Schizofrénia - úspešnosť liečby

kim2028
Dnes o 13:56

Hm, mnoho ľudí sa pýtalo mňa na úspešnú liečbu schizofrénie. Neviem, je to asi veľmi individuálne a záleží asi aj cieľov liečby. Každý má iný cieľ, rôznu povahu, či zvyklostí. Za dodržania istých zásad môže byť tá úspešnosť celkom dobrá. Tie ciele sú kľúčové. Len problém je ten, že z toho sa zotavuje ťažko a rozbehnutý vlak uteká hlavne v pracovnej oblasti. Pokiaľ chce byť človek zaliečený, tak musí dávať veľký pozor na seba. To je to ťažké. Neľutujem síce nič, ale možno v mladosti som mohol uprednostniť skôr prácu pred stacionárom. V 36 rokoch sa bude začínať ťažko s bojom o pracovné miesto. Hoci aj životopisov som poslal už dosť, ale stále nič. Nevadí. Mám aspoň dobrovoľníctvo, pripravujem mame podklady – stavebné normy pre prácu, či štúdium. Tiež mám aj koníčky. Myslím si, že nájdem si aj niečo. Skúsim možno nejaký rekvalifikačný kurz za PC, ale hoci na prácu nebude to možno. Hoci teraz momentálne tá domáca práca, čo mám a tiež štúdium štatistiky a z účtovníctva. Podarilo sa mi nájsť nejaké staré svoje materiály.