Silné bolesti týždeň po kyretáži

mmishinka
29. jún 2012

Ahojte...som tyzden po kyretazi...po spontannom potrate v 6 tt :((( nekrvacam, nemam teploty, lekar mi sono na kontrole nerobil, vraj pokial nekrvacam a nemam teploty je to zbytocne. mam vsak silne bolesti na jedbej strane podbruska ako pri menstruacii...ale su ovela silnejsie...mate s tym niektora skusenost? co alchem. cajik? dakujeeem

bosoriak
29. jún 2012

@mmishinka Mne po kyretazi povedali, ze pokial budem citi bolesti, silno krvacat alebo mat teplotu (co len jedno z toho), mam ihned ist na pohotovost. Ultrazvuk sa robi normlane bezne v pripade kontrole po kyretazi a ze to niektori lekari takto odbiju je podla mna trestuhodne. V 21. storoci. Ale nejdem sa rozculovat.
Chod do nemocnice na pohotovost a nechaj sa vysetrit.
Drzim palce.

mmishinka
autor
29. jún 2012

Dakujem...no sestricka mi do telefonu povedala ze tie bolesti su normalne, ze nemam stresovat...po ibalgine to stale na par hodin prejde...a zajtra letim na 2 tyzdne do zahranicia...a vcera som bola u gyn. :(

bambi2
29. jún 2012

@mmishinka bolesti mozu byt maternica sa stahuje.. Ale ak su na nevydrzanie, ja byt tebou, behni k tvojmu dr. Na utz. Nechcem ta plasit ale moze to byt aj nejaka infekcia alebo zapal.. Skoc k nemu a budes vediet na com si.. Drzim palce nech to nie je nic vazne!!!!

mmishinka
autor
29. jún 2012

viem ze to moze byt aj zapal...no ten moj lekar ma uistuje ze je vsetko ok aj napriek tomu ze sono nikde :(((

ondatra2
29. jún 2012

ja som toto tiez mala, asi 5 dni po kyretazi. podotykam, ze tych 5 dni som vobec nekrvacala. potom prisli hrozne bolesti a zacala som poriadne krvacat a riadne kusy isli so mna. ale bolo to asi jeden den a potom uz bolesti vobec neboli. krvacala som a spinila este asi 2 a pol tyzdna. Inak mne tiez sono po kyretazi nerobili, tiez s odovodnenim, ze netreba pokial nie su komplikacie. bola som na dvoch kontrolach, 3 dni po a 10 dni po.

ondatra2
29. jún 2012

a este, ak tie bolesti budu trvat, tak chod tam, kde ti robili kyretaz, ked mas takeho doktora.

kiwi82
29. jún 2012

ahoj, ja by som na tvojom mieste ešte dnes skočila na pohotovosť, istota je istota, zvlášť, keď cestuješ zajtra do zahraničia. Ja som po kyretoch nemala nejaké zvlášť bolesti. pre pokoj duše by som si žiadala kontrolný usg. držím palce 😉

aleninka
30. jún 2012

ahojte ja sa chcem spytať som 2 dni po kyrete, prvý deň mi nič nebolo, ale druhý ma pobolieva stále v podbrušku.
V nemocnici mi nikto nič nepovedal, bola som tam dokopy 17 hodín. Krvácam len mierne, ale tie bolesti sú stále.
Je to normálne? dakujem

margarita
30. jún 2012

ak su tie bolesti velke, tak urcite chod k lekarovi, alebo na pohotovost.
ja som po jednom kyrete asi o 2tyzdne dostala ukrutne bolesti, ze som sa vystriet nemohla, bala som sa ze to je asi slepak, lebo to bolo na tej strane, ale sla som k doktorovi a rovno do nemocky - bol to zapal priveskov maternice, tyzden mi pichali silne ATB 😝 pravdepodobne infekcia pocas zakroku, lebo tie 2t som bola PN a ani z domu som nevychadzala...pre ine zdravotne komplikacie...
takze ak je to zvladnutelna bolest, moze to prejst, ak nieco akutne, radsej ist....ja som tam dosla uz v predklone, nevladala som vystreta 😀

heeedka
30. jún 2012

@mmishinka ja mám niečo podobné tiež za sebou. Spontánne som potratila asi v 8. týždni, bola som na kyretáži a tiež ma to onedlho po návrate z nemocnice začalo bolieť. Šla som na pohotovosť a doktor zistil, že to nebolo vyčistené úplne dočista, a teda zákrok musia opakovať, čo sa aj stalo. Nechcem Ťa strašiť...možno to bude ok v tvojom prípade, lebo moje bolesti vtedy boli fakt na nevydržanie, oveľa silnejšie ako pri menštruácií. Ale radšej by som zbehla na sono, najmä keď cestuješ...minimálne sa upokojíš 🙂
A to, že niektorí zdravotnícki pracovníci ťa odbijú, je v tejto krajine žiaľ normálne...Jasné, nerob paniku...Ale napr. môj brat takmer zomrel v nemocnici po obyčajnej operácií pruhu, a to len preto, že sestrička mu nechcela veriť, že má strašné bolesti a odbila ho s tým, že "máte asi nízky prah bolesti" a pritom mu vytiekol liter krvi do brušnej dutiny. Ach jaj...amatérizmus prvej triedy.

margarita
30. jún 2012

@heeedka
je to trosku mimo temu, ale podobne odbili aj kamarata po vybrati slepaku, ked o 2 dni mal bolesti a nemohol dychat, ze to nic nie je a nech si da Ibalgin. ked sa tam o 3 hodiny vratil, ze sa fakt dusi a ma zimnicu, zrazu z toho bola plucna embolia....skoda, ze mu ten Ibalgin nezabral...museli ho zase hospitalizovat 😀

misicka7777777
24. jan 2014

ahojte... som 5 dni po zakroku...babatko mi prestalo v 8 tyzndi rast a ja uz som mala byt v 12tom... po zakroku som dva dni spinila a potom nic...dnes v noci som mala sgtrasne pichave bolesti,zimnicu ... je to normal? mavam aj dost bolesti v krizoch..

dali455
18. feb 2014

@misicka7777777 aj jasom spinila len den ,po 4 dnoch pausa a potom krvacanie jeden den,zasa nic,ale ako stale bolesti mierne ale citim sa dole strasne stiahnuta plus citlivy az bolestivy mocovy mechur a som tyzden po

sikea
21. mar 2014

ahojte je mozne ze ma po preruseni tehu moze tak velmi boliet trtol???a vzdy pobede mi je tak divno zima mi je proste ako keby na mna nieco liezlo

ceruzka_24
21. mar 2014

ahojte

som uz týzdne po kyretázi, po kyretazi som nekrvacala 3 dni a potom 6 dni a stale krvacam je to normalne volala som doktorovi a vravel, ze je to pohode ze ide len o cistenie

Dakujem

suraya
2. apr 2014

Ahojte. som presne týzden po kyretazi. Robili mi ju v 8tt. Po prebudeni som citila miernu bolest v podbrusku. Dostala som injekciu od bolesti. Krvacanie bolo mierne taktiez. Potom ďalšie 2 dni takmer žiadne skor len taky svetloružový výtok. A dalsi den po kyrete som citila stahy maternice. Sono mi robili hneď v ten deň po zákroku. A aj dva dni po som mala kontrolu u gynekologičky a ta mi tiez robila a tiez to bolo ok, maternica čista. Ked som prisli z kontroly domov dostala som horúčku 38,5. Boli mi nasadene ATB Cithin a paralen. Do rana horúčka ustúpila. No zacala som citit bolesti v podbrusku ktore trvaju dodnes ☹ su to znesitelne bolesti aj krvacanie je take mierne, no v nedelu zo mna vypadol taky vacsi kus tkaniva. Vtedy mi to trosku uvolnilo bolesti no hrozne som sa vylakala. Vcera som ako tak cez den bola ok ale hlavne rano a vecer to je take pobolievanie v podbrusku. No dnes mam pocit ze je to horsie od rana. Tym ze mi robili 2 krat sono teoreticky by som mala byt dobre vycistena. A keby tam aj bol nejaky zapal tak tie ATB by to mali poriesit nie? dnes som ich dobrala.....prosim poradte ak mate podobnu skusenost. Pri predstave ze mam 2krat absolvovat ten hnusny zakrok ma mrazi... ☹ ☹ ☹

23petka
2. apr 2014

@suraya ja myslím, že keď máš také silné bolesti,tak by si mala ísť k lekárovi..ja som tiež po kyretáži..keď mi robil týždeň po ultrazvuk tak som začala strašne krvácať a aj bolesti som mala a aj tie veľké kusy zo mňa išli.ja som bola na pohotovosti a po tom čo mi pichli injekciu sa mi uľavilo a prešlo aj krvácanie...takže si myslím,že ti to tam mohli podráždiť tým ultrazvukom.

suraya
2. apr 2014

@23petka a čo to bolo za injekciu? ako ti to odovodnili? teoreticky by to tak mohlo byť lebo kym som nešla na tu kontrolu ku nej 2 dni po tak to bolo ok. robila mi to vaginalne sono. a na dalsi den to zacalo vsetko a uz to je 5 den. uz som z toho zufala a nervozna. ☹ doktorku mam 70 km odtialto, ale asi jej zavolam co mi na to povie. popripade zajtra skocim ku nej. dakujem

satanka1
2. apr 2014

@suraya tie bolesti su predzvestou toho,ze sa este nieco odlupi asi.ked ta 2x pozerali tak by to malo byt ok.ja som mala MA v 9tt,spinila som prve dni,potom chvilu krvacala a zase spinenie.Na 36 den som dostala prvu mrchu,ta bola celkom v pohode,ale ta druha na 25 DC stala za to...velikanske zrazeniny zo mna liezli,hnusne silne az kontrakciove bolesti a vzdy to prestalo hned ako zrazenina vypadla.teraz mi skoncila tretia mrcha po MA a ta uz bola normalna.

suraya
2. apr 2014

@satanka1 tiež mam ten pocit ako keby zo mna chcelo este nieco vyliezt...lebo v nedelu ked zo mna vypadol ten velky kus sa mi dost ulavilo.Ale strasne som sa zlakla. mala som pocit ze to male telicko zo mna vyslo, no manzel ma hned upezpecil ze to nie, preto hlavne ten plod museli vybrat aby sa nerozkladal...ved preto sa mi to zda divne ze i preliecena by som mala byt, i vycistena dobre tak preco to stale tak je?...ked citam fora a zeny trosku spinia a bolesti vacsinou pri zapaloch...mne tiez doktorka vravela ze to tak bude ked dostanem svoje dni. ja inac mam aj za nromalnych okolnosti strasne bolestivu, take tie kontrakcie aj 4-5 hodin vkuse a nic mi nepomaha. ziadna tabletka. iba injekcia a to mi nechcu pichnut na pohotovosti pretoze sa boja alergickej reakcie darmo im vysvetlujem...takze ja trpim mesiac co mesiac...a teraz este aj toto ☹

bosoriak
2. apr 2014

@suraya Urcite k lekarovi. Pokojne aj na pohotovost. Niekedy sa to inak neda, iba opakovane vycistit. Teploty, bolesti a krvacanie po kyretazi su znamenie, ze to nie je OK a ak sa chces zahojit a mat este dalsie deti, tak by som odporucala ist k lekarovi okamzite, ako sa ti to bude dat.

23petka
2. apr 2014

@suraya to bola injekcia na stiahnutie maternice a povedali mi, že je všetko v poriadku, že to je ešte stále nejaké čistenie, ale aspoň mi tá injekcia pomohla od tých bolestí a toho silného krvácania..do dvoch dní som prestala krvácať a keď som šla potom o 4 dni k svojmu gynekológovi, tak mi radšej ultrazvuk ani nerobil

23petka
2. apr 2014

@suraya a ešte mi aj gynekológ povedal,že v prípade silného krvácania a bolestí mám prísť buď k nemu alebo na pohotovosť

satanka1
2. apr 2014

@suraya urcite si kup v lekarni alchemilkovy caj a na bolest zabera aj agnucaston...mi doporucila aj jedna znama lekarka.ked sa budete znovu snazit o babo tak pomoze aj k otehotneniu.teraz urcite nasad tu alchemilku,velmi dobre posobi na hojenie maternice.a muz ti dobre povedal...babenko tam urcite ostat nemohlo.su to krvne zrazeniny,sliznica maternice.uvidis aky budes mat menses..ja som mala brutalny ten druhy teda.vela velkych zrazenin.teraz tretia uz normalna ako pred kyretom.

23petka
2. apr 2014

@satanka1 ahoj, mne ten menzes ešte stále neprišiel, mám akurát také divné špinenie asi od soboty, sem tam vidím ale len na papieri taký slabo hnedý výtok alebo taký slabo ružový, ale aj to len tak že nič moc...už som od kyretu viac ako 5 týždňov, teda 37.deň, som už z toho na nervy..neviem či to mám považovať za menzes alebo čo to vlastne je..na budúci týždeň idem k lekárovi aj to neviem na ktorý deň sa mám objednať aby som náhodou ten menzes medzičasom nedostala, tak som zvedavá čo mi na to povie...čo si o tom myslíš??

satanka1
2. apr 2014

@23petka podla mna este dostanes...ono v podstate je normalne rozhranie nedzi 4-6 tyzdnov..neviem ci nie az 8.zavisi aj ako sa maternica obnovila,ako narastla sliznica,ci sa ma co precistit.klud..este stale si v limite.pijes alchemilku al.zensky caj?

23petka
2. apr 2014

@satanka1 vypila som už balík alchemilkového čaju, môžem ho ešte??

satanka1
2. apr 2014

@23petka v pohode pi az kym sa nezacnete snazit o babo.ja som striedala so zenskym cajom

gretka123
6. máj 2014

Ahojte som 4dni po interupcii a mam strasne silne bolesti v posbrusku dnes som zacala aj krvacat idu somna kusi a velmy sa bojim berem aj antibiotika od prveho dna ako som bola na interupcii mohli by ste mi nieak poradit?

nynyky
6. máj 2014

@gretka123 ja som mala potrat pred 3 tyzdnami a citila som slabsie bolesti ako pri menstruacii ale ked mas silne bolesti tak chod radsej na pohotovost lebo to moze byt nieco vaznejsie