Seborea vo vlasoch

bubla01
28. jan 2024

Ahojte, idem sa spýtať, ti čo majú skúsenosti so seboreou. Dlhšie som hľadala šampón, raz zabral ten, potom ten a niektoré vôbec. Nakoniec som skúsila sampony od ducray ktoré striedam a na lupiny to pomohlo ale vlasy sú hneď na druhý deň uz mastné, elektrizuju a sú bez objemu. Skúsila som aj eucerin na mastné lupiny ale výsledok je ten istý. Podotýkam, že sampony ktoré mi predtým pomohli nemali takýto výsledok. Vlasy som po nich mala krásne, bez lupín a vôbec nemastnili. Síce mi bola diagnostikovana seborea ale vlasy nemávam mastné skôr veľmi suché. A lupiny tiež nezodpovedajú mastným lupinam. Väčšina samponom na seboreu je ale presne na mastné lupiny.
Zažil toto prosím niekto? Mám radšej skusat sampony na suché lupiny?

maminazosatnika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rurutiax
28. jan 2024

Ja nemám diagnostikovanú seboreu, ale mám mapy lupín a chrasty na hlave, ktoré svrbia a mne neskutočne pomohol šampón od Biodermy. Nemám už ani lupiny a ani chrasty. 🙂

nikaeli
28. jan 2024

Dcéra používa Ducray - dr. odporúčala 2-3 týždne, v čase, kým sa pokožka neukľudní a potom prejsť na iný šampón. Popri tom jej večer vmasírujem do postihnutej oblasti Belosalic. 1x sa jej to objavilo pred rokom v jeseni, po liečbe zmizlo. Na jeseň sa jej to zase objavilo, ale už sme vedeli o čo ide a hneď sme začali s liečbou (pred rokom sme čakali 3 mesiace na termín ku kožnej).

lilyianka
28. jan 2024

@bubla01 ja trpím seboreou a ver,že soľ skúsila xy šampónov. A už roky používam iba jeden. Skin cap, skus pozrieť. Ja mám vždy jeden aj u mojej kaderníčky, keďže s ničím iným si nemôžem umyť vlasy.

bubla01
autor
29. jan 2024

@lilyianka a používaš pravidelne iba tento jeden?

crazy_cat_lady
29. jan 2024

drahy ma/mal seboreu, odporucam ist ku koznej, aby ti podla toho dala sampon nato..

bubla01
autor
29. jan 2024

@crazy_cat_lady u kožnej som bola už dva krát. Prvý šampón pomohol na chvíľu a druhý krát mi odporučila niekoľko šampónov a že treba hľadať ktorý mi pomôže.

nops
29. jan 2024

@bubla01 nizoral,celá rada.

crazy_cat_lady
29. jan 2024

@bubla01 aj drahemu to pomoze na chvilu, najprv si umyval len jednym a potom po case to striedal aj s inymi. a ked uz mal pocit, ze ho to zacina svrbiet atd, tak si zase umyl tym na predpis. mozem sa doma pozriet na nazov, ale je viazany myslim na predpis od lekara

crazy_cat_lady
29. jan 2024

@bubla01 a este sa chcem spytat, ze ci Vam kozna robila aj rozbor/vystrenie?

bubla01
autor
29. jan 2024

@crazy_cat_lady robila len test na čo vám dajú take rôzne kvapky na ruku. Z toho zistili že som alergická na tie chemikálie v šampónoch.

crazy_cat_lady
29. jan 2024

aha, drahemu robila tu trichoskopiu, na zaklade coho zisitila, v com je problem - https://doktorpro.sk/bratislava/services/dermat...

nebola to tato klinika, ale nejaka ina. testy stali myslim okolo sto eur, ale oplatilo sa to (aspon v nasom pripade), lebo po tom tie problemy ustupili/zmizli. ked si vezmem, kolko penazi sme dovtedy dali do roznych samponov a vodiciek.. podla mna by Vam mala vysetrit priamo pokozku vo vlasoch a nielen Vam urobit test, naco ste alergicka..

bubla01
autor
29. jan 2024

@crazy_cat_lady to vyzerá dobre. A ako dlho už to je čo má muž pokoj od seborey?

crazy_cat_lady
29. jan 2024

@bubla01 tak pol roka, mozno aj viac. dovtedy mal problem ze sa mu to tvorilo vo vlasoch, v brade/oboci, svrbelo ho to, potom si to skriabal, mal to zacervenane.. vyskusali sme xy samponov z lekarne, od nizoralov az po dermacol a neviem co a nepomohlo nic. az teda toto vysetrenie mu spravili a dali mu podla toho sampon, vodicku do vlasov a na tvar este aj krem. ako som pisala vyssie, zo zaciatku myslim pouzival iba ten predpisany sampon, neskor, ked to ustupilo, uz pouzival aj klasicky a ked mal po nejakom case pocit, ze sa mu to vracia/zacina ho to znova svrbiet, tak si zase umyl vlasy tym samponom na predpis. teraz je to uz dobre, ale predtym to bolo take, ze si kazdy den musel umyvat vlasy, lebo ho to tak svrbelo, ze nevedel vydrzat

crazy_cat_lady
29. jan 2024

@bubla01 spytam sa ho dnes, ze na akej klinike to bol a mozem Vam poslat nazov a uz si to pozriete a rozhodnete sa sama 🙂

anouschka5
29. jan 2024

Nizoral 100 percent účinok

lilyianka
29. jan 2024

@bubla01 áno používam iba tento sampon pár rokov. Raz mal istú dobu výpadok,tak som hľadala niečo podobné a skúsila fakt co sa dalo, ale zo všetkého svrbela hlava... našťastie ho dali znovu na trh.. čiže ja som verná

bubla01
autor
30. jan 2024

@crazy_cat_lady ďakujem.

bubla01
autor
30. jan 2024

@anouschka5 @lilyianka ešte sa chcem spýtať, či po tých šampónov mate aj pekne vlasy. Či vlasy nevyrušuju alebo naopak nemastia. Lebo ako som spomínala hore, od lupin mám teraz pokoj ale tie vlasy elektrizuju a umývať musím už po 2 dňoch pretože su mastné.

bubla01
autor
30. jan 2024

@crazy_cat_lady ja som našla ešte take vlasové štúdium kde sa tiež venujú týmto problémom a robia aj rozbor pokozky. Je to od značky Adreine, co majú aj tie 100% prírodne sampony.

crazy_cat_lady
30. jan 2024

@bubla01 sampony pouziva moj drahy, kedze on mal tento problem, ale nevsimla som si, ze by sa mu nejak mastili, alebo boli suche, to skor predtym, ako zacal pouzivat tie sampony 🙂

lilyianka
30. jan 2024

@bubla01 pokožku určite nevysušujú a vlasy si umývam tak každý tretí deň. A tak som robila aj predtým. Ja si vlasy zehlim. A nie neelektrizujú.

andrejka67
26. aug 2024

@bubla01 Dobry deň,ja mám ten istý problém,mám seboreu,suché lupiny,nie mastné a tiež chrasty,moje vlasy sa úplne zmenili,z hustých vlasov mám teraz suché.vlasy,úplne bez života,až riedke..našli ste niečo,čo Vám pomohlo? Ďakujem Andrea