Silné bolesti týždeň po vytrhnutí zuba

laskonka80
15. sep 2020

Prosím o radu.Som 6 deň po vytrhnutí dolného zuba múdrosti a v rane ma trhá,vystreľuje mi to do ucha hlavy,sánky a bez analgetík to po 6-8 hodinách nezvládam?/nemyslím si že som citlivka/Zub múdrosti mi trhali v stredu, dnes je utorok. Po vytrhnutí som sa po 3 hodinách musela k zubárovi vrátiť, pretože mi rana neprestávala krvácať. Zubár zhodnotil že to treba zašiť. Včera/pondelok/mi vybrali stehy a mám tam zatiaľ dieru do ďasna.Povedal keď mi včera ráno vyberal stehy že antibiotiká netreba, nie je tam hnis je to iba zapálené a som iba precitlivelá a mám si dávať stále analgetiká.Môžu byť týždeň po extrakcii takéto bolesti prosím?

eriksonka1234
15. sep 2020

@laskonka80 nemali by byť, pozor, aby zápal neprešiel do kostí ako mne a skončila som 5 mesiacov na Atb. Najlepšie urobiť Ct, lepší stomatochirurg by mal mať.

zuzikak
15. sep 2020

urcite tyzden by nemali byt. Bolest je takato silnejsia max 3-4 dni. Potom by uz mala postupovat. Ak je to :"len" zapalene, podla mna to treba riesit. Odporucam vratit sa k lekarovi zajtra s tym, ze bolest neustava ani po tyzdni a chces to riesit. Odpoved, ze si precitlivela neobstoji....

michalka4193
15. sep 2020

Ja som takéto bolesti mala tká isto po. Vytrhnúti dolného. Zuba ale. Mne to aj chirurgicky vyberal a mala.suche lôžko čiže suchý zápal a vyplavila sa mi ta zrazenina co není dobre zasa som dostala. Injekciu skoro som umrela zasa mi to nanovo vyskrabal a som myslela ze. Umrel do ďalšieho dňa od bolesti zasa som tam. Išla dal mi tam liečivú riasu o 2dni vybral zasa dal. Ďalšiu a tu som si po vyberala ja a už bolo dobre ale nechcem. Už nikdy zažiť také bolesti a to ma čaká ešte. Jeden zub múdrosti na druhej strane 😪

alana1
15. sep 2020

no nechcem strasit, ale v juni, ma po troch dnoch po vytrhnuti zacala boliet rana a zubar, ze mam okamzite prist a znova mi to musel cistit az do kosti a davat dren...niekedy sa to jednoducho zle hoji. radsej chod k zubarovi.

jajka71
15. sep 2020

Ja som uspesne za tym, nasledovalo rezanie dasna a brusenie kosti/sanky, kontaktuj chirurga co trhal zub, mna zjazdil, ze to,ze to boli par dni je ok, ja jeho, ze to ok nieje lebo bolest nerastala a skusenosti so zubami mam bohate i ked ich uz vela nemam....

ruzasipova
15. sep 2020

@laskonka80 Je to normalne. Mne trhal dolnu 8 asi pred mesiacom. Trvalo to 3 hodiny a nakoniec musel ranu zasivat. Prvych 6 dni som bez analgetik nefungovala vobec, bola som v uplnej agonii, jedla som len po uziti liekov - vdaka bohu za Flector. Lieky som striedala kazde 4 hodiny. Az na 7. den som dokazala vydrzat po odzneni analgetik asi aj 2 hodiny. :D Az na 11. den som dokazala vydrzat aspon cez den. Doteraz, ked zatlacim na sedmicku, ma boli miesto, kde bola 8. Vzdy rano bolo najlepsie. Ale ako som cez den jedla a rozpravala, ku veceru to bolelo uz sialene.

tncka
15. sep 2020

@laskonka80 ty vole ja cumim co toto za zubara preboha,aj ostatne baby co pisu sak to hroza. Ja bola v bb u sukromneho,4zuby mudrosti mi trhal naraz,samozrejme injekcie od bolesti boli,ani som nezbadala a zuby boli vonku,2 rany musel sit. Automaticky dal atb,troska krvi vytieklo a bolo. Po 3dnoch skm nevedela ze trhal. Och,toto teda ozaj nezavidim. A nie ze tyzden v bolestiach... zajtra tam pekne nabehni ze boli a nedaj sa odbit,drzim palce snad ti konecne nieco da a budes v pohode

tncka
15. sep 2020

@ruzasipova co preboha robil 3hodiny?😂🙈

ruzasipova
16. sep 2020

@tncka Zatoceny koren ako hacik na rybu.

tncka
16. sep 2020

@ruzasipova 😳ja mam paniku zo zubara od decka,uz to ze som musela sediet a nechat si trhat bol strasny stres pre mna,nie este 3hodiny😱

laskonka80
autor
16. sep 2020

@tncka Ďakujem za skúsenosť, dnes pán doktor že zasa LEN zapálené. Tak som išla inej zubárke a hneď dala dren a antibiotiká. Takže ho zmením určite.

laskonka80
autor
16. sep 2020

@eriksonka1234
@zuzikak
@michalka4193
@alana1
@ruzasipova Ďakujem za skúsenosť dievčatá, dnes pán doktor že zasa LEN zapálené. Tak som išla k inej zubárke a hneď dala dren a antibiotiká. Takže ho zmením určite.

laskonka80
autor
16. sep 2020

@ruzasipova Aj ja Flector prášok, všetko iné slabota

zuzikak
16. sep 2020

dobre si spravila.

jajuska13
14. nov 2020

@ruzasipova mala si aj antibiotika?

ruzasipova
14. nov 2020

@jajuska13 Ano.