Silná bolesť v ramenných kĺboch!

zacapa
20. aug 2021

Poradte kto moze,prosim. Manzel ma silne bolesti v oboch klboch na ramenach pri pohybe ruky hore uz niekolko mesiacov. Z magnetickej rez. doktoktor zistil iba ze to ma nejak natiahnute, ale nieje to na operaciu. Predpisal mu flector a arthrotec, ale nezaberaju..napichal jedno rameno injekciou, ktora pomohla na par hodin. Uz to ma take citlive, ze ledva soferuje od tej bolesti. Kremy od bolesti tiez nic moc. Nema niekto s tym skusenosti? Co dalej? Premyslam uz ci nahodou akupunktura..

lussinka23
20. aug 2021

@zacapa boli manželovi robene odbery u obvodného? Pokiaľ je zvýšená sedimentacia, reuma faktor.. Vybrala by som sa cestou reumatologa, obzvlášť ak píšeš ze je bolesť sumerna.. Na rannú stuhnutost sa manžel nesťažuje? Napr problém zavrieť prsty do dlane..

lucka_ke
21. aug 2021

aj môj to mal, bral protizápalové lieky a potom to postupne ustúpilo
tojmu mužovi nič nedali na zápal? v krajnom prípade skúste Voltaren Rapid tablety a znova k lekárovi

veronice
21. aug 2021

Ja by som zasla inemu lekarovina konzultaciu... Moj prvy ortoped mi tiez vravel ze to nie je nic vazne (mala som 9 rokov a priserne bolesti kolena), mama ma vzala inemu lekarovi a bum behom 7 rokov 7 operacii... Teraz mam 33 a nasledky na cely zivot... Ak ho to boli tak velmi ako popisujes, urcite si chodte aj po dalsi nazor a dalsie vysetrenia....

sonkamirka
21. aug 2021

@zacapa Ahoj, tiez ma tak bolievali,az som plakala...pomohli injekcie a rehabilitacie (elektroliecba,masaze,cviky)a cvicit a cvicit...mala som to zo stuhnutych trapezov, odvtedy cvicim cviky z rehabilitacie a mam pokoj, masirujem trapezy a davam domacu elektroliecbu z lidla

zacapa
autor
21. aug 2021

@lussinka23 Stuhnutost nema. Dakujem pekne za radu. Skusim ho dotlacit k obvodnej na ten odber.. neznasa doktorov, lebo vsak jemu nic nie je 🙂

zacapa
autor
21. aug 2021

@lucka_ke dal mu flector, nezaberal :( dakujem..pri najhorsom skusim aj tablety, mam iba mast voltaren.

lucka_ke
21. aug 2021

Flector nie, Voltaren Rapid je super (môj muž skúšal rôzne lieky od bolesti ale až ten Voltaren mu zabral)

zacapa
autor
21. aug 2021

@veronice to ma moc mrzi, ze mas taketo nasledky. Ano, budem klopat na vsetky dvere, lebo sa to skor zhorsuje a nemozem sa na to pozerat🥺 Tebe dakujem a vela zdravicka💪

zacapa
autor
21. aug 2021

@sonkamirka dakujem pekne

luccija
21. aug 2021

@zacapa určite treba znova k ortopédovi, neurológovi na odbery...rehabilitáciu...