Šedý zákal v oku

2. nov 2023

Ahojte mam do 36 rokov a asi pred 4 rokama mi zistili sedy zakal v lavom oku. Problemy s dioptriami sa mi ustalili ale citim ze lave oko stale nie je ok. Ked sa dlhsie na nieco zahladim tak akobi sa to tak zacalo triast a mensie pismenka sa mi rozmazavaju alebo skor splyvaju. Hovorila som to mojej doktorke ale ta to neriesi. Vraj je mozna aj operacia. Da sa zoperovat oko aj na moju ziadost? Nechcem oslepnut. Myslela som, ze toto je choroba starych ludi a nie tak mladych ako som ja. Kolko to stoji? A urobia to aj v celkovej narkoze ci len znecitliveju? Lebo ja neznasam cokolvek v oku. Dakujeem

viestta
2. nov 2023

Treba to riesit s ocnym lekarom, kludne mozes poziadat ineho ociara o jeho nazor. A ano, operuju to celkom bezne. Niekedy sa pri operacii vyriesia aj dioptrie. Treba moznosti konzultovat s lekarmi

janewithane
2. nov 2023

Mozno je ten zakal este malicky tak cakaju ako sa to vyvinie..lebo po operacii casom hrozi riziko sekundarneho zakalu, je to prirodzena vlastnost tela. Pri starsich ludoch sa to uz moc neriesi ale ty mas edfe vela rokov pred sebou.. nemyslim ze by si z toho mala oslepnut ale urcite sa na to dopytaj alebo ries aj druhy nazor doktora.
Aktualne ceny neviem ale par stoviek za sosovku to asi bude, lebo doplacas len za tu. Bezne sa to robi v lokalnej an.

ekira1
2. nov 2023

Lokálnou anestéziou a trvá to pár minút. Určitú sú I súkromné kliniky kde si zaplatíš, ale bude tam zrejme iný štandard.

iwesska
2. nov 2023

Tak ti poviem,ja ho mam tiez na jednom oku. Mne cca pred 5 rokmi povedala jedna ocna,ze mam si to dat rychlo zoperovat,idealne do 3 mesiacov,lebo oslepnem. Uplne zdeptana som odtial isla. V tom case som nosila okolo 10r okuliare. Isla som si pre nazor k inej Dr.,ta mi povedala,ze ved okuliare vobec nepotrebujem a ak,tak urcite nie - ale + a spominany zakal je len slaby a stacia kontroly. Ze nech okuliare odlozim a trenujem,lebo po 40tke budem potom potrebovat ovela silnejsie dioptrie. Neverila som tomu,ale fakt som tie okuliare prestala nosit. Robim na PC cely den, mozem pozerat TV,citat,vidim super,bez bolesti hlavy a oci,ktore som predtym mavala. A zakal? Chodim len 1x za rok na prehliadku a je stale rovnaky. Moja babka ho mala tiez asi 15r.,nebola na ziadnej operacii a videla dobre az do smrti. Zalezi aky velky ten zakal je a ako postupuje.Skusila by som nazor ineho lekara. Problem moze byt aj v zle zmeranych dioptriach. Mne tiez casto plavali objekty,ked som ich nosila.

taktotedanie
3. nov 2023

Pozri treba ist na vysetrenie kde riesis sede zakaly ( sukromne kliniky napr Vesely ci statne nemocnice)
Tam zistia ci je alebo netreba riesit
Za mna v takom veku moze byt zacinajuca katarakta aj plne rozvinuta ak je v danom oku nejaka patologia alebo bol v minulosti uraz