Schlofferov tumor

zakoto
30. sep 2012

Mamičky, ktorým taktiež vznikol schlofferov tumor po sekcii... Aké máte skúsenosti a ako prebiehalo odstránenie a všetko, čo s tým súvisí? Ďakujeeeeeeeem🙂

zuzana2000
30. sep 2012

@zakoto kámoške sa hrčky spravili 8 rokov po sekcii, vyoperovali jej ich na chirurgii....
http://www.edusan.sk/mam_problem/texty.php?id=1129

zakoto
autor
30. sep 2012

@zuzana2000 a ako dlho u nej trvala rekonvalescencia, resp. bola úplne fit?

zuzana2000
30. sep 2012

@zakoto dnes by mala prísť na večer na kávičku, tak sa jej opýtam..večer ti napíšem...🙂

zakoto
autor
30. sep 2012

@zuzana2000 Ďakujem, poprosím ťa - pretože už zajtra nastupujem do nemocnice, budem rada - za dojmy a pojmy🙂

zuzana2000
30. sep 2012

@zakoto Ahoj, takže ona to mala dva krát, prvý krát dva roky po cisárskom....to jej len vybrali na gynekologickom oddelení.....žiadna liečba nič....no druhý krát to mala po 6 rokoch, no tie nádory už mala veľké ako vajičko.....a liečba trvala rok, mala nejaké pirulky..... vraj závisí hlavne od toho, akej ú veľkosti....no keďže jej sa to vracalo, že jej to znova rástlo, tak už bola potrebná liečba....
Držím ti palčeky....nech všetko dobre dopadne...🙂

zakoto
autor
30. sep 2012

Jéj, ďakujem aspoň za niečo - dnes na poslednú chvíľu som sem hodila túto diskusiu - som rada, že aspoň jedna mamina sa sprostredkovane ozvala🙂Ďakujem aj za palčeky, majte sa krásne🙂

slavocka144
4. apr 2013

Prave som prisla od gynekologa, ktory mi tiez oznamil, ze mam v oblasti rezu Schllofferov tumor, posiela ma k chirurgovi na konzultaciu, tak sa tam zajtra chystam. Mna mrdne, ja uz nechcem ziadnu operaciu, rezanie...nic....dufam, ze sa to bude dat riesit inym sposobom :( Ach jaaaaj

kacusik69
4. apr 2013

@slavocka144 obavam sa ze nebude... ja som mala Schlofferov TU po operacii slepaku, na jazve velkej tak max. 1 a pol cm (po laparoskopii) a prerastalo mi to do takych bolesti, ze mi to musel otvorit... ale je to rychly zakrok, v celkovej anesteze - slabej, ja som sa uz po nejakej polhodke prebudzala...

kacusik69
4. apr 2013

@slavocka144 vlastne klamem... chodila som najskor asi dva mesiace na obstreky - z tych mi ostavali modriny takze nie vzdy mi to mohli obstreknut, a nakoniec som sa rezaniu aj tak nevyhla...

slavocka144
4. apr 2013

@kacusik69 paaane boze. Ja uz nechcem. A nechapem ako si niekto moze vybrat a zaplatit sekciu...kks, fuuurt volaky problem s tym :( Ale dakujem za info, co mozem ocakavat.

kacusik69
4. apr 2013

@slavocka144 mozno ti to budu obstrekovat, ako mne zo zaciatku... ale ako pisem, mne takuto sarapatu narobila jeden a pol cm jazva, po cisarskom to je isto vacsie... rezali mi to cez tu ranu, takze mi ostala len jedna jazva, aspon volaco, nemam tam "kolajnice"... a okrem toho teraz sa mi tam kazdu chvilku robia "uhry" - cierne bodky "vytlacacie" myslim...

slavocka144
4. apr 2013

Noom uvidim. Jj po cisaraku mam 13,5cm a ten prvy vnutorny na ktorom to asi je ma cca 23cm ak nie viac. A neviem, ci mi to budu moct rezat cez tu istu, bo od sekcie je 1,5roka...hojenie je 2roky. Hmmm :( ja nechcem "kolajnice" 🙂

anako
13. apr 2013

@slavocka144 ja som si tiez nasla dnes hrcku.ale mna vobec neboli ani nic.len je to take akoby pod tym bol vrasteny chlp.no neviem co to je.ako to vyzeralo u teba?

