Schizofrénia - učenie sa nových vecí

kim2028
11. máj 2023

Ahojte, ako zlepšiť fungovanie pri duševnej poruche? Ja mám schizofréniu, ale som celkom dobre na tom v poslednom čase. Každý má len chváli a mne sa to tak páči. Myslím si, že by som mohol niečo urobiť aj lepšie. Rád by som sa lepšie začlenil do života, ale neviem, ako na to. Chodím už aj pár mesiacov na stacionár po dlhšej prestávke a má to tiež dobre benefity. Pauza mi prospela. Zmenil som sa vraj veľmi ku lepšiemu, ale neviem vôbec, že čo je dôležité. Isté vecí mi utekajú. Hm, ako žiť naplno svoj život? Mám pocit, že nie vždy sa mi isté vecí daria. Hlavne s novými vecami mám problém...

panelacikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kim2028
autor
11. máj 2023

@panelacikova To nie je rozprávka... :D Vážne mám takú povahu, že dokážem pracovať na sebe aj pri svojej diagnóze. Síce v rámci možností, ale zvládam už dosť veľa vecí... Vidia to aj na stacionári. Vraj keď som začínal na stacionári, tak som bol veľmi zanedbaný poviacerých stránkach, ale vraj je to už veľmi OK. Rád by som sa posunul ešte ďalej...

panelacikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kim2028
autor
11. máj 2023

@panelacikova Máš pomýlené diagnózy a nerozumieš psychiatrickým diagnózam ani... Schizofrénia neznamená, že mám dve duše.. :D To je iná diagnóza...

shinon258
11. máj 2023

@panelacikova nechápem tieto komentáre. Ten užívateľ tu už dlhšie pridáva príspevky o svojej chorobe.

kim2028
autor
11. máj 2023

@shinon258 Nechaj ju tak. Myslí si, že je vtipná, ale opak je pravdou. Zrejme aj ja mám už vyššie IQ ako ona... :D Príde mi už trápna...

teleskop
11. máj 2023

@panelacikova si prepnuta????Preco ponizujes toho chlapca za to,zema schizofreniu? Uz dlhsie tu pise!!!Si uplna nula!!!!

kim2028
autor
11. máj 2023

@teleskop V pohode ona nevie ani, že o čom je schizofrénia... Ja nemám s ňou problém... Dokážem sa nad to povzniesť...

teleskop
11. máj 2023

@kim2028 ty ano ja nie, co som tu davala prispevok pred casom kamaratka velmi trpi tymto vysmechom,...vzdy je to od sprostych ludi, ale aj tak ju to boli

123kika1234
11. máj 2023

@kim2028 kľudne mi napíš. 🙂

123kika1234
11. máj 2023

@panelacikova na vašom mieste by som mala poznamku iba ak trpíte tiež schizforeniou a viete ako sa s touto chorobu žije 🙂

kim2028
autor
11. máj 2023

@teleskop aha OK, to je mi ľúto. Osobne selektujem. Internet zvládne všetko, ale naživo nepovedal mi nikto nič zle. Práve skôr naopak. Možno je aj to tým, že nebudím už 7 rokov pozornosť a som dobre stabilizovaný...

panelacikova
11. máj 2023

mám dlhoročného priateľa (v súčasnosti má už 65 rokov), ktorý má od mladosti diagnostikovanú schizofréniu. a teda viem, ako sa cítil, ako sa to prejavovalo a o čom to je 😉

lindous
11. máj 2023

@kim2028 síce neviem úplne poradiť, ale registrujem tvoje diskusie a veľmi rada počujem, že si na tom lepšie a že sa ti darí 🙂 myslím, že už sme to aj v nejakej diskusii riešili, ale hlavne na seba nebuď moc prísny a radšej postupne, po malých kôčkoch ako si toho na seba zobrať príliš veľa, len lebo máš pocit, že ti niečo uteká a "vyhorieť" či zostať demotivovaný, keď to nepôjde podľa predstáv...

123kika1234
11. máj 2023

@panelacikova joj tak to mam potom aj ja niekoľko kamarátov schizofrenikou, a predstavte si každý ju pociťuje ináč, lebo aj samotná schizofrenia sa rozdeľuje na viac druhov, a je rozdiel ci je človek stabilizovaný, alebo nie 🙂

kim2028
autor
11. máj 2023

@lindous Zase ja cítim, že by som mohol zvládnuť už všetko okrem práce. Inak nemám s ničím už nejaký problém. Musím dávať však na seba pozor, aj keď v súčasnosti nie je možno na to ani dôvod. Som už aj oveľa aktívnejší, ako som bol v posledných rokoch.

123kika1234
11. máj 2023

@123kika1234 schizofrenikov* chybička

panelacikova
11. máj 2023

@kim2028 to je neskutočne zvláštne, že zvládaš všetko okrem práce... tak si predstav, ten môj kamarát mal diagnostikovanú schizofréniu viac než 40 rokov. bez problém sa oženil, so ženou vychovali 2 deti. a neuveríš tomu, ale celý život pracoval a dokázal sa postarať o rodinu. pomedzi to bol párkrát hospitalizovaný (cca 1x za 2-3 roky) na psychiatrii, kde dostal potrebnú pomoc a fungoval ďalej. ty máš koľko rokov? ak máš aspoň 40, tak OK, beriem, ale ak máš 20, tak sorry.... ale neuverím ani figu (slušne napísané)

panelacikova
11. máj 2023

@123kika1234 super, tak ja sa dám asi diagnostikovať ako schizofrenička... mám na to všetky predpoklady už niekoľko rokov....

123kika1234
11. máj 2023

@panelacikova tak na diagnostikovanie schizofrenie, by ste mali byť najprv v psychotickom stave, čo nikomu neprajem a ak v tomto stave budete, dúfam, že vás dobre nastavia aby ste mohli byť stabilizovana a pracovať na sebe 🙂

123kika1234
11. máj 2023

@panelacikova aj prácu určite zvládne časom, každý má žiaľ iný priebeh svojej choroby..

kim2028
autor
11. máj 2023

Ja mám 35 tento rok a som chorý už pomaly 10 rokov. Viem dobre už, čo to obnáša. Súhlasím každý má inú osobnosť. Niekto rád riskuje. Ja sa snažím uľahčovať rodičom život a tiež som sľúbil im, že nedostanem sa tak ľahko do zlého stavu. Zatiaľ mi to vychádza... Hoci je len dôchodok a stacionár.... Ja nemôžem pracovať, lebo chytil som tremor (tras rúk) a nie som tak dostatočne šikovný na manuálnu prácu. Chranené dielne v okolí, kde treba plniť prísne normy neprichádzajú v úvahu. Snažím sa pomáhať aspoň jednej šachovej komunite. Občas napíšem zaujímavý článok, pomôžem s niečím iným týmto šachovým kamarátom a celkom ma to napĺňa. Mám za to aj šachové videá, ktoré tak veľmi rád pozerám..

panelacikova
11. máj 2023
teleskop
11. máj 2023

@123kika1234 napises mi o tom viac, cchela by som tu kamaratku lepsie chapat

teleskop
11. máj 2023

@panelacikova no prepnuta...

123kika1234
11. máj 2023

@teleskop kľudne mi napíš 🙂

caroline_
11. máj 2023

@panelacikova kto ťa dnes nasral ze si to kompenzujes tu?

panelacikova
11. máj 2023

@teleskop mňa uraziť nemôžeš, lebo si sprostá
@caroline_ nikto

teleskop
12. máj 2023
dagmarovita
12. máj 2023

@panelacikova neviem co Ti je teraz, mavas normalne prispevky vacsinou, ale toto nie..