Sertralin - nepokoj v tele, napätie

31. jan 2023

Zdravím mamičky,
Uzivate niektorá sertralin actavis 100 mg? Začala som pred týždňom a vždy po tom, čo vezmem tabletku, cítim nepokoj v tele, také napätie a vnútornú triašku. Vlastne keď vezmem liek, cítim sa viac nepokojná.
Máte s tým niekto skúsenosť? Neviem, ci je to len prechodné, nech si telo znovu zvykne alebo to treba riešiť so psychiatrom. Uz predtým som ten istý liek užívala a nemala som problémy.

marianarem
31. jan 2023

Malo by to byt prechodne, aj ja som to mala pri poslednom nasadzani AD. Nenasadzala som celu davku naraz, ale postupne. Pri prvej davke som to mala najdlhsie, povedzme 2 tyzdne, ale po tyzdni to uz zacalo slabnut. Pri dalsich zvyseniach to bolo.uz kratsie. Je to aj pochopitelne, v tele je zrazu viac serotoninu (a ktovie co vsetko to este ovplyvnuje) a musi sa vytvorit nova rovnovaha. Ak by to ale ani po niekolkych tyzdnoch neprechadzalo, tak treba vymenit, nemusi to kazdemu sadnut. Telo sa casom aj meni, takze meni sa aj to, ako reaguje na tieto lieky. Ja som kedysi necitila vedlajsie ucinky pri ziadnych liekoch, ale v poslednych rokoch to uz neplati.

zuwa78
1. feb 2023

100 mg na zaciatok je neako moc.
Ja beriem len 25mg...jeden krat denne.....napr. 50 mg bolo mi uz vela......

lucinka151
21. aug 2023

@zuwa78 dobry den prosim vas ake ste mali stavy ked vam stacila taka mala davka 25mg?

zuwa78
21. aug 2023

@lucinka151 čo znamena mala davka?....kazde telo je ine.Stavy som mala desive,rozpisovať to nebudem a ani sa mi nechce.Brala som b vit.vysoke davky, horčik, magnezium.Bola som u psychologa,aj u psychiastra.Čitala som kopec knih na tu tematiku.Snažila som sa mysliet pozitivne.Stranila som sa negativnych veci....napr.spravy v telke a na soc.sieti. Zamestnavala som psychiku....napr.upratovala som,sportovala,šila atd....okrem toho som sa venovala rodine, praci a viedla som domacnosť....a to všetko v tych tažkych stavoch.....no a aby som nezabudla....mam aj skvelych ludi okolo seba. Poradili mi,vypoculi ma.....tak asi tak.....to vsetko do kopy ako celok ma postavilo na nohy.....Psychiater mi urcil taku davku na 10 dni....a potom som mala brat 50mg....ale mne zvieralo sanku a hrdlo....tak mi kazal brat len 25mg dalej.......asi po dvoch tyzdnoch som zbadala malicke svetielko v tunely......a po dvoch mesiacoch mi zacinalo byt lepsie a lepsie..... a som stabilizovana.....ale ako som pisala.....to neni len tym sertralinom.....to je ta cela kombinacia......

lucinka151
27. aug 2023

@zuwa78 Prepacte ze vas zase rusim ale este som sa chcela opytat ked ste si nav.na 50mg tak kedy vam zacala ta sanka a zvuerat hrdlo hnet 1 den pri zvuseni davky?

zuwa78
28. aug 2023

@lucinka151 do 15 minut

lucinka151
29. aug 2023

@zuwa78 po prvej davke prvy den pri celej?

zuwa78
29. aug 2023

@lucinka151 ano,na 50 mg telo reagovalo do niekolko minut.....
Este musim spomenuť, ked som zacala brat tie lieky dramaticky sa mi zhorsil stav...ale lekar mi to povedal aby som z tym pocitala ze ak zacnem liecbu....tak sa mi stav pohorši ....tak aj bolo....
Ako je tebe???

lucinka151
29. aug 2023

@zuwa78 aj mne sa stav zhorsil po tyzdni brania ale to aj spominaju ze na druhy tyzden sa to zhorsi a na 3 by uz malo ustupovat ja mam hlavne rano hrozne zacnem sa bat ze zase zle zacnem dychat sa dusit uz ked stanem tam sa mi zacne nervizita v zaludku stiahne sa mi zaludok a nechuti mi jest proste strach dufam ze mi na toto pomozu ....lieky ja beriem 50mg....kedy ste asi zacali pocitivat zlepsenie ja sa bojim ze to ani nepride

zuwa78
29. aug 2023

@lucinka151 aj mne tak bolo,daj tomu cas....po cca.2 mes. mi zacinalo byt lepsie. ..neskor som bola ako vymenena...v pozitivnom slove....bolo mi neskutocne dobre....psychicky,fizicky som bola fit.....

lucinka151
29. aug 2023

@zuwa78 aj tebe sa zle dychalo az si mala pocit ze sa zadusis a trpli az ruky? dakujem za podporu velmi mi to pomaha .. nadej

zuwa78
29. aug 2023

@lucinka151 presne tak bolo aj mne... to vsetko prejde.. nic sa neboj...stavy som mala desive....to vsetko pominie.....

zuwa78
29. aug 2023

@lucinka151 ako dlho mas tie problemy?

lucinka151
29. aug 2023

@zuwa78 dakujem 😘

lucinka151
29. aug 2023

@zuwa78 4.8 mi zacalo sa zle dychat a uz som vedela ze uz je zle dva roky som bola bez liekov

lucinka151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinka151
29. aug 2023

@zuwa78 a odkedy ich beries? uz sa ti to potom nevratilo?

zuwa78
29. aug 2023

@lucinka151
@lucinka151 brala som ich cca.11.mesiacov.....pozom som ich vysadila .. cca.3 mesiace bolo vsetko ok.....a potom sa mi zacalo na novo vsetko vracat spät.... teraz beriem prirodny serotonin.....
Ale ked bude treba, zacnem brat sertralin na novo.....

zuwa78
29. aug 2023

@lucinka151 brat som ich prestala preto lebo som mala....teda mam problem z ustnou dutinou po covide...islo o to ci nahodou nemam vysusenu ustnu sliznicu zo sertralinu.....len sme sa chceli presvedcit....lekari a ja.....no a potom som ich nebrala kedze mi bolo super......ale vratilo sa to......brala som ich moc kratko

zuwa78
29. aug 2023
zuwa78
29. aug 2023

@zuwa78 Toto berem teraz

lucinka151
29. aug 2023

@zuwa78 a pomaha ten prirodny serotonin no skor pomohol ked sa ti to vratilo?

zuwa78
29. aug 2023

@lucinka151 ano pomaha.....

lusiafofo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ssandra123
30. júl 2024

Prosím, brali ste niečo pri bolestiach hlavy pri sertralíne?

zuwa78
30. júl 2024

@ssandra123 ano, ked bolest neustupovala dala som si tbl.od bolesti hlavy

ssandra123
31. júl 2024

@zuwa78 akú prosím konkrétne?

zuwa78
1. aug 2024

@ssandra123 ibubrofen

ssandra123
1. aug 2024

@zuwa78 ďakujem