slavocka144
6. máj 2013

@anako Jeeeminee, pardon, ja som zabudla odpisat, bola som v tom, ze som odpisovala. Tak aspon dodatocne. Nejaki extra ma ta hrcka nebolela, mala som to na takom mieste, kde mi zrovna zavadzali nohavice, cize to tlacilo na tu hrcku a z toho ma to aj bolelo. Ci pri chodzi, sedeni...Skuste si to ist dat skontrolovat pre istotu. Ja som prave dnes po operacii. Vybrali mi to, tak uvidim ako to bude vyzerat neskor 🙂 Mal som to take ako ked mate navrete uzliny, len teda toto bolo spicatejseho razu 🙂 Keby nieco pytajte sa ;) Ale ak sa vam to nezda, necakajte, utekajte ;)

anako
6. máj 2013

@slavocka144 asi to bol chlpok vrasteny,lebo uz to je ok 🙂

m.i.r.i
9. máj 2013

@slavocka144 ahoj...prosim ta, ako ti to operovali? Musis ostat v nemocnici alebo to ides domov?
Ja to mam tiez...uz par mesiacov..a dnes som bola u doktora a veru, musim ist na chirurgiu si to dat spravit..tiez ma to normalne neboli, len pri dotyku, alebo v case ovulacie..ale je to neprijemne a mam pocit, ze to aj rastie...len teda to budem musiet po operacii lezat v nemke?

slavocka144
9. máj 2013

@m.i.r.i Ahoj, da sa to spravit aj ambulantne v lpkalnej anesteze, ale u mna zo sona neb9lo vidno v akej je to hlbke, tak sa ma dr. spytal ako znasam taketo veci, keby sa vo mne "sparchal" 🙂 Nooo ja by som dopadla, tak ma poslal do nemocnice s celkovou anestez. V nedelu navecer som prisla, v pondelok operacia a v utorok doobeda ma prepustili. Nerobili mi to cez tu ist jazvu, ale 1cm nad tou po cisaraku. Ma to cca 3,5cm...zalezi od velkosti hrcky. A jj, rastie to. Tak ja uz som dorezana ako peirak 😀

m.i.r.i
9. máj 2013

@slavocka144 dakujem velmi pekne..no tak to si este dost rychlo sla domov...ja som mala lokalnu pri cisarskom a nevadilo mi to nijako, tak hadam by som sla na to...no uvidim...tak aspon 3 dni si na to rezervujem....no "tesim sa" aj ja veru ze dalsia jazva..a ked bude raz druhe babo, tak zas..no asi sa nic neda robit..☹ dakujem este raz

slavocka144
9. máj 2013

@m.i.r.i Neni zac. Ja by som to v lokalnej nedala. Co sa tyka tam tych nizsich partii tak, tak som na to strasne od cisaraku hakliva...zle mi je. Ste ma mali vidiet, ked som si odlepila naplas z tej jazvy vcera...zelenaaa som bola :-O Ani ja sa moc netesim ak bude musiet ist druhe sekciou...modliim sa, aby som mohla spontane a nech sa pocas toho nic nestane ako pri prvej :( Aaaaale tak vydrziime pre tie deture, ze ano? ;)

amama
25. jún 2013

ahojte zajtra mam nastup do nemocnice tak nervozita stupa vo stvrtok ma operuju v celkovej tak uvidime co bude.....

