Silná bolesť sánky

bee13972
3. nov 2015

Ahoj, moju sestru chytila včera v noci šialená bolesť sánky. Začalo to ľahkou bolesťou hlavy, tá po cca 2 hodinách takmer zmizla. Potom si šla ľahnúť, lebo vstávala dosť skoro do práce. Ja som šla spať niečo málo po polnoci, no už o 1 ma prišla zobudiť moja staršia sestra, plakala od bolesti, nemohla spať. Povedala, že po pár minútach, čo si ľahla, ju začala bolieť sanka, neprikladala tomu ale veľkú váhu, až kým sa po nejakej dobe bolesť stupňovala, až prešla do ucha. Na ľavej strane hrdla má enormne veľkú uzlinu, celá tá strana ju bolela, niekoľko hodín nemohla prestať plakať, ako bola bolesť silná. Pojedla niekolko paralenov, ibalginov a podobných vecí, mala aj vitamín C, skúšali sme cesnak do ucha, teplé aj studené obklady... Nič naozaj nezabralo. A ak aj, tak len na pár minút. Nakoniec sa jej, neviem akým zázrakom, podarilo zavrieť oči aspoň na pol hodinu. V práci nevydržala dlho, po pár hodinách prišla domov a bolesť stále neustupovala. Neviem si rady, sedím tu teraz, o pol tretej ráno pri nej, plače od bolesti a ja jej neviem pomôcť. Akákoľvek rada sa veľmi hodí. Vopred ďakujem....

1sonda
3. nov 2015

chodte na pohotovost, alebo si zavolajte pohotovost domov

zuzanaxyz
3. nov 2015

Z tvojho popisu to vyzera na mumps (priusnice). Mala som to ako dieta, ale teraz sa uz deti voci tomuto ochoreniu ockuju.

zuzica4
3. nov 2015

Na pohotovost

1234lubka
3. nov 2015

@bee13972 boze sak chodke ku lekarovy..toto nepochopim...kukat do pocitaca a plakat...

bee13972
autor
3. nov 2015

@1234lubka To je ten problém, bývame vo Veľkej Británii a lekári tu niesu zrovna najlepší, sestra návrh ,,lekár" odmietla hneď niekoľkokrát s tým, že by jej dali tak maximálne prášok na bolesť, ktorý by -ako tie ostatné- pravdepodobne tiež nezabral. (Môj priateľ mal taktiež problémy, dlhodobo, a tak isto to lekári riešili len utlmujúcimi práškami, to je všetko, takže v tomto dávam sestre z časti za pravdu) ...

zuzik307
3. nov 2015

@bee13972 akurat, ze toto nie je dlhodoby problem, ale akutny stav...za pokus by to urcite stalo 😉 ma teplotu?

janinah
3. nov 2015

akýkoľvek lekár hoc aj v Bangladéši je teraz lepší ako plakať a písať na pc

zuzica4
3. nov 2015

@janinah presne,neberte to na lahku vahu a chodte.

jannadr
3. nov 2015

@bee13972 Ak je nahle zvacsena uzlina, moze to byt zapal, napr.virusovy, mononukleoza, vacsiniu vsak byva zvacsenych visc uzlin, k tomu opuch, pomozu len obklady, lieky od bolesti. Ak je povodca infekcie bakterialny, treba antibiotika. Opuch v oblasti sanky vsak nemusi byť len uzlina, moze to byt aj priusna zlaza, a teda napr.mumps, to je vsak vacsinou opuch obojstranny, povodca je virus, zas pomozu len obklady, alebo to moze byt v oblasti sanky aj slinna zlaza, kedy sa upchal slinny kanalik, to ide zas jednostranne. Su aj ine vaznejsie moznosti, to radsej nerozpisujem, to je nastastie zriedkavejsie. Pricin teda moze byti vela, patri to do ruk GP al. ORL lekara. Kazdopadne sa zda, ze je navyse podrazdeny nervus trigeminus, to boli fakt hrozne, nepomahaju na to bezne lieky od bolesti a preto je to o dovod viac vyhladat lekara.

katka1981
3. nov 2015

@bee13972, velmi dobre, zaklad je pojest zopar paralenov a obalginov a nebude zvacsena len uzlina ale aj pecen. Ked mala take silne bolesti, mala ist na pohotovost, alebo dnes rano hned k lekarovi. Paralen, ibalgin, nevyriesia nic!!!!!!!! Naco isla do prace v takom stave, preco nesla k lekarovi???? Ak jej pomoze plakat a Ibalginy, tak nasla ten spravny recept. Forum roka. Moze ist o zapal trojklanneho nervu, kopec dalsich veci to moze byt. Drzim palce, aby jej cim skor lekar stanovil spravnu diagnozu a nasadil uspesnu liecbu.

worker_falcon
3. nov 2015

@katka1981 áno, dať si na prudkú nečakanú bolesť lieky od bolesti, to je také rozumné... A nie jednu tabletku, ale najlepšie nakombinovať. Ženské bláznivé...

katka1981
3. nov 2015

@worker_falcon, jedine vysvetlenie, ze jej to zasiahlo mozog a tam clovek ozaj nemysli. A najhorsie je, ze su stavy, kedy ani tramal nepomoze, ani nic. Tak si nedam dalsie styri tabletky zial, nepomoze to. Ludia jedia paralen a ibalgin ako lentilky a pritom je to svinstvo jak hovado. Tam je evidenene nejaky zapal a treba zistit aky. Ked neveri lekarom, nech ide k veterinarovi, ti su vacsi frajeri, lebo zvierata nerozpravaju a musia zistit ich trapi. Tak ja by som v UK nezila, keby som mala hentaky pristup, ze k lekarovi za nic, tak budem zit tam, kde lekarom akotak doverujem. Ale toto je este fajn, tu ludia odpisuju rychlo, najlepsie je napisat do nejakeho casopisu, co vychadza raz mesacne, raz stvrtrocne a cakat na odpoved 1-3 mesiace 😀

worker_falcon
3. nov 2015

@katka1981 si zabila s tým zasiahnutím mozgu 😀 radšej to nebudem ďalej rozvíjať 😀

katka1981
3. nov 2015

@worker_falcon, dnes su tu take diskusie, ze len cumim, idem si urobit zeleny caj a dnes pojdem urcite skor do postele. Ale ved jasne silna bolest hlavy zasiahne vzdy mozog, jedine ze by tam ziadny nebol 😀 A teraz sa ospravedlnujem, trosku som sa odviazala. Ale tak pisem to len tebe. Nikto iny to nevidi 😀 Jedine ze by ano.

bee13972
autor
3. nov 2015

@zuzik307 Teplotu nemá ani nemala.

1234lubka
3. nov 2015

@bee13972 aha..no nespomenula ze ste v uk...tam to hej to poznam z kamoskynho rozpravania...navsetko ibalgin...tak pardon za drzy koment 😉

katarinamarkova
3. nov 2015

@bee13972 rada?
- doktor!
- liecit!
- pohotovost!
- krcny!
-zubar!
- vytery, odbery, lieky.

alebo:
preplakat od bolesti dalsiu noc, par ibalginov a rano sup do prace.

emilia25
3. nov 2015

Ja som mala presne takú bolesť celá poľka hlavy a hlavne v klby sanky no a bol to zub.zub ktory mi predtym zubar vŕtal a vlozkoval a tym mi proste cely zub odisiel tak mi z neho vybral nervy a po porode pojde von.