Sertralin - problémy po navýšení dávky

nttnnt
8. máj 2024

Ahojte syn15r. berie na ocd a uzkosti sertralin mal 25 mg ale navýsili sme na 50mg. Odkedy ma vsak navysene postupne sa stazuje sa na bolest hlavy, tlak na spankoch na ociach..zatial to ma navysene tyzden aj par dni…s doktorom som volala kazal davku rozdelit na 25 rano a 25 vecer….mate s tym niekto skusenosti ze po navyseni sa toto stalo a kedy to preslo ??? Predtym uz sertralin mal a po navysovani davok mu nikdy nic nebolo, preto nechapem preco zrovns teraz sa toto deje a ci to prejde….

deti95060810
8. máj 2024

väčšinou tieto stavy bývajú po každej zmene dávkovania... je jedno či sa dávky zvyšujú, alebo znižujú.
po asi 2 týždňoch by sa mal zdr. stav upraviť

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nttnnt
autor
8. máj 2024

@taynee dakujem jedno co nechapem je ze uz kedysi sertralin mal, zacinal 25 pootom 50 a nakoniec 75 a kazde navysenie sme vobec sni nevedeli ze to ma navysene nenolo mu vobec nic….potom mu doktor lieky na leto vysadil a nasadili sme zase tych 25mg v novembri 2023 a dotersz mal teda len tych 25…ale trebalo mu viac tak sme navysili po dohode s domtorom a nastalo toto nechapem preco ked predtym sa nic nedialo. Bolest hlavy kazdy den…snad to prejde som nestastna ze je mu zle 😔

nttnnt
autor
8. máj 2024

@deti95060810 dufam, 2 tyzdne budu v nedelu 😏 zle sa mi na neho pozera, ako asi kazdej matke by sa

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
8. máj 2024

len sa chcem prosím opýtať to na SK predpísali dieťaťu Ad? lebo nám tvrdia viacerí lekári že nemôžu dcére predpisovať ad, nakoľko sa predpisujú až od 18r.
jedine rispen.... 🙄

nttnnt
autor
8. máj 2024

@taynee dakujem pekne za odpoved…davala som mu paralen na bolest ale neviem ci mozem mu nejsko este ulavit… kedze chodi do skoly je to take nanic…teosku sa mi aj zda, ze bol uzkostnejsi, ale to sa uz zlepsilo a je viac pohode aj celkovo, no len ta hlava 😐snad prejde….

nttnnt
autor
8. máj 2024

@deti95060810 ano na slovensku, ale v pribalovom letaku som cosi videla ze pri ocd aj mladsi beru ako 18idemmsa pozriet…. Dokonca doktor povedal ze on pri svojej diagnoze by mohol aj 150mg ale ze to by mu nedal…

deti95060810
8. máj 2024

ešte raz som si prečítala tvoj príspevok...
nebolia syna oči? preventívne mu daj vyšetriť zrak. poznám ľudí čo kvôli zraku nemôžu ad.

nttnnt
autor
8. máj 2024

@deti95060810 aha a co sa take deje mozem blizsie onfo aky to ma suvis ? Predtym ho neboleli teraz skor ze celo spanky
Ale ze trochu aj oci

deti95060810
8. máj 2024

@nttnnt ad pôsobia na zrak... pozri príb. leták.
uvidíš o týždeň - dva, aká bude situácia.
prinajhoršom nabehnete k očnému na vyšetrenie...

marticka85po
14. máj 2024

@nttnnt ja beriem Sertralin a ked som presla z 25mg na 50mg ttiez som mala 2 tyzdne bolesti hlavy v okoli cela.potom to preslo

nttnnt
autor
16. máj 2024

@marticka85po ano uz to preslo 🙏🏼 chvalabohu…

andreab13
16. sep 2024

Dobrý deň prajem som 31ročna maminka mám 3 ročnu dcérku a už my je strašne ľúto že buď je s otcom alebo zo starkou lebo taká som nervózna a tak zle my je mám panickú a úzkosťnu poruchu cca6roky som mala seroxat20 ale posledný rok som sa cítila dosť zle tak my vymenili AD na Sertralin50 beriem zatiaľ 7 deň. A len polku ale sa cítim oveľa horšia mám závrat hnačku sem tam horšie úzkosti a.panicke ataky toči sa my hlava proste už by som sa najradšej zomrela ako sa takto trápiť zo záchvaymi paniky a stymi vedľajšími účinkami uz dopredu sa bojím čo bude keď už budem brať celú tabletku prosím vás má niekto skúsenosti? Kedy tie nepríjemné stavy zo mňa zmiznú ? Ten závrat natočenie hlavy my lezie na nervi a ešte k tomu my aj menštruacia meška už týždeň neviem čo zo sebou