amama
8. júl 2013

som doma a v pohode sice este svorky a tazsie sa mi chodi ale nieje to take strasne cele dva dni som skoro prespala asi z narkozy a potom to uz slo celkom dobre nehovorim ze neboli bolesti ale s porovnanim po sekcii menej bolestive
bolo tam vela malich vredou ktore vznikli pretoze nasi uzasni doktori pouzili tri rozne materiali na zasitie brucha hahaha asi ma co robit telo s jednym materoalom nie tromi no co uz dufam ze bude dobre

dominika2727
8. júl 2013

Ja som absolvovala tuto operaciu v oktobri 2012. Po 17 rokoch od operacii slepeho creva, ktore mi operovali na Slovensku...tiez pouzili nejake uzasne nite, ktore sa tam celkom nerozlozili. Najskor to mala byt korekcia jazvy,kedze tumor neukazala ani magneticka rezonancia. Operovali ma v pondelok v stredu rano som uz isla domov, bolesti boli tak tyzden, potom som uz fungovala viac menej normalne.

m.i.r.i
2. okt 2013

Ahojte..Tak zajtra nastupujem na chirurgiu a v piatok ma operuju..Drzte palce. Mam to uz dost velke, ale nie hlboko a musi to byt v celkovej, ze lokalne to nerobia. A to idem do Sace. No co uz. Tak podam potom spravy.

didulienka11
2. okt 2013

Mna dnes akurat pustili domov po operacii tumoriku :/ A poviem vam, ze som ocakavala mensiu bolest :( Mne to zacalo rast asi tak 1,5 po narodeni maleho. A toto leto sa mi to dost zvacsilo, takze som vedela, ze po lete si to dam odstranit, lebo mi to zacalo velmi vadit napriklad pri noseni jeansov a trosku to pobolievalo. Hlavny dovod bol vsak ten, ze chceme druhe dieta a netrufla by som si otehotniet s takym utvarom, ktory by mohol pekelne boliet, ked sa bude zvacsovat brucho. Jedne den mi to robili a na druhy den ma pustili. Bolo to v celkovej. Tumor mal 3 cm.

brezulllka
6. okt 2013

Ahojte!!tak aj ja uz mam po operacii schloffera..objavil sa mi dva roky po cisarskom chodila som s tym len kazdeho pol roka na kontrolu nebolelo ma to a ani ma to nijako neobmedzovalo..po cisarskom mam uz pat rokov ale posledny pol rok ma to zacalo dost pobolievat aj mi to rastlo hlavne pocas menzesu som mala take strasne bolesti ze som velakrat nemohla ani v robote fungovat tak som sa
rozhodla ist na operaciu..robili mi to v celkovej anesteze.v pondelok som nastupila do nemocnice v utorok ma rezali a vo stvrtok ma prepustili..cakala som mensie bolesti lebo bolest znasam dost dobre aj po cisarskom som uz na druhy den behala nemala som ziadne problemy a v podstate ani bolesti..to sa vsetky sestricky cudovali ze taky pripad na porodnici este nemali...preto som si myslela ze aj teraz to bude tak podobne..ale bolesti mam teda poriadne...a to mam uz piaty den po operacii..ale dufam ze to prejde..na operacke som
do toho vsetkeho dostala zapal mocovych ciest takze viete si predstavit to utrpenie na wc...este do toho vsetkeho mam dostat menzes tak sa bojim toho co to spravi...dufam ze uz nebudem pocitovat to co pred operaciou..este cakam na vysledky histologie tak dufam
ze bude vsetko ok;)drzim palce vsetkym babam co sa chystaju na operaciu!!!!

m.i.r.i
7. okt 2013

@didulienka11 u mna to bolo to iste co u teba a ten isty dovod..mne doktor povedal, ze si to mam vybrat ak chcem druhe babo, ktore pojde pravdepodobne opat cisarskym a ze uz je to velke na to, aby som s tym nemala problemy...
Dnes ma prepustili..pozeram, ze ty si riadne rychlo sla domov..ja som nastupila vo stvrtok, operovali ma v piatok a dnes ( v pondelok) som sla domov...ja som mala z tej rany spraveny taky vyvod do ktoreho odtekal hnis a vsetky necistoty a oni to kazdy den kontrolovali a kym to neprestalo pritekat, tak to nevyberali..povodne som myslela, ze pojdem domov vcera, ale pravdupovediac som sa na to vobec necitila, ledva som dochadzala na vecko...dnes mi ale vybrali tu hadicku z brucha a hned to bolo lepsie..tak chodim normalne ale jasne, ze to boli..

