/imuno reakciou je ten, ze ak je iba v zaciatkoch, tak ti este nemusi vyjst z krvi ani z nicoho, pretoze bazofily ti ju zachytia prave na tej sliznici, co moze robit vo vysledku prave ten pocit hlienu.
Dalsia pricina moze byt MCAS, to je tiez typ imuno reakcie, kedy reaguju žírne bunky, je to “kvázi” histaminiva reakcia, ale bez HIT v pravom zmysle slova, takze to opat nevyjde zo ziadneho trstu a opat to utlmia tie antihistaminiká.

falbala132
14. aug 2024

A vsetko toto si dokazes “vyliecit” ak sa zamerias na obnovu crevneho mikrobiomu a celkovo non-toxic zivotny styl.

vakatko
14. aug 2024

Skús Protikvasinkovú diétu, Probiotiká (kefír, biely jogurt, acidko bez cukru), Lapacho čaj, horké jedlá, horké bylinkové čaje kapucínka, šalvia, púpava ... rasca, tymián, zázvor, cesnak, kurkuma, škorica, klinčeky ... Vylúč polotovary.
Môže pomôcť Extrakt z grapefruitových jadier.

autor
14. aug 2024

@falbala132 a môže sa stať aj že nezaberú a bude to niečo iné?

autor
14. aug 2024

@falbala132 a čo radíš? Ako obnoviť?

autor
14. aug 2024

@vakatko ďakujem. To všetko čo píšeš či niečo z toho? Cesnak neznesiem 😏
Ja sa praveze podľa mna stravujem celkom zdravo, nejedavam vôbec polotovary, žiadne spracované potraviny ,Ečka…

vakatko
15. aug 2024

Bylinky a koreniny sa bežne používajú pri varení, čistia a detoxikujú telo.
Bylinkové čaje majú zdravotné účinky detoxikujú, odhlieňujú, upokojujú, podporujú imunitný systém, pozri ich účinky.
Probiotické potraviny si vyber ktoré ti chutia, enzýmy a probiotiká pomáhajú pri trávení.
Ak máš premnožené kvasinky v ústach, hrdle, pažeráku to ťa môže zahlieniť pri jedle, pozri na nete čo jesť a nejesť pri Kvasinkovej infekcii, odporúčajú sa jesť horké jedlá.
Extrakt zabíja pliesne, kvasinky ... skús použiť aj na výplach úst a hrdla.