Seroxat alebo náhrada

zuzanahe
7. máj 2023

Žienky, prosííím, kde zoženiem Seroxat 20mg alebo 30mg na Slovensku? Alebo nahradu v zahranici - Polsko, Madarsko?Kde konkretne a co ste zohnali?

andrejka19
7. máj 2023

@zuzanahe Teraz som to riešila mám tu diskusiu,v Maďarsku zoženiete normálne na recept Paretin alebo inaksiu náhradu.maju ich viac druhov

panika1
8. máj 2023

@zuzanahe v Rakúsku Seroxat 26 e na rcp. V BA 30 mg majú

zuzanahe
autor
9. máj 2023

@panika1 v BA v ktorej lekarni? a vydajú aj inej osobe, mám tam švagrinú

panika1
12. máj 2023

@zuzanahe jasne, že vydajú. Naposledy mali na Antolskej. Poradím Ti ešte, choď do lekárne Dr. Max a cez systém vedia pozrieť v ktorom meste a koľko kusov majú vo svojich lekárňach. Na 20mg sa nepýtaj, ten nemajú v celej SR.

vmacurakova
16. máj 2023

Prepáčte neviete, kde na Slovensku majú ešte Seroxat, alebo Paretin? Viete roky to už užívam, veľmi sa bojím, že nezoženiem, prosím ktoniečo vie, hocaké info, dajte vedieť!!!!

zuzanahe
autor
16. máj 2023

@vmacurakova No, na Slovensku už asi nikde, možno v nejakej menej frekventovanej lekarni, nejake zasoby dopredavaju. Ja som na to rezignovala a v pohode som dostala Paroxat 20mg, čo je to isté čo Seroxat, na vypísaný recept v Maďarsku, hneď za hranicami, s doplatkom ako v SR. Aj v Česku sa da zohnať generikum. Aj v Poľsku a Rakusku, ale dosť draho.

vmacurakova
17. máj 2023

@zuzanahe Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.Pôjdem asi do Poľska, lebo mám to bližšie. Ešte raz veľká vďaka za info a promtnú odpoveď.

zuzanahe
autor
17. máj 2023

@vmacurakova Za málo.😀
Ak zozeniete v Polsku, prosím dajte mi vediet, co a ako. Ja by som to tam tiez mala blizsie. Lebo zevraj vypadok Seroxatu u nas ma byt min. az do oktobra.

vmacurakova
18. máj 2023

@zuzanahe V poriadku, ozvem sa.

vmacurakova
29. máj 2023

@zuzanahe už som bola v Poľsku SEROXAT mám, so sebou som mala slovenský recept od lekára, jeho originál si nechali v lekárni v Poľsku. Treba si ho prefotiť, keď si chcete preplatiť Seroxat u nás v Zdravot.poisťovni. 1 krabička SEROXAT stála 30 poľských zlotých, čo je cca 6,6€. Dá sa platiť v Poľsku v lekárni aj priamo cez VISA kartu. Pokladničný blok spolu s lístkom od platby cez kartu si treba odložiť pre Zdravot. poisť.

zuzanahe
autor
30. máj 2023

@vmacurakova jej, dakujem za info

dusana10
4. jún 2023

@zuzanahe a kde v Maďarsku za hranicami ?súrne tiež potrebujem

milo1970
5. jún 2023

Zdravím vás,máte niekto paretín 20 mg z Maďarska?Je to to isté čo bolo u nás?

andrejka19
5. jún 2023

@milo1970 Ja mám,je to to isté len inakšie balenie a 30 kusov je tam nie 28 ako u nás

milo1970
5. jún 2023

@andrejka19 Mne sa tiež podarilo kúpiť,a sadlo Vám to,žiadny rozdiel? Teraz sa mi minuli lieky,a začnem ich brať tiež,Len som mal obavy,keď som videl to inakšie balenie.Dakujem vám za info, pekný deň.

andrejka19
5. jún 2023

@milo1970 Ja som si nevšimla žiadny rozdiel akurát som viac hladná možno to jediné

milo1970
5. jún 2023

@andrejka19 To je dobre, hladný som aj z toho čo sme mali u nás.

dusana10
5. jún 2023

@milo1970 tak dnes som zohnala v Madarsku celá šťastná Paroxat čo by malo byť to isté ako Seroxat zobrala som prvú tabletku zaspala som bola som unavená.Zobudila som sa z hrozným busenim srdca panikou na vracanie není mi dobre .Už sa bojím zobrať zajtra ďalšiu.Tak toto je hrozna situácia v ktorej sme sa ocitli s tými liekmi

milo1970
5. jún 2023

@dusana10 A z Maďarska máš Paroxat 20mg?

dusana10
5. jún 2023
milo1970
6. jún 2023

@dusana10 A predtým ste mala paretín?Dúfam že vám bude lepšie.

dusana10
6. jún 2023

@milo1970 predtým Seroxat a ten Paroxat je ževraj to isté tak nechápem prečo mi bolo tak hrozne včera dnes sa bojím zobrat

milo1970
6. jún 2023

@dusana10 Aha, divné to je,tá istá účinná látka tam je.

milo1970
6. jún 2023

Nepýtala si sa doktora alebo lekárnika na to? Že čím to je?

livancinova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivetafer
Odpoveď bola odstránená
Zobraz