@brezulllka ja inak som si tiez myslela, ze to bude menej boliet..doktor mi hovoril, ze kedze to nie je ako cisarsky, ze rezu aj maternicu, ale len podkozne tkanivo, tak to bude menej boliet..ja som sice bola operovana o 2 poobede v piatok a vecer som uz sla po svojich na vecko, co pri sekcii bolo az na druhy den, ale dalsie dva dni tie bolesti vobec neustupovali, nemohla som spat, ani sa pohnut ani sa ist sprchovat, pricom pri sisarskom som na nohach sice bola po 24 hodinach, ale to nas hnali uz do sprchy a o 2 dni bol pri mne maly a musela som kmitat..nejako mam pocit, ze som sa z toho dostala lahsie ako teraz..aj ked viem,ze ta bolest bola vacsia, lebo si pamatam, ze pri sekcii som sa 20 minut zbierala vobec z lahu do sadu, pricom teraz som sadla bez problemov, trosku trvalo kym som sa postavila ale teda islo to podstatne lahsie...
Tak teraz sa doma setrit...ja som to uz mala 5x4 cm...uz to bolo velke a stale viac to bolelo...pri menzese a pri ovulacii najviac..a hocikedy mi syn skocil na brucho, tak to bolelo o to viac..uz bol najvyssi cas s tym skoncovat...

didulienka11
8. okt 2013

@brezulllka - ja tiez cakam na vysledky histologie a tiez dufam, ze to bude ok. Chirurg totiz povedal,ze cakal, ze ked to rozreze tak sa tam bude nachadzat nejaky nerozpusteny vnutorny steh po cisaraku. Ze to byva vlastne dovod, preco sa to zacne obalovat a rast. Lenze nic tam nebolo. Zeby cisty zrast???? ty si mala tiez vyvod na odtekanie svinstva ako m.i.r.i.? Lebo ja nie.......Brezulllka tak to v spojitosti s tymi mocovymi musi byt hrozne :( chuda! Rychle uzdravenie prajem!!!
@m.i.r.i. - Ano bola to rychlovka - jeden den som prisla v ten den mi to aj spravili (ale to som sa tak dohodla s lekarom, nie je to standardne) a na druhy den som isla domov. Ty si mala aj antibiotika? Lebo ja nic. Vo stvrtok mam ist na vyber stehov tak sa chcem popytat, kedy mozem znova cvicit, otehotniet atd.....Ja som to nemala take velke. Nejake 3cm....Tiez presne ako pisete aj mna to pobolievalo hlavne pri menstruacii alebo ovulacii.
Cez leto sa mi to zdvojnasobnilo, co sa tyka velkosti. Na zaciatku leta som mala 1,5 cm velkost a teraz ked mi to vybral 3cm... :( Ale ja som to videla v lete, ze mi to enormne rychlo rastie, takze po dovolenke som hned letela na operaciu....ja mam teraz tyzden po operacii a uz celkom fungujem, len nemozem dlho. Lebo hned som strasne ubolena, unavena a trosku ma to brusko taha. Maleho nemozem vobec zdvihat - ma 14kg a musim ho naucit sameho nejako vystupit do autosedacky :/

m.i.r.i
8. okt 2013

@didulienka11 nie atb som nemala..dali mi jednu infuziu hned ten den, kedze som dost dlho nic nejedla a nepila kvoli tej narkoze a este sa mi to aj odkladalo, ze o 8 operuju, potom o 11 a nakoniec o 14..to som bola skoro 2 dni bez jedla a 14 hodin bez tekutin..tak potom po operacii mi dali jednu infuziu..inak nic, ziadne lieky...na noc som si pytala nieco na tlmenie bolesti, ale ono ma to ani tak moc nebolelo ked som lezala, skoro som to necitila, skor ma strasne bolela chrbtica ako som tam musela lezat na chrbte v jednej polohe....
Ja idem na vyber stehov v pondelok..a mne moj gynekolog povedal, ze tak o 2 mesiace mozem kludne uz snazilkovat...ze taka ta zakladna rekovalescencia je tak 1 mesiac na normalne fungovanie, po tych 2 uz aj rana bude zahojena a kym mi narastie brusko tak uz bude vsetko ok...ja ale asi pockam trosicku viac, zas nejdem tlacit na pilu, doteraz sme cakali...tak mozno pockam take 4 mesiace...nerezali maternicu, takze ta je v poriadku, len aby sa rana dobre zrastla na povrchu...
Ja tiez este nemam vysledky z histologie..

Inak ja ked som dosla ( bola som v Saci), tak ma tam poslali este na gynekologiu vlastnu, aj ked som od svojho lekara mala aj ultrazvuk aj vsetky odproucania, ale aj tak pre istotu ma tam dali este skontrolovat..a tam ten gynekolog krutil hlavou, ze take nieco ako Schloffer sa uz teraz casto nestava, ze teraz su uz setrne techniky na sitie a pouzivaju sa vstrebatelne stehy a neviem co, viacmenej sa stazoval, ze to je sfusovana praca lekarov co mi robili cisarsky ( v BA v Ruzinove a ja som inak bola maximalne spokojna)....No a potom mi povedal, ze sa mam pripravit na to, ze toto sa zvykne vracat, ze kludne tam mozem byt o par rokov znova, lebo ked raz moje telo takto zareagovalo na tie stehy, tak je to navratitelne..tak to ma skoro vystrelo ☹

Stretli ste sa niektora s tym, ze by sa vam to zopakovalo? Trebars po druhom cisarskom zas? Lebo toto ma teda vobec netesi ak toto bude ☹

didulienka11
8. okt 2013

@m.i.r.i. - ja som tiez dostala 2 infuzky. Prvu este testne pred operaciou, lebo som tiez bola na rade az o 11tej a bali sa aby som sa nedehydrovala a druhu po operacii. Mna vlastne pustili kvoli tomu na druhy den, lebo ako pises, tak mna to vlastne tiez moc nebolelo, ked som lezala. Len to vstavanie z postele a zohybanie bolo dost zle. V noci som si nepytala ani na bolest, ale par krat som sa zobudila, ked som sa nechtiac otocila na nespravnu stranu alebo brucho :(
Ja som robila na Kramaroch a cely moj porod bol uplne horzny, takze mozno mi aj toto sfusovali. Ale moj chirurg a gynekolog povedali, ze su zial typy ludi, ktori su na toto nachylni a moze sa to opakovat - pri akej kolvek operacii :( Su to ludia ktorym sa robia keloidne jazvy. A to som zial zdedila po mamine. Nam tie jazvy tak bujneju. Mne brali raz davno znamieko a jazva mi ostala dva krat taka velka, ako bolo samotne znamienko :( Mne napriklad, ked spravili USG tej jazvy po cisarskom, tak mi povedala, lekarka, ze ja mam tie mini tumoriky po celej dlzke :( :( :( :( a ze tento sa takto poblaznil a narastol. Takze super :( Boh vie, ci mi nezacnu aj tie dalsie toto robit :(
Takze ostava mi len dufat, ze nebudem operovana, ze druhy nebude cisarak a ze sa mi z tych malych tumorikov nespravia velke .... :/

brezulllka
8. okt 2013

@didulienka11
No ja som ten vyvod nemala...po operacii mi dali este nejakych 5infuziek a potom som uz mohla ist sama aj na wc..sice to prve stavanie z postele bolo uplne brutalne nevedela som ako sa zodvihnut;)ale potom ked som si uz nasla system tak to bolo ok;)no neviem preco nam nedali ten vyvod a preco to posielali na tu histologiu?ja som
Myslela ze to robia automaticky zo vsetkym co vyrezu...ja mam take bolesti hlavne preto lebo som tu hrcku mala
dost hlboko a museli mi zarezat az do svalu takze to bude dlhsie trvat ked sa dam do kopy..no ale hadam ze vsetko bude ok;)