SIBO - testovanie doma

barbied
5. sep 2022

Pozdravujem, mate skúsenosti s testovaním doma na sibo ?
Info@perbene.sk?
Ďakujem za odpoveď

kacena4
5. sep 2022

nie nakolko je to speci test a pristroj. nepoznam samotestovanie a nasledne ak si pozitivna ti musi dr predpisat atb

taktotedanie
5. sep 2022

Zbytocne, treba to riesit cez lekara

barbied
autor
5. sep 2022
barbied
autor
5. sep 2022

@kacena4 samozrejme ja to riesim cez lekara, pytala som sa ci mate skúsenosti s takym testovanim. V zahraničí je to testovanie bežné.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ika11123
5. sep 2022

@barbied ja mám sibo už roky ,🙄nepočula som o takom teste kde sa dá kúpiť?

jamurkova
29. jan 2024

@barbied ahoj podstupila si domaci test? Mna to caka cez nich ...

barbied
autor
29. jan 2024

@jamurkova ano podstupila som. Bola som rada že som ho mohla absolvovať doma, predsa človek je kludnejsi keď je doma sam a ma vlastne wcko len pre seba a aj to veľa robí pretože stres nerobi dobre asi nikomu.
Potom manzel to bol hneď poslať naspäť na uvedenu adresu. Som rada za takúto možnosť aj keď je to finančne náročnejšie.

barbied
autor
29. jan 2024

@jamurkova a držím palce ☺️

jamurkova
30. jan 2024

@barbied vďaka🙂 no ja mam 2 mini deti 🙂 tak to nie moc klud, ale idem zajtra na to a pride babka na pomoc.
Aj ti vyšlo pozitívne alebo?

jamurkova
30. jan 2024

@barbied a kakala si z toho roztoku? Lebo ja ked som bola pred 4 rokmi na kladickom bola som ok v tomto smere ....

barbied
autor
1. feb 2024

@jamurkova áno vyšlo mi pozitívne sibo. Potom mi volala pani doktorka, nasadila liečbu a fodmap stravu dodrziavam
Je mi lepšie,klop klop.

Po teste ucinkovaa laktuloza asi dve hodinky po absolvovaní testu. Ale bolo to lepsie ako keď som bola na laktozovom teste

barbied
autor
1. feb 2024

@jamurkova určite daj vedieť ako si dopadla 😊

jamurkova
6. feb 2024

@barbied ahoj, tak dnes mi prišiel pozitivny výsledok - aj som to čakala, kedze uz som to raz mala, poznam priznaky. Bolo to praktickejšie takto doma, aj ked ta suma je teda akoze dost ... no. Snad to do budúcna zlacnie 🙂 ak by sme opat potrebovali, co snad nie.
Ty si sa dufam uz vyliečila. Brala si atb ci prirodne?

tianna
4. júl 2024

@barbied ahoj, prosím tiež mám od lekárky odporúčaný tento test. Môžem ti napísať súkromnú správu? Ďakujem 🙂

tianna
4. júl 2024

@jamurkova ahoj, prosím tiež mám od lekárky odporúčaný tento test. Môžem ti napísať súkromnú správu? Ďakujem 🙂

jamurkova
4. júl 2024

@tianna píš;)

barbied
autor
5. júl 2024

@tianna áno samozrejme

barbied
autor
5. júl 2024

@jamurkova ja som brala antibiotiká, a dodržiavam stravu.
Prvý mesiac som vylúčila všetko a postupne pridávam do jedálnička veci každý týždeň jednu potravinu.
Je to ťažké niekedy aj množstvo alebo kombinácia urobí zle.
Celkovo sa cítim lepšie, ale príde deň kedy hnačky a bolestí brucha..ale aspoň viem ako tak fungovať. Veľa u mňa robí stres, ale to u každého