Šedý zákal - počiatočné štádium

marian1967
7. aug 2024

Prosím vás chcel by som sa spýtať či nemá niekto podobnú skúsenosť ako ja a ako to riešiť. Mám počiatočné štádium šedého zákalu, bol som na súkromnej klinike kvôli laserovej operácii výmeny šošoviek a po tom čo som im povedal že v mladosti som už mal operované oči tento zákrok zamietli a dokonca mi nerobili ani žiadne vyšetrenie. V mladosti som škúlil a podstúpil som operáciu očí. Dnes som bol v očnej optike že si dám spraviť silnejšie okuliare aby som lepšie vydel, urobili mi vyšetrenie a povedali mi že ani silnejšie dioptrie nepomôžu. Už ma to začína strašne obmedzovať v robote pri šoférovaní a mám ešte ďaleko do dôchodku aby som mohol ďalej takto fungovať.

taktotedanie
7. aug 2024

@marian1967 sedy zakal je ako vrasky jeho vznik a postupne jeho zrenie nezaszavis ani nezvratis
A takyto postup mi pride divny pretoze im predsa ide o zarobok takze pre nic za nic ta nezrusili
Ak mas co asi mas tupozrakost tak tam ti ziadna operacia nepomoze

marian1967
autor
7. aug 2024

@taktotedanie tupozrakosť nemám, bol v Nových Zámkoch na súkromnej klinike na predoperačné vyšetrenie, prvé čo bolo sa ma spýtali či som mal nejaké komplikácie s očami, keď som im povedal že som mal operované oči kvôli škúleniu ich odpoveď bola tak to vám bohužiaľ nevieme pomôcť, a nerobili mi vôbec ani žiadne vyšetrenie.

janinah
7. aug 2024

Pokiaľ bol v mladosti operovaný strabizmus škulenie.tak nie je nijaký dôvod nevysetrovat teraz oči a neriešiť teda neoperovat šedý zákal.Bud niekto niečo zle pochopil alebo sa stala chýba.Odporucam vyšetrenie na inom pracovisku

taktotedanie
7. aug 2024

@marian1967 to je blbost, operacia strabizmu v minulosti nieje kontraindikaciou k operacii sedeho zakalu
Nastala komunikacna chyba

marian1967
autor
7. aug 2024

@janinah ja by som potreboval multifokalne šošovky do diaľky aj do blízka no niekde tam bol dôvod prečo sa im do toho nechcelo ísť, keď som bol na tej klinike tak som mal papier z vyšetrenia mojej očnej lekárky, jednoducho ma poslali preč bez vyšetrenia.

taktotedanie
7. aug 2024

@marian1967 lebo to si davaju “bohati a hlupi” podla jedneho nemenovaneho profesora oftalmologie
Ludia si na to nevedia zvyknut
Ja sama to nikomu neodporucam, niesu uspokojive vysledky za tu sumu a zjavne je tam problem vo vasom vizuse vzhladom na strabizmus preto vas ani absolutne neriesili a chvalabohu a dobre pre vas, zvazovala by som iny typ sosoviek

marian1967
autor
7. aug 2024

@taktotedanie lenže ja tu operáciu budem tak či tak potrebovať veď vydím stále horšie a dioptrie nepomáhajú.

marian1967
autor
7. aug 2024

@taktotedanie
Aký iný typ šošoviek?

taktotedanie
7. aug 2024

@marian1967 ano ved sedy zakal sa postupne zhorsuje to je jasne ale nevolila by som multifokalne sosovky

taktotedanie
7. aug 2024

@marian1967 monofokalne, na citanie sa vam polepsi zrak tiez ale do buducna budu potrebne dioptrie na citanie resp ak teraz nejake mate tak dioptrie sa vam operaciou znizia
Samozrejme ak je to len zacinajuci sedy zakal az take potiaze vsm nemoze sposobovat ze sa hned vrhate na operaciu
Mne sa je tazko vyjadrit nieste moj pacient nevidela som nalez