Silné hnačky bez iných príznakov

den666
5. aug 2024

Dobrý deň,
mám silne vodnate hnačky už 3. den. tzn. chodím na wc takmer kazdu pol hodinu, hodinu, najviac keď sa niečoho napijem alebo nieco zjem. Stolica je úplne riedka, takmer iba voda. Horúčky nemám, nezvraciam, nemám nejaké bolesti žalúdka, nenapina ma.. cítim len slabosť. Najskôr som si myslela že ide o klasicku crevnu chrípku, no nikto z môjho okolia sa nenakazil. Dnes som bola u doktora ktorý mi predpísal len klasicke lieky na hnačku. Lenže tie beriem už 3. Deň a absolútne nič nezaberá. Ešte som sa s tým nestretla, vždy mi klasicka hnačka ustúpila po 1 dni max 2 a lieky mi ju stále zmiernili. Teraz ani náznak zlepšenia. Nestretli ste sa s tým niekto? Neviete o čo môže ist?

nikha2809
5. aug 2024

Moje deti mali adenovirus dva roky dozadu.Nic iné iba 20x za deň hnačka, zelená voda.Ziadne lieky nezaberali, trvalo to týždeň...syn začal presne 7 dní po dcére, ja a muž sme sa nenakazili...

kp7333
5. aug 2024

@den666 nejedla si nieco, z coho by si mohla chytit salmonelu?

lonely66
5. aug 2024

@den666 čo ti predpísal? Máš (skúsila si už niekedy) aj Reasec?

den666
autor
5. aug 2024

@kp7333 tiez ma to napadlo ale myslím že nie. Neviem som z toho zmätená, počkám ešte deň a pôjdem asi opäť k lekárovi. Nerozumiem tomu

den666
autor
5. aug 2024

@lonely66 hidrasec a yomogi, ale som v rakusku. Ja som brala hylak, enditril, čierne uhlie..

lonely66
5. aug 2024

@den666 tak to je smola.... neviem, čo je hidrasec, znie to ako prostriedok k hydratácii.... no a yomogi sú probiotiká, to ti bude teraz prd platné. reasec mne zastavil prudké hnačky do 3 hodín (mám takú skúsenosť za posledné 2 roky dvakrát). jediná tableta... no škoda, ak by si bola na slovensku, možno by ti pomohol tento liek. je ale na predpis :( ty si tam na dovolenke alebo tam žiješ? predpokladám, že niečo také musia mať aj v rakúsku, možno pod iným názvom, len teda, je to na recept :(
recept ti vie však vystaviť aj slovenský lekár, akurát by si si za liek zaplatila. tak neviem, aké máš možnosti, v akej pozícii tam si. turista? pracovník? lekára máš na SK či tam?

lonely66
5. aug 2024

@den666 posielam ti link, ak by si mala akúkoľvek možnosť si pomôcť, možno pomôžem aspoň takto:
https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/reasec...

kp7333
5. aug 2024

@lonely66 veru, Reasec je vyborny

lonely66
5. aug 2024

@kp7333 ja som skončila pred dvomi rokmi v Bulharsku v nemocnici aj kvôli prudkým hnačkám (dôvod hospitalizácie bol iný, ale to nie je podstatné, hnačky boli jedným z príznakov). no a tam ma cpali ATB a Smectou. Smecta zabrala, OK. podpísala som niečo ako reverz, lebo v rezorte som mala dcéru a šla som opäť "dovolenkovať". mám úžasného lekára, ktorý mi cez e-mail poradil, že môžem tieto konkrétne ATB úplne vysadiť (chcela som na slnko ešte aspoň na tie posledné 3 dni), lebo že málokedy získavajú na ne baktérie rezistenciu.
no ale... v deň odchodu sa hnačky vrátili, tak som užila 2 Smecty. po návrate domov mi tento liek napísal, ale ihneď upozornil, že najprv len 1 tbl. denne. tak som dala a pomohlo. ale že úplne.... no a už poučená, šla som tento rok do Turecka a vzala som si liek so sebou a veruže, asi na 4.deň opäť hnačky, behom 2 hodín som bola zo 5x na záchode, kŕče, bolesti... tak som si dala liek. do 4 hodín som bola v mori... v ten deň som si dala diétu, ryžu a kuracie mäsko a od ďalšieho dňa som už normálne konzumovala všetko... nedám naň dopustiť. ale podotknem, že aj tentokrát som to odkonzultovala cez e-mail s lekárom, či si dať alebo nedať ten liek. ja som v tomto opatrná 🙂

pluss
5. aug 2024

imodium alebo imodium plus...ja som to mala minulý týždeň ...... po pár tabletkách sveta žiť

den666
autor
5. aug 2024

V rakusku som pracovne.. a skúsim pozrieť na všetky odporúčané lieky. Ďakujem Vám, ja verím, dúfam.. že sa to počas zajtrajšieho dňa zlepší. 😫