Silná mykóza

lucia1974
30. jan 2017

Poradte zeny....5 januara som dobrala silne antibiotika a po skonceny mam strasnu mykozu...teraz ma uz asi 10 dni boli podbrusko ako pri menzese. Co to moze byt???mykoza sa mi este uplne nevyliecila v stredu idem k dok. Lebo domaca liecba nepomohla...

libawet
30. jan 2017

@lucia1974 to je z antibiotík, mala si ich brať aj s probiotikami, lebo antibiotiká zabíjajú všetky baktérie, aj tie dobré, ktoré potrebujeme, napr. v črevách pre zdravú mikroflóru a to isté aj v pošve. Skús sa teraz preliečiť - buď femigel alebo canesten, je teraz toho veľa, dá sa kúpiť aj bez predpisu. No ak píšeš, že domáca liečba už nepomohla, tak smer - gynekológia budú asi potrebné silnejšie vaginálne tablety na predpis.

stanulienkat
30. jan 2017

domaca liecba ani nepomoze. Treba adekvatnu liecbu antimykotikami.

nell77
30. jan 2017

dlho som s tym trpela , preliecena mzkoza potom znovu..
vynechala sladke a vselico...
a nakoniec som sa docitala o octovych sedacich kupeloch a neverila som , kedze som zdravotnik... ale neskutocne mi to vzdz mykozu vyliecilo....bez inej liecby.
navodi ine Ph ako znasaju plesne a mikroby...
po osprchovani do 2 l vody asi 1dcl octu a 15min... kazdy vecer za 4 -5 dni budete ok.

lucia1974
autor
30. jan 2017

A možem mat z tej mykozi take slabe bolesti v podbrusku?

uzanka16
30. jan 2017

@lucia1974 z mykozi bolest podbrusku pochybujem to sa mi este nestalo,moze byt este nejaka infekcia ak tak popri mykoze,ak nemas ovulaciu alebo ti nema prist mrcha

stanulienkat
30. jan 2017

@lucia1974
@uzanka16 jasne ze z mykozy mozu byt bolesti podbruska.
@uzanka16 u dospelych sa menzesu nehovori mrcha 🙂

blondie257
30. jan 2017

@nell77 ahoj,mam.podobny problem,akurat ze aom momentalne tehotna v II.trimestri,je to mozne skusat aj teraz?

berginkan
30. jan 2017

@stanulienkat preco nie? ved je to mrcha a vzdy bude 😀

libawet
30. jan 2017

@berginkan veru, len to asi myslela tak, že u nás 40+ je menzes ešte znak, že sme ešte v kurze 🙂 , aj keď je to mrcha alebo krámy 🙂

libawet
30. jan 2017

@lucia1974 áno, ja som mala úplné kŕče + otrasné svrbenie + výtok ako tvaroh, no proste hnus!

uzanka16
30. jan 2017

@berginkan
@stanulienkat presne mrcha bezne sa hovori,co som v 2 skupinkach kazda mamina hovori mrcha,lepsie nez kramy pouzivat

libawet
30. jan 2017

@lucia1974 ...a ešte som zabudla dodať, čo najrýchlejšie liečiť, ide o kandidózu, neliečená môže napadnúť aj črevá a močové cesty.

lucia1974
autor
30. jan 2017

Otazka bola o mykoze baby 😎😎😎

chemik111
30. jan 2017

Lucia, skus alternativny pristup - terapiu plazmovym generatorom. Ja mam vyborne skusenosti s odstranovanim roznych bakterialnych i plesnovych problemov. Rovanko moja rodina. Je to bezbolestne, bezkontaktne - len si posedis v prijemnom prostredi s cajikom v miestnosti s pristrojom. Skus najst Kairos centrum - ak si v Bratislave, robia aj analyzy zdravotneho stavu, vedia profesionalne odporucit vyzivove doplnky, prirodne antibiotika, antimykotika, byliny... V kazdom pripade najprv asi treba zistit co je pricinou tazkosti, az potom riesit. Vela zdaru 🙂

borka82
30. jan 2017

@lucia1974 mne najlepsie pomaha Tea tree olej a Tea tree krem (znacku neviem ci mozem napisat 😀, aby to nebola reklama), olej si davam pocas mykozy 2 kvapky na tampon a zavediem na par hodin aspon 2 x denne plus sedaci kupel vecer pre spanim a zvonka natriem kremom. Robim si to aj preventivne a odvtedy mam pokoj, ale urcite treba aj vynechat sladke, nechodim do ziadnych viriviek a ani ziadne kupele

libawet
31. jan 2017

@lucia1974 a čo myslíš, že spôsobuje vaginálnu mykózu ? Hlavne premnoženie kvasiniek z rodu candida albicans - proste kandidóza, zjednodušene....Ak sa naruší prirodzené pH pošvy, infekcia je na svete. Vaginálna mykóza býva často odpoveďou na stres, hormonálne zmeny počas tehotenstva aj v období menopauzy. Takisto sa s ňou môžeme „popasovať“ pri užívaní antikoncepcie či po liečbe antibiotikami, ktoré ničia mikroflóru v tele.

lucia1974
autor
31. jan 2017

@libawet dakujem za info to vsetko co si mi napisala uz davno viem.😎😎

tuusfatum
31. jan 2017

Oreganovy olej ( NIE v tehu) Sanogel a kvalitne probiotika + vynechat